عیادت رئیس دفتر مقام معظم رهبری از آیت الله معصومی
 

مشهد:رئیس دفتر مقام معظم رهبری، دیروز با حضور در منزل آیت‌الله معصومی در مشهد، از نماینده پیشین ادوار مجلس خبرگان رهبری عیادت کرد.
آیت‌الله محمد محمدی گلپایگانی، که توسط آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی همراهی می شد، در این دیدار در جریان آخرین روند درمانی آیت الله معصومی قرار گرفت.
آیت الله معصومی، نیمه اسفند پارسال به کما رفته و در بیمارستان رضوی مشهد بستری شده بود که اخیرا به هوش آمده و ادامه روند درمانی را در منزل سپری می کند.
وی متولد سال ۱۳۰۵ در ابرسج شاهرود است که به علت کهولت سن دچار بیماری شده است. آیت الله معصومی از چهره های ماندگاری است که از خرداد ۱۳۴۲ در صف انقلابیون و مبارزان علیه رژیم پهلوی قرار گرفت و پس از انقلاب نیز از یاران امام خمینی (ره) بود.
مسئولیت کمیته علی ‌آباد گرگان و زرند کرمان، ریاست بنیاد شهید گنبد و علی آباد گرگان، عضویت دفتر استفتائات امام خمینی (ره) در مشهد، امامت جمعه تربت حیدریه و عضویت در ادوار اول تا سوم مجلس خبرگان رهبری از جمله مسئولیت های آیت الله معصومی بوده است.
* درگذشت چهره ماندگار تبلیغات دینی اصفهان
حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا فیروزیان از چهره های ماندگار تبلیغات دینی در استان اصفهان، در سن ۹۸ سالگی در بیمارستان امین اصفهان جان به جان آفرین تسلیم کرد.
وی از همراهان و همسنگران نواب صفوی، آیت الله کاشانی ،آیت الله اسلامی و امام خمینی (ره) بود.
ایجاد مدارس دینی، کوشش برای ترویج حجاب و عفاف در مدارس، بنای برخی مساجد و مراکز فرهنگی بویژه در استان های محروم، مبارزه با طاغوت و مقابله با فرقه های انحرافی از دیگر فعالیت های حجت الاسلام فیروزیان بود. حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا فیروزیان پس از
حجت االاسلام و المسلمین مهدی مظاهری به عنوان دومین چهره ماندگار تبلیغات دینی اصفهان انتخاب شده بود.
پیکر این عالم وارسته دیروز پس از اقامه نماز جمعه از مصلای اصفهان تشییع و در گلستان شهدای اصفهان به خاک سپرده شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ