غرش موشک‌های یمن در آسمان‌ شهرهای «نجران» و «جیزان» عربستان
سرویس خارجی: موشک های بالستیک و قدرتمند «بدر۱» و «زلزال ۱»نیروهای یمنی بار دیگر با عبور از سامانه های پیشرفته دفاع هوایی «پاتریوت» سعودی ها و غرش در آسمان عربستان، مواضع ارتش این کشور در استان های «نجران» و «جیزان» را در هم کوبیدند.

منابع امنیتی در همین رابطه از شلیک دو فروند موشک بالستیک «بدر۱» و «زلزال ۱» یمنی ها به مواضع نظامیان سعودی در استان های «نجران» و «جیزان»، واقع در جنوب عربستان خبر دادند.

به گفته این منابع، یگان موشکی ارتش و انصارالله یمن، پادگان «الواجب» ارتش سعودی در «نجران» عربستان را با یک فروند موشک بالستیک «بدر۱» هدف قرار دادند که به هلاکت شماری از نیروهای رژیم سعودی منجر شد.

منابع امنیتی افزودند:یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله همچنین یک فروند موشک بالستیک «زالزال۱» را به مواضع مزدوران عربستان در منطقه «الخوبه»، واقع در استان جنوبی «جیزان» شلیک کردند که این حمله نیز شماری کشته و زخمی در میان عناصر ائتلاف عربی بر جا گذاشته است.

از طرفی، یگان پهپادی یمنی ها نیز مرکز فرماندهی ائتلاف عربستان در پادگان «عمبره»، واقع در ساحل غربی را با استفاده از پهپادهای خود هدف قرار داد.

از سوی دیگر و همزمان با حملات موفقیت آمیز موشکی و پهپادی ارتش و انصارالله علیه ائتلاف عربی، تک تیراندازان یمنی نیز با نفوذ به منطقه «مشعل»، در استان «جیزان» عربستان ، سه تن از نظامیان سعودی را کشتند.در استان «نجران» نیز نیروهای یمنی یک دستگاه خودروی نظامی مرزبانی عربستان را منهدم کردند که در پی آن تمامی سرنشینان خودرو به هلاکت رسیدند.در همین حال، جنگنده‌های سعودی در چندین نوبت مناطق «العطفین»، «صحراء الاجاشر» و «آل علی» در نزدیکی مرز یمن با عربستان را بمباران کردند . در چنین شرایطی، پایگاه خبری«النجم الثاقب» یمن با اشاره به عملیات‌ منحصر به فرد ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در ماه اخیر، تلفات سنگین نیروی دریایی، زمینی و هوایی ائتلاف سعودی و مزدورانش را در این مدت اعلام کرد. این پایگاه خبری نوشت: تلاش های ائتلاف عربستان برای رسیدن به اهداف خود در یمن با کمک ۱۰۰ لشگر و گردان و سازمان مافیایی بین المللی اعم از «بلک واتر» و غیره که مجهز به عالیترین فناوری‌های نظامی و تسلیحات پیشرفته از جمله تانک‌های «آبرامز» بالگردهای «آپاچی» و «بلک هاوک»، جنگنده‌های «اف ۱۶» و «اف ۱۵»، هواپیماهای بدون سرنشین و هواپیماهای هشدار دهنده زودهنگام آواکس (رادار پرنده) و ماهواره‌های نظامی هستند، تا کنون راه به جایی نبرده است. در تحولات سیاسی نیز، «محمد علی الحوثی»، رئیس شورای عالی انقلاب یمن در واکنش به اظهارات وزیر خارجه قطر که خواستار یافتن راهکاری دیپلماتیک برای جنگ یمن شده بود، نقش این کشور را در حل و فصل بحران یمن ستود.

«محمد عبدالسلام»، سخنگوی رسمی انصار الله یمن نیز در سخنانی گفت: عربستان «جعبه سیاه» توطئه‌هایی است که منطقه را با جنگ‌های پوچ و عبث به آتش کشیده و در چهارمین سال تجاوز به یمن بزرگترین قتل عام‌های قرن را برای آن رقم زده است.

عبدالسلام افزود: آمریکا از جنگ یمن پشتیبانی می‌کند و جامعه بین‌المللی هم با واشنگتن همراهی کرده و آن را اداره می‌کنند. وی ادامه داد: سعودی‌ها به جای اینکه به بیهودگی سیاست خونبار خود اعتراف کنند، با حماقت در آن غرق شده‌اند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ