فراخوان گروه‌های فلسطینی برای مقابله با اشغالگران صهیونیست در کرانه باختری
سرویس خارجی: گروه‌های ملی و اسلامی فلسطینی در استان های رام الله و البیره خواستار تشدید درگیری با اشغالگران صهیونیست در کرانه باختری شدند و جمعه آینده را روز تشدید فعالیت‌های میدانی در تمامی خطوط تماس با رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان این رژیم دانستند.

این گروه‌ها از شهروندان فلسطینی خواستند که روز چهارشنبه رأس ساعت ۱۲ ظهر در اعتراض به انتقال سفارت برزیل از تل‌آویو به قدس اشغالی در مقابل سفارت این کشور تحصن کرده و بر پایبندی به قوانین بین‌المللی و مخالفت خود با این تصمیم برزیل تاکید کنند. در این بیانیه از نهادهای حقوقی و بشردوستانه خواسته شده است که به منظور نجات جان اسرا در سایه تشدید اقدامات سرکوبگرانه علیه زندانیان در زندان‌های رژیم صهیونیستی دخالت فوری انجام بدهند. گروه‌های ملی و اسلامی در استان رام الله و البیره در سالروز درگذشت یاسر عرفات رئیس سابق تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کردند که ملت فلسطین به راه رهبران خود ادامه خواهد داد و هرگز از اصول و حقوق خود کوتاه نخواهد آمد و در این راه حاضر است جانفشانی کند. این بیانیه می‌افزاید که بعد از گذشت ۱۰۱ سال از صدور بیانیه ننگین «بالفور» توسط انگلیس ملت فلسطین هرگز راه‌حل‌های یکجانبه را قبول نخواهد کرد و پرچم را تا پیروزی و تحقق آزادی و استقلال بر زمین نخواهد گذاشت. این گروه‌ها درباره پیامدهای امضای قرارداد آتش‌بسی که در آن حق ملت فلسطین در ادامه مقاومت مشروع علیه اشغالگران نادیده گرفته شده باشد و زمینه را برای اجرای نقشه جدا کردن نوار غزه از فلسطین فراهم کند هشدار دادند. گروه‌های ملی و اسلامی در استان رام الله و البیره بر مخالفت قاطعانه خود با هرگونه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی چه به صورت رسمی و چه غیر رسمی به‌ویژه توسط کشورهای عربی خلیج فارس تاکید کردند و خواستار توقف این روابط و جایگزین شدن آن با کمپین‌های تحریم رژیم صهیونیستی شدند.

در چنین شرایطی نظامیان رژیم صهیونیستی به ساختمان استانداری قدس یورش بردند و پنج نفر را زخمی کردند. منابع بیمارستانی فلسطین اعلام کردند که نظامیان اشغالگر اسرائیلی به کارمندان ساختمان استانداری قدس در شمال قدس اشغالی یورش بردند. در این حمله پنج شهروند فلسطینی با گاز اشک آور مجروح شدند. نظامیان صهیونیست علاوه بر محاصره ساختمان استانداری قدس، مقر وزارت امور قدس را نیز هدف حملات خود قرار دادند. در خبری دیگر «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر در دیدار «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در شرم الشیخ، بر ضرورت تشکیل دولت فلسطین در چارچوب مرزهای ۱۹۶۷ و به پایتختی بیت المقدس تاکید کرد.سخنگوی ریاست جمهوری مصر گفت، السیسی در دیدار عباس گفت، مصر همچنان برای آشتی دادن گروه های فلسطینی و متحد کردن آن ها تلاش می کند و اعتقاد دارد دو کشور باید در چارچوب مرزهای ۱۹۶۷ در فلسطین تشکیل شود. از سوی دیگر محمود عباس نیز گفت، تشکیلات خودگران فلسطین عزم خود را برای پایان دادن به اختلافات جزم کرده و سعی در متحد و یکپارچه کردن مردم فلسطین دارد. بر اساس اعلام سخنگوی ریاست جمهوری مصر، دو طرف در پایان این دیدار بر ضرورت ادامه مشورت ها و هماهنگی گسترده با هم برای متحد کردن فلسطینی ها و پایان دادن به اختلاف ها تاکید کردند.

خبر دیگر اینکه رسانه‌های صهیونیستی از سفر وزیر اطلاعات این رژیم به عُمان خبر دادند.

«یسرائیل کاتس» وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی به عُمان رفت تا طرح احداث راه‌آهن میان فلسطین اشغالی و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را ارائه کند. این خبر در حالی اعلام می‌شود که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیست چهارم آبانماه به عمان رفت و با «قابوس بن سعید» سلطان این کشور دیدار کرد. اندکی پس از دیدار مذکور، «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان در کنفرانس امنیتی منامه اعلام کرد «اسرائیل» کشوری موجود در منطقه است و زمان تعامل با آن فرا رسیده است!

Email this page

نسخه مناسب چاپ