فرانسه و بلژیک امشب به قهرمانی می‌اندیشند
 

سرویس ورزشی: شمارش معکوس برای تعیین تیم قهرمان جام بیست و یکم از امشب آغاز می‌شود. این برای چهارمین دوره پیاپی است که اروپایی‌ها جام را به خانه خواهند برد. بعد از قهرمانی برزیل در سال ۲۰۰۲، ایتالیا، اسپانیا و آلمان به ترتیب به مقام قهرمانی دست یافته‌اند و این نشانگر آن است که فوتبال دیگر به تک‌ستاره‌ها ختم نمی‌شود.

برزیل که روزگاری لقب آقایی فوتبال را یدک می‌کشید، با اتکای بیش از حد به «نیمار» تمام رویاهای خود را از دست رفته دید یا دیگر تیم بزرگ آمریکای جنوبی آرژانتین که تمام آمال و آرزوهای خود را در ساق‌های «مسی» جستجو می‌کرد و یا بازهم یک تیم دیگر بزرگ آمریکای جنوبی مثل اروگوئه که در روز نبود «کاوانی» تسلیم خروس‌ها شد.

در مقابل این‌ها تیم‌های یکدست، هماهنگ، متحد و مبتنی بر برنامه توانستند تفاوت‌ها را رقم بزنند و نام خود را در فهرست تاریخ ماندگار کنند. فرانسه، بلژیک، کرواسی و انگلیس و یا تیم بی‌ادعای روسیه یا سوئد که فقط در مقابل انگلیس کم‌‌ آورد.

امشب در نخستین دیدار تمام اروپایی، تیم پرستاره و به عبارتی گرانترین تیم جام جهانی (فرانسه) امید دارد که مانند سال ۱۹۹۸ که در خاک خود قهرمان شدند دوباره با عبور از حریف قدرتمندی مثل بلژیک به فینال رسیده و جام را به بالای سر ببرند. تیم فرانسه به قدری ستاره و مهره دارد که بازیکنی مثل عثمان دمبله به عنوان یار تعویضی وارد میدان می‌شود! ام‌باپه و گریزمان ۲ مهره ارزشمند دیدیه دشان هستند.

در سوی دیگر میدان تیم متحد و پرمهره و با انگیزه بلژیک با هدایت روبرتو مارتینس اسپانیایی به دنبال تاریخ‌سازی بزرگ برای خود هستند. بلژیک در کنار مثلث هجومی خود «دی‌بروین» «هازارد» و «لوکاکو» از درون چارچوب جایی که کورتوآ هنرنمایی می‌کند تا سایر خطوط از یک هارمونی و همگنی فوق‌العاده برخوردارند. غنای کار این تیم حذف برزیل بزرگ بود. در نبرد امشب گرانترین تیم جام‌جهانی در مقابل منسجم‌ترین تیم جام صف‌آرایی می‌کند.

بی‌شک آنالیزورهای دو تیم به شناخت کاملی از یکدیگر، رسیده‌اند و در این میان نوبت اندیشه و بازی خوانی مربیان است که بتوانند بهترین ترکیب و تاکتیک را انتخاب کنند، به اعتقاد اکثر کارشناسان، برنده بازی امشب شانس و اقبال زیادی برای قهرمانی در جام بیست و یکم دارد چرا که فردا‌شب انگلیس و کرواسی به مصاف هم خواهند رفت که هر دو از نظر مهره و… کمتر از فرانسه و بلژیک هستند.

بلژیک – فرانسه با قضاوت آندرس کنها اروگوئه ای

فیفا داور دیدارنخست مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی روسیه را مشخص کرد.در نخستین دیدار مرحله نیمه نهایی جام جهانی روسیه، امشب فرانسه برابر بلژیک به میدان می رود. فیفا اعلام کرد آندرس کنها اروگوئه‌ای این دیدار را قضاوت خواهد کرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ