فانوس طلایی برای برگزیدگان جشنواره « عمار»
 

همزمان با اختتامیه ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار،ضمن تقدیر از خانواده های مدافعین حرم، برگزیدگان این جشنواره در بخش های مختلف اعلام شد.

به گزارش ایسنا، برگزیدگان ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار ۱۷دی ماه در سالن حجاب با حضور خانواده های شهدا و هنرمندان جشنواره اعلام شد که به شرح زیر است:

هیات داوران در بخش فیلم های داستانی کوتاه با اهدای لوح افتخار به فیلم “پستوی خالی” اثر داوود جلیلی به دو فیلم “تشویق” به کارگردانی مهدی امینی و “هوادار” به کارگردانی علی دلکاری دو فانوس متعلق به این بخش را اهدا کردند.

مهدی امینی در این بخش پس از دریافت جایزه اش خطاب به مسئولین گفت: حتی اگر رتبه ی اول را در مسائل نظامی داشته باشیم، ولی در مسائل فرهنگی غایب بمانیم، فایده ای ندارد.

هیات داوران در ادامه لوح افتخار فیلمنامه بخش فیلم نیمه بلند را به محمود عرفانی برای فیلم “نامه‌های سنگی” و لوح افتخار بازیگری زن را به سوگل طهماسبی برای بازی در فیلم “هنگامه” اهدا کردند.

همچنین در این بخش امیر داسارگر کارگردان فیلم “هنگامه” فانوس طلایی این بخش را دریافت کرد و حسین ریگی برای فیلم “جاده مرزی” جایزه ی ویژه ی این بخش را دریافت کرد.

در بخش فیلم های داستانی بلند، هیات داوران، لوح افتخار جشنواره را به دو فیلم “تا آمدن احمد” به کارگردانی صادق صادق دقیقی و “خاکستر و برف” به کارگردانی روح‌الله سهرابی اهدا کردند.

همچنین شیده یوسفی لوح افتخار بهترین بازیگری زن را برای بازی در فیلم “فرزانه” دریافت کرد. مهدی محمدی نویسنده و کارگردان این فیلم نیز لوح افتخار فیلمنامه نویسی بخش فیلم داستانی بلند را دریافت کرد.

هیات داوران در پایان فانوس بهترین فیلم داستانی بلند را به پروانه مرزبان، تهیه‌کننده ی فیلم “تا آمدن احمد” اهدا کردند.

در پایان این بخش هیات داوران فانوس ویژه ی این جشنواره را به فرج الله سلحشور به خاطر تلاش برای پرورش نیروهای انقلابی تقدیم کرد. که البته سلحشور به دلیل بیماری در سالن حضور نداشت.

در پایان این بخش سه فانوس طلایی ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار به سه اثر برگزیده ی “بچرخ تا بچرخیم” به کارگردانی رسول آذرگون، “دم جنبونک ها” به کارگردانی محمد خیراندیش دولابی و “دو نفر بر یک مزار” به کارگردانی عبدالامیر سبیعی رسید.

در بخش بهترین برنامه های تلویزیونی نیز، هیات داوران ضمن تقدیر از سه برنامه ی “ثریا” به تهیه‌کنندگی محسن مقصودی، “مهربانو” به تهیه‌کنندگی محمود بابایی و “بگو بخند” به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه، لوح افتخار این بخش را به برنامه ی “سرزمین بهار” به تهیه‌کنندگی سعید بشیری اهدا کردند.

همچنین فانوس طلایی این بخش به دو برنامه ی “سوگ در قفس″ و “چشمان پر توان” به تهیه‌کنندگی محمد براتی رسید.

در بخش مستند با موضوع “بیداری اسلامی و جهانی” هیات داوران ضمن تقدیر از مستند “سمیر” به کارگردانی سعید فرجی و “مرز بی پایان” به کارگردانی محمد حبیبی منصور، لوح افتخار این بخش را به اثر “ردپای فرشته” به کارگردانی ناصر نادری اهدا کرد.

فانوس طلایی ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار در بخش مستند با موضوع بیداری اسلامی و جهانی به فیلم “تنها میان طالبان” به کارگردانی محسن اسلام زاده رسید.

در این مراسم اختتامیه که با سر دادن شعار “مرگ بر آل سعود” آغاز شد، خانواده های شهدا و مدافعان حرم نیز حضور داشتند و با شعار مرگ بر آمریکا به پایان رسید.

به گزارش ایسنا، ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار به دبیری نادر طالب زاده ۱۷ دی ماه در مجموعه حجاب به کار خود

پایان داد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ