فروش اموال مازاد بانک ها با ارزهای دیجیتال
رئیس کانون بانک های خصوصی از آغاز فروش اموال مازاد بانک ها در زنجیره بلاکچین و با توکن‌های دارای پشتوانه طلا خبر داد و گفت: مردم می‌توانند برای حفظ دارایی خود، اموال مازاد بانکی را بخرند.

کوروش پرویزیان در گفتگو با مهر در باره فروش اموال مازاد بانک ها با توکن‌های با پشتوانه طلا گفت: فروش اموال مازاد بانک ها از طریق توکن‌هایی در زنجیره بلاک‌چین به لحاظ تکنولوژیکی کاملا امکان‌پذیر شده است.

وی افزود: مشتریان اموال مازاد بانک ها که از طریق توکن با پشتوانه طلا به فروش خواهد رسید، عموم مردم خواهند بود و می‌توانند برای حفظ دارایی خود، سرمایه شان را با استفاده از این ابزار در جای مطمئنی سرمایه‌گذاری کنند.

رئیس کانون بانک های خصوصی تصریح کرد: در ماه های اخیر فروش اموال مازاد بانک ها رونق گرفته و البته فروش این اموال در قالب بلاکچین به تازگی شروع شده است و بانک ها تمام تلاش خود را به کار بسته اند که اموال مازاد که ارزش افزوده ایجاد نمی کند را تبدیل به دارایی نقدی کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فروش اموال مازاد بانک ها با توجه به افزایش قیمت مسکن با استقبال مواجه شده است، گفت: البته شرایط بازار متفاوت است و قیمت ها تغییر داشته است، ولی شرایط خرید و فروش سخت تر شده است؛ به هر حال بازار ملک و املاک، سختی‌های خود را دارد؛ ولی استفاده از ابزارهایی مثل بلاکچین می‌تواند به بانک ها کمک کند که هم دارایی ها را در قالب ارزش افزوده به مردم بفروشند و هم اینکه مردم بتوانند ارزش اموالی را که دارند، در مقابل تورم حفظ کنند.

به گفته پرویزیان، بانک ها تمایلی برای خرید اموال جدید ندارند؛ اما به هر حال چارچوب کار آنها در حوزه ایجاد ارزش و خدمت به مردم است و این حوزه را باید پایه کار خود قرار دهند؛ در عین حال در آینده غیر از این هم راه دیگری وجود ندارد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ