فرانسه بخت نخست قهرمانی جام جهانی
 

سرویس ورزشی: پس از مشخص شدن دیگر فینالیست جام بیست و یکم در ساعات پایانی دیشب، اکنون همگان بخت نخست قهرمانی را فرانسه می‌دانند، اکثر خبرگزاری‌ها، سایت‌ها و کاربران ورزشی آنها با توجه به درخشش تیم فرانسه برابر بلژیک پیشاپیش این تیم را قدرت برتر فوتبال جهان می‌دانند، تیمی پرستاره، با میانگین سنی مناسب که از نظر مهره و بازیکن بر حریف فینالیست خود برتری دارد و می‌تواند با اتکا به همین مهره‌ها و دستان باز دشان قهرمان جام جهانی در روسیه شود. گرچه فوتبال ورزش لحظه‌ها، اشتباه‌هات و ثانیه‌ها است اما اگر به داشته‌های تیم فرانسه و مهره‌های غنی این تیم دقت کنیم، می‌بینیم که در روی کاغذ و از هر نظر، تاکتیک تیمی، مهره، نفر به نفر و بررسی خطوط تیم خروس‌ها از درون دروازه گرفته تا خط حمله این تیم فرانسه است که برتری محسوسی نسبت به حریف خود در فینال دارد.

فرانسوی‌ها با بازی خوب و نمایش تحسین برانگیز دوستداران فوتبال مسیر خود را با اقتدار تا فینال طی کردند و همین بازی روان و یکدست آبی‌پوشان نشان می‌دهد که می‌توانند در روسیه جشن قهرمانی گرفته و از مسکو تا پاریس را با افتخار طی کنند. پیش از بازی‌های مرحله نیمه نهایی هم شانس فینالیست شدن فرانسه بیشتر از ۳تیم دیگر بود (۴۱درصد) عددی بود که ارزش و جایگاه گرانترین تیم جام جهانی را بیان می‌کرد و حالا در فاصله ۳ روز مانده (۲۴تیر ساعت ۱۹:۳۰) تابازی فینال باز هم اخبار از برتری تیم فرانسه و قهرمانی این تیم حکایت دارد.

پیروزی قاطع برابر اروگوئه و بلژیک نشان داد که فرانسه در جام بیست و یکم به کمتر از قهرمانی قانع نیست، گرچه نباید از کنار اتفاق، حادثه‌ها و نام دیگر فینالیست و شگفتی این مسابقه بی‌تفاوت عبور کرد. در هر حال روز شنبه ساعت ۱۸:۳۰ دیدار رده‌بندی برگزار خواهد شد و یکشنبه ساعت ۱۹:۳۰ هم دیدار فینال برگزار می‌شود و با معرفی تیم قهرمان پرونده جام جهانی بیست و یکم هم بسته خواهد شد.

صعود فرانسه به فینال بعد از ۱۲ سال

دو تیم ملی فرانسه و بلژیک برای رسیدن به دیدار نهایی جام جهانی روسیه برابر هم به میدان رفتند که این دیدار با برتری یک بر صفر خروس ها به پایان رسید.این دیدار در ورزشگاه سن پترز بورگ برگزار شد ،تنها گل این بازی توسط ساموئل اومتیتی در دقیقه۵۱به ثمر رسید .

ترکیب فرانسه: هوگو لوریس، بنجامین هاوارد، رافائل واران، ساموئل اومتیتی، پل پوگبا، آنتوان گریزمان، اولیویه ژیرو، کیلیان امباپه، انگولو کانته، بلیز ماتوئیدی، لوکاس هرناندس٫

ترکیب بلژیک: تیبو کورتوا، توبی آلدرویلد، ونسان کمپانی، یان فرتونگن، اکسل ویتسل، کوین دی‌بروین، مروان فلاینی، روملو لوکاکو، ادن هازارد، موسی دمبله، ناصر چادلی.

به گزارش ایسنا،در نخستین دیدار مرحله نیمه نهایی جام جهانی روسیه، دو تیم فرانسه و بلژیک برابر هم به میدان رفتند که فرانسوی‌ها بازی را بهتر شروع کردند و در همان ثانیه‌های نخست نزدیک بود گریزمان در محوطه جریمه بلژیک صاحب موقعیت شود. بازی با وجود تلاش دوتیم در نهایت نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان

رسید.

درنیمه دوم این دیدار دردقیقه ۵۱ ساموئل اومتیتی موفق شد با ضربه سر از روی یک ضربه کرنر دروازه بلژیک را باز کند و تیمش را پیش بیندازد.بعد از این گل بازیکنانی مانند دی بروین ،هازارد و لوکاکواز بلژیک وگریزمان وام باپه از تیم فرانسه شانس گلزنی داشتند که هیچکدام نتوانستند از عهده این مهم بر بیابند.به این ترتیب فرانسه توانست با یک گل برنده این دیدار شود و بعد از ۱۲ سال به فینال جام جهانی راه یافت.

فرانسه بالاتر از همه تیمهای جهان

فرانسه در ۲۰ سال اخیر بیش از دیگر تیم‌ها فینال جام جهانی را تجربه کرده است.

به گزارش آس، تیم ملی فوتبال فرانسه سه‌شنبه شب با پیروزی یک بر صفر برابر بلژیک توانست نخستین فینالیست جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شود. خروس‌ها در ۲۰ سال اخیر بیشترین تجربه حضور در فینال را در میان تیم‌های دیگر داشتند.

فرانسه از آلمان و برزیل در این زمینه پیشی گرفت که در ۶ دوره اخیر جام جهانی به دو فینال صعود کرده بودند. در این مدت ایتالیا، هلند، اسپانیا و آرژانتین افتخار حضور در این بازی را داشتند.

خروس‌ها در دو فینال اخیر ‌خود یک بازی را با پیروزی و دیگری را با شکست پشت سر گذاشتند. این تیم در سال ۱۹۹۸ برزیل را سه بر صفر شکست داد اما در سال ۲۰۰۶ مقابل ایتالیا مغلوب شد.آلمان تیمی است که بیشترین حضور را در فینال های جام جهانی داشته است. این تیم هشت بار دیدار نهایی را تجربه کرده است. ژرمن ها در سال های ۱۹۵۴، ۱۹۷۴، ۱۹۹۰ و ۲۰۱۴ فاتح جام جهانی شدند. این در حالی بود که در سال های ۱۹۶۶، ۱۹۸۲، ۱۹۸۶ و ۲۰۰۲ از دست یافتن به جام بازماندند.

تیم‌ها با بیشترین حضور در فینال

آلمان ۸

ایتالیا ۶

برزیل ۶

آرژانتین ۵

هلند وفرانسه ۳بار

مجارستان وچکسلواکی ۲بار

اروگوئه ،سوئد ،اسپانیا وانگلیس هر کدام یکبار.

اومتیتی بهترین شد

همچنین مدافع تیم ملی فرانسه به عنوان بهترین بازیکن دیدار فرانسه و بلژیک انتخاب شد.

تیم ملی فرانسه موفق شد با برتری یک بر صفر برابر بلژیک برای سومین بار در تاریخ خود به فینال جام جهانی راه یابد. بعد از پایان این دیدار ساموئل اومتیتی به عنوان بهترین بازیکن زمین شناخته شد و جایزه خود را از مسئولان برگزاری رقابت ها دریافت کرد.

دشان: نباید یک فینال دیگر را از دست بدهیم

سرمربی تیم ملی فرانسه هم پس از صعود تیمش به فینال جام جهانی گفت که این تیم دیگر نباید بازی فینال را از دست بدهد.

تیم ملی فوتبال فرانسه موفق شد با برتری برابر بلژیک بعد از ۱۲ سال به فینال جام جهانی راه یابد.

دیدیه دشان سرمربی فرانسه بعد از این بازی گفت: نخست ازهمه به بازیکنانم تبریک می‌گویم. تلاش زیادی از آن‌ها در زمین دیدیم. این که یک مدافع برابر ما گل زد نشانه خیلی خوبی بود. ما همگی در تیم تلاش زیادی کردیم تا بتوانیم برنده مسابقه شویم و به فینال راه یابیم.

این سرمربی در ادامه صحبت‌های خود گفت: درباره بازی فینال هم باید بگویم که ما دو سال پیش یک فینال را از دست دادیم (یورو ۲۰۱۶) و الان باید جلوی این اتفاق را بگیریم. آرام خواهیم بود و تلاش می‌کنیم تا در دیدار نهایی نتیجه لازم را کسب کنیم.

گریزمان: فقط ۹۰ دقیقه با فتح جام فاصله داریم

همچنین مهاجم تیم‌ ‌ملی فوتبال فرانسه اعلام کرد به فتح جام جهانی نزدیک شده‌اند و فقط یک بازی با آن

فاصله دارند.

تیم‌ ‌ملی فوتبال فرانسه در نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با یک گل بلژیک را شکست داد و نخستین فینالیست این بازی‌ها شد.‌گریزمان گفت: دیدار نهایی اهمیت زیادی دارد و می‌توانیم به بهترین شکل ممکن آن را به پایان برسانیم، اکنون باید استراحت کنیم و سپس خود را به خوبی برای این بازی آماده کنیم.مهاجم اتلتیکومادرید در مورد کسب توپ طلا گفت‌: به این موضوع فکر نمی‌کنم. پیش از شروع جام جهانی هفت بازی برای فتح این جام پیش‌رو داشتیم، در حال‌ حاضر یک بازی باقی‌ مانده است، به فتح جام نزدیک هستیم اما هنوز ۹۰ دقیقه باقی‌ مانده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ