نگاه
قدرت بازار سرمایه ایران
روزهای پس از ۱۳ آبان، روزهای قدرت نمایی بازار سرمایه‌‌ ایران در برابر تحریم‌های آمریکا خواهد بود.

بازار سرمایه ایران در برابر تحریم‌های ظالمانه آمریکا، از مدت‌ها قبل آمادگی خود را نشان داده و توانسته خود را در برابر آن واکسینه کند و با صلابت بی‌نظیری با جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی، موفقیت زیادی کسب کند. رشد بی‌نظیر شاخص‌های بورس، افزایش بالای حجم معاملات و رشد زیاد تعداد سرمایه‌گذاران در این بازار طی هفت ماهه گذشته نشان داده که هرچه تحریم‌های آمریکا شدت می‌گیرد، بازار سرمایه ایران با صلابت‌تر و منسجم‌تر به راه خود ادامه می‌دهد. پس از مدت‌ها تبلیغات آمریکا برای اجرای تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، اکنون بازار سرمایه‌ کشورمان راه مناسب مبارزه با این تحریم‌ها را یافته و با درایت و خویشتن‌داری و با جذب نقدینگی‌های تشنه سرمایه‌گذاری در بورس، توانسته به رشد خوب و بالایی دست یابد.

به این ترتیب بازار سرمایه در روزهای پس از آغاز تحریم‌ها، برای خود برنامه دارد، چشم امید به آینده دوخته و فارغ از تبلیغات منفی، گام‌به‌گام با استواری به جلو می‌رود.

امروزه بازار سرمایه که متشکل از اجتماع سرمایه‌های خرد و کلان در بورس است، نقطه امید کسانی است که می‌خواهند نشان دهند تحریم‌ها در روزهای پس از اجرا، هیچ اثری نخواهد داشت و بورس با قدرت به راه خود ادامه خواهد داد و ثبات را بر بازار سرمایه حاکم خواهد کرد.

محمدرضا حیدرزاده

Email this page

نسخه مناسب چاپ