کوتاه از سراسر جهان
 

نخست وزیر ژاپن، بدون محافظ در مقابل سیل زدگان زانو زد

خبرگزاری ها: شینزو آبه نخست وزیر ژاپن بدون همراه داشتن محافظ، با سیل زدگان این کشور دیدار کرد و در مقابل آنان زانو زد. نخست وزیر این کشور به ملاقات سیل‌زدگان رفت که در سرپناه‌های موقت سکنی داده شده‌اند. تلفات سیل ژاپن که در ۳۶ سال گذشته بی‌سابقه بوده، تا کنون به ۱۷۹ نفر رسیده است. بر اثر بارش‌های موسمی در برخی استان‌های غربی ژاپن، سیل و رانش زمین به وقوع پیوسته و از ۸ میلیون نفر خواسته شده خانه‌های خود را ترک کنند.

«میدل ایست مانیتور»: ایران بارها آمریکایی ها‌ را در خلیج فارس تحقیر کرده است

فارس: یک وبگاه انگلیسی در یادداشتی اذعان کرد که نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با اتکا به تاکتیک‌های نبرد نامتقارن خود، بارها آمریکایی‌ها و انگلیسی ها را در خلیج فارس تحقیر کرده است. وبگاه «میدل ایست مانیتور» با اشاره به اهمیت راهبردی تنگه هرمز نوشت: سپاه پاسداران ایران به وضوح معتقد است دکترینش درباره جنگ دریایی غیرمتعارف که متکی به حمله قایق‌های تندرو است آنقدر کافی است که نه تنها تنگه هرمز را ببندد، بلکه به طور موفقیت آمیزی با نیروی دریایی آمریکا برای زمانی طولانی درگیر باشد.

افسر سابق سیا: هویت تاریخی ایرانی‌ها زورگویی خارجی را نمی‌پذیرد

فارس: یک افسر سابق سیا درباره سیاست‌های دولت فعلی آمریکا در قبال ایران گفت که ایران، عراق و لیبی نیست و هویت تاریخی مردم این کشور زورگویی‌های خارجی را نمی‌پذیرد. «فیلیپ جرالدی» افسر سابق بخش مبارزه با تروریسم در سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) افزود: رویای تغییر فوری حکومت، پروژه‌ای خیالی است که به شدت در محافل نومحافظه‌کار و طرفدار اسرائیل در واشنگتن طرفدار دارد. جرالدی افزود: نکته عجیب اینکه، کاخ سفید ظاهراً از این حقیقت آگاهی ندارد که ایران نه عراق است و نه لیبی؛ ایران صاحب یک هویت ملی قوی و تاریخی است که باعث می‌شود در برابر زورگویی قدرتهای خارجی از جمله ایالات متحده، مقاومت کند.

۱۵ سال کار سخت برای جاسوسان اسرائیلی در لبنان

ابنا: دادگاه نظامی لبنان احکامی را علیه هفت نفر به جرم همکاری با رژیم صهیونیستی صادر کرد. سه تن از شهروندان لبنان به جرم همکاری با رژیم صهیونیستی و جاسوسی به نفع این رژیم، به ۱۵ سال کار سخت و محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شدند. به دلیل فراری بودن این سه نفر، حکم علیه آنها به صورت غیابی صادر شد.

سازمان ملل:کره شمالی نیازمند کمک های فوری بشر دوستانه است

ایسنا:مقام ارشد امدادرسانی سازمان ملل متحد که به پیونگ‌یانگ رفته است، اعلام کرد: شواهد کاملا روشنی از نیاز مبرم کره شمالی به کمک‌های انساندوستانه وجود دارد.«مارک لوکوک»، گفت: یکی از مهمترین مواردی که مشاهده کردیم، نیاز مملوس به دریافت کمک‌های بشردوستانه در کره شمالی است و بیش از نیمی از کودکان در مناطق روستایی این کشور از جمله در مکان‌هایی که ما بازدید کردیم، به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند و منابع آبی آنها آلوده است.

شرکت پسر بشار اسد در مسابقات المپیاد ریاضی در رومانی

ابنا: پسر رئیس جمهوری سوریه در مسابقات المپیاد ریاضی که در شهر کلوژ-ناپوکا در مرکز رومانی برگزار می شود، شرکت کرد. یک مقام آموزشی رومانی اعلام کرد پسر بزرگ بشار اسد در حال حاضر در مسابقات المپیاد ریاضی در رومانی به سر می‌برد و خودش خواسته است با وی مانند یک دانشجوی عادی رفتار شود و به همین دلیل او در هتل در کنار دانشجویان ۱۸ کشور دیگر اقامت دارد.

تیراندازی در بیمارستان «ملک سلمان» ریاض

ایرنا: منابع سعودی از وقوع تیراندازی در بیمارستان بزرگ «ملک سلمان» در شهر «ریاض»، پایتخت عربستان خبر دادند.به گزارش روزنامه «وئام»، فرد مسلح ناشناسی با ورود به بیمارستان «ملک سلمان» در شهر «ریاض»، به سمت کارکنان کادر پرستاری این بیمارستان آتش گشود و یکی از پرستاران این بیمارستان در این حمله به شدت زخمی شد.

۱۱ کشته در حمله انتحاری به ساختمان آموزش و پرورش‌ «جلال آباد» افغانستان

سرویس خارجی:مقامات امنیتی ولایت ننگرهار افغانستان از کشته شدن ۱۱ نفر بر اثر حمله انتحاری به ساختمان آموزش و پرورش در شهر جلال آباد خبر دادند.مقامات محلی ننگرهار اعلام کردند:بر اثر حمله انتحاری افراد مسلح به ساختمان‌ ریاست آموزش و پرورش شهر جلال‌آباد این ولایت

۱۱ نفر کشته و ۱۰ تن دیگر زخمی شدند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ