صدور کیفرخواست تخلفات در چند دستگاه اجرایی استان اردبیل ‏
سرویس شهرستانها: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل از صدور کیفرخواست چند دستگاه اجرایی که تخلفات مالی در آن انجام شده بود، خبر داد.

ناصر عتباتی افزود: در پرونده تخلفات مالی آب و فاضلاب روستایی برای ۳۰ نفر کیفرخواست صادر شده که ۹ نفر از آنان پرسنل این شرکت هستند.

وی گفت: ارزش سوءاستفاده مالی در این تخلف ۵۲ میلیارد ریال بوده که پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شده است.

او با اشاره به نظارت بر عملکرد شرکت آب و خاک جهاد کشاورزی استان از صدور کیفرخواست برای ۳۰ متهم فساد مالی این پرونده که عمدتاً پیمانکاران طرف قرار داد با جهاد کشاورزی بودند، خبر داد.

وی افزود: هشت نفر از متهمان این پرونده نیز از کارکنان شرکت آب و خاک جهاد کشاورزی استان هستند.دادستان اردبیل به سوء استفاده رسانه‌ای از آگهی‌های تبلیغاتی نیز اشاره کرد و از صدور کیفرخواست برای این پرونده خبر داد.

وی گفت: در این خصوص نیز شماری از جمله ۲نفر از اصحاب رسانه به‌عنوان متهم شناسایی و برای کیفرخواست به دادگاه معرفی شده اند. عتباتی گفت: در بحث سوءاستفاده از تابلوهای تبلیغاتی هم به نوعی بی توجهی مسئولان موجب این امر شده بود که شهردار اردبیل به عنوان متولی این بی توجهی شناخته شده است.

او ادامه داد: این بی توجهی موجب خسران ۱۰ میلیارد ریالی شده که کیفرخواست این پرونده نیز صادر شده است.

عتباتی درباره پیگیری جرائم اقتصادی در استان اردبیل گفت: بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده با سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی این دستگاه‌ها ملزم به نظارت بیشتر بر بازار شده اند.وی افزود: در دادسرا هم ۲۲ فقره پرونده در رابطه با جرائم اقتصادی تشکیل شده که در بحث احتکار مواد غذایی، بهداشتی و شوینده اقدام کرده بودند.

او گفت: دستور لازم برای شناسایی، ضبط و عرضه این مواد صادر شده است.‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ