کوتاه از سراسر جهان
 

افشای رشوه ۴۰ هزار دلاری گروهک تروریستی منافقین به بولتون

فارس: سندی که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد گروهک تروریستی منافقین، سال ۲۰۱۷ مبلغ ۴۰ هزار دلار به «جان بولتون» مشاور امنیت ملی فعلی کاخ سفید برای سخنرانی در یکی از نشست های این گروهک در پاریس پرداخت کرده بود. وی این مبلغ را به عنوان کارمزد سخنرانی دریافت کرده بود. بولتون این ادعای مشهور که “نباید گذاشت انقلاب ایران ۴۰ سالگی‌اش را جشن بگیرد” را در همین نشست بر زبان آورده بود. گفتنی است اخیراً «ریچارد انگل» خبرنگار ارشد ان‌بی‌سی در یک گزارش تحقیقی به فعالیت‌های مخرب منافقین پرداخت و برآورد کرد که بولتون مجموعاً رقمی بالغ بر ۱۸۰ هزار دلار از این گروهک تروریستی دریافت کرده است.

لایحه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تصویب شد

مهر: مخالفت مجلس عوام انگلیس با اعمال هر گونه تغییر درباره لایحه برگزیت سبب تسریع در تصمیمات نخست وزیری این کشور در راستای خروج از اتحادیه اروپا شد. مخالفت ۳۲۴ نماینده مجلس عوام انگلیس با اعمال تغییر در لایحه برگزیت تحت عنوان قانون خروج از اتحادیه اروپا، راه را برای دولت ترزا می هموار کرد. نخست وزیر انگلیس پیش از آغاز نشست مجلس عوام خواستار وحدت و همسویی نمایندگان شد و تاکید کرد که از انتقاد و سرزنش علیه دولت دست بردارند.

«رابرت دنیرو» بازیگر معروف آمریکا هم از اهانت ترامپ در امان نماند

ایرنا: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی این بار «رابرت دِنیرو» بازیگر معروف آمریکایی را هدف الفاظ توهین آمیز خود قرار داد و نوشت: ضریب هوشی او پایین است. دِنیرو، کارگردان، بازیگر و تهیه کننده آمریکایی چندی پیش در مراسم «جایزه تونی» وقتی روی صحنه رفته بود، ترامپ را «احمقِ لعنتی» توصیف کرد که برای دقایقی با تحسین حضار مواجه شد. ترامپ بالافاصله بعد از بازگشت از سنگاپور و مذاکره با رهبر کره شمالی، این هنرمندآمریکایی را سوژه توئیت هایش قرار داد و نوشت: رابرت دنیرو ضریب هوشی بسیار پایینی دارد چون بوکسورهای واقعی در فیلم ها ضربات زیادی به سر او زده اند و معقتدم وی از شدت ضربات، هوشیاری خود را از دست داده است و به او می گویم “مشت خور بیدار شو!”

مقدونیه به «مقدونیه شمالی» تغییر نام یافت

تسنیم: نزاع ۲۷ ساله یونان و همسایه شمالی آن بر سر نام «مقدونیه» نهایتا به یک توافق دوجانبه ختم شد. سال‌ها چالش بین کشور مقدونیه و همسایه‌جنوبی‌اش یونان بر سر اسم این کشور نهایتا به یک راه‌حل مرضی‌الطرفین منجر شد.کشور مقدونیه که پیشتر بخشی از یوگسلاوی سابق بود، همواره از سوی یونان به خاطر نام رسمی‌اش مورد اعتراض قرار می‌گرفت و یونان بر همین اساس مانع از آغاز گفتگوها بر سر عضویت کشور مقدونیه در اتحادیه اروپا و ناتو می‌شد زیرا یونان خود دارای استانی به نام مقدونیه نیز است. اما نهایتا این نزاع پس از ۲۷ سال با تغییر نام مقدونیه حل شد و طبق توافق صورت گفته این کشور از این پس «جمهوری مقدونیه شمالی خوانده می‌شود.

۵ سال حبس برای داماد پادشاه اسپانیابه اتهام فساد مالی

ایسنا: دادگاه عالی اسپانیا همسر خواهر پادشاه این کشور را به اتهام میلیون‌ها یورو فساد مالی به پنج سال و ۱۰ ماه زندان محکوم کرد. این پرونده شرمندگی و رسوایی زیادی برای خاندان سلطنتی اسپانیا به بار آورده است. درخواست تجدیدنظر ایناکی اوردانگارین، همسر خواهر فیلیپ ششم، پادشاه اسپانیا در این پرونده شکست خورد. انتظار می‌رود ایناکی اوردانگارین که پیش از این بازیکن المپیکی ورزش هندبال بوده طی چند روز آینده مجازات حبس خود را آغاز کند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ