مجید انصاری: بسیاری از دستاوردهای انقلاب مرهون‌هاشمی رفسنجانی است
 

مشهد- خبرنگار اطلاعات: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بسیاری از دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی به ابتکار، مشارکت‌های فکری، اقدام‌های نرم‌افزاری، قانونگذاری و تصویب بودجه‌ها در قوه مجریه و سیاستگذاری کلان در مجمع تشخیص مصلحت نظام، توسط آیت الله‌هاشمی رفسنجانی به دست آمده است.

حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری در مراسم دومین سالگرد ارتحال آیت الله‌هاشمی رفسنجانی در مشهد افزود: تاثیر عینی و یادگارهای ماندگار این یار امام خمینی (ره) و سرباز مجاهد امام‌راحل در ایران در تمامی استان‌ها، مناطق و مرزهای این کشور گسترده است و در همه عرصه‌های آبادانی، کار، تولید، صنعت، معدن و علم و پژوهش می‌درخشد.

وی با بیان اینکه آیت الله‌هاشمی مردی بزرگ، تاریخ ساز، مجاهد و مدیری توانا و انسانی دلسوز برای مردم بود، اظهار داشت: تاریخ را صرفا بایگانی دیدن و در آن گردش کردن مطلوب نیست، اما اگر تاریخ و شخصیت‌های آن را به عنوان الگو و اسوه امروز و فردا معرفی کنیم، یک ضرورت اجتماعی و امر عقلانی و سیره قرآنی است. در این خصوص درس قرآن برای ما آن است که اگر فردی و چهره‌ای برجسته و اخلاقی و دانا در جامعه بود قدر او را بدانیم.انصاری به بهبود روابط ایران و عربستان در دوران ریاست جمهوری آیت الله‌هاشمی اشاره کرد و افزود: ایشان معتقد بود ایران و عربستان همچون دو بال برای پیشرفت جهان اسلام هستند از این رو به دنبال بهبود روابط بود، چنانچه تا آخر ریاست جمهوری ایشان کار به حذف روادید بین این ۲ کشور می‌انجامید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه باید بن بست‌ها را با سرانگشت تدبیر بگشائیم اظهار داشت: در دولت‌های نهم و دهم پس از سفر آیت الله‌هاشمی به عربستان، ایشان مذاکرت خوبی با ملک‌عبدالله داشت و در بازگشت اعلام کرد آمادگی رفع مشکلات را داریم، اما گفتند نیازی نیست و ما خود مشکلات را رفع می‌کنیم.

وی به روابط نزدیک و حسنه آیت‌الله‌هاشمی با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: با وجود برخی اقدامات که به دنبال بر هم زدن این رابطه بودند، اما این نزدیکی و ارتباط خوب با رهبری تا لحظه آخر عمر ایشان باقی بود.

وی افزود: اگر آقای‌هاشمی قرار بود در جشن ۴۰ سالگی انقلاب سخنرانی کند، از ما چه می‌خواست؟ امروز جنگ اقتصادی ما از جنگ اقتصادی دوران جنگ شدیدتر است و بدتر از آن جنگ نابرابر رسانه‌ای است، چنانچه بی.بی.سی پس از ۳۰ سال هزاران بهتان علیه امام راحل و انقلاب می‌سازد.

انصاری اظهار داشت: برخی در داخل نیز فکر می‌کنند همه دشمنان انقلاب و کشور از میان رفته‌اند و برای تخریب‌هاشمی مستند «هاشمی زنده است» را می‌سازند.

وی گفت: شما‌هاشمی دوستان نباید از این اقدامات دلگیر شوید، بواسطه شخصیت بزرگ ایشان است که امروز حتی از نام او هم می‌ترسند و لذا به دنبال تخریب او هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: متاسفم که در این هیاهوی تهمت پراکنی برخی با ابزار فضای مجازی ناخواسته به دنبال دشمنان راه می‌افتند، باید در برابر این هجمه‌ها به شناساندن الگوهایی نظیر شهید مطهری و شهید بهشتی و آیت‌الله‌هاشمی اقدام کرد، باید دستها را به سوی امام بزرگوارمان دراز کنیم و با ایشان بیعت ببندیم، نباید یاس و ناامیدی القاء شده توسط دشمنان بر ما تأثیر گذارد.

وی به خاطرات خود از پایان جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: آقای‌هاشمی شجاعانه به امام راحل می‌گوید من به عنوان فرمانده جنگ به دنبال صلح هستم و مسئولیت صلح را می‌پذیرم و شما به عنوان رهبر کشور برای اینکه ابهت و حرفتان نشکند، اگر پذیرش صلح خوب شد که هیچ، اما اگر مشکلی پیش آمد بگویید من‌هاشمی را اعدام کنند اما من فکر می‌کنم مصلحت کشور به ادامه جنگ نیست. کجای دنیا این اخلاص را می‌توانید پیدا کنید؟

انصاری افزود: خراسان رضوی شاهد معارفه استاندار جدید بود، ضمن تشکر از استاندار سابق آقای رشیدیان، از حسن انتخاب آقای رزم حسینی توسط دولت تشکر می‌کنم، ایشان همچون آقای‌هاشمی رفسنجانی است و در دوران تصدی استانداری کرمان همه نیروهای اصلاح طلب و اصولگرا را جمع کردند و البته از نظر اقتصادی و سازندگی همچون آقای‌هاشمی هستند و امیدوارم عملکرد ایشان به رونق و توسعه خراسان رضوی منجر شود.

وی اظهار داشت: اصلاح طلبان با اتکا به عقل و تدبیر هیچگاه به دنبال سهم‌خواهی نبوده‌اند و نیستند، امیدوارم در کنار آقای رزم حسینی و با همکاری همه گروه‌ها بتوانند گام‌های بزرگی در راه توسعه استان خراسان رضوی بردارند.

*دلسوزترین فرد برای رهبری

مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی گفت: عده‌ای سعی دارند با تبلیغات نادرست آیت الله‌هاشمی را به نسل جوان بد جلوه دهند، اما باید بگویم ایشان دلسوز‌ترین فرد برای رهبری بوده و کسی دلسوزتر از او نبوده است.

حجت الاسلام والمسلمین مسیح مهاجری در مراسم دومین سالگرد ارتحال آیت الله‌هاشمی رفسنجانی و نیز مراسم یادبود ارتحال آیت الله‌هاشمی شاهرودی در مسجد جامع شهرستان سیمرغ استان مازندران افزود: برگزاری چنین مراسمی بسیار حائز اهمیت است، چرا که می‌توانیم زحماتی را که بزرگانی همچون آیت الله‌هاشمی رفسنجانی و آیت الله شاهرودی برای کشور، نظام، انقلاب و اسلام متحمل شدند، به اطلاع مردم و نسل‌های آینده برسانیم.

وی تاکید کرد: برپایی این گونه مراسم سبب می‌شود تا دستانی را که به دنبال تفرقه افکنی میان مردم و مخدوش کردن چهره‌های خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران هستند، برملا کنیم و اطلاعات درست را در اختیار مردم و نسل جدید قرار دهیم.مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی با بیان این که باید این بزرگان همیشه مطرح باشند، گفت: با مطرح ماندن بزرگانی همچون آیت الله‌هاشمی و آیت الله شاهرودی می‌توانیم خدمات و افکار آنان را به نسل‌های آینده منتقل کنیم و از این طریق یاد این بزرگان همیشه در ذهن‌ها زنده باقی بماند.

مهاجری با اعلام اینکه عده‌ای سعی دارند تا آیت الله‌هاشمی را مقابل رهبری معرفی کنند، افزود: باید ویژگی‌های آیت‌الله‌هاشمی در مناسبت‌های مختلف مانند برپایی چنین مراسمی اطلاع رسانی شود تا تلاش این عده که مسائل منفی درباره آیت الله‌هاشمی به ذهنشان تزریق شده است و می‌خواهند آیت الله‌هاشمی را در مقابل رهبری قرار دهند، ناکام بماند.

وی ویژگی‌های شخصیتی و سیاسی مرحوم آیت‌الله ‌هاشمی رفسنجانی را تبیین کرد و اظهار داشت: آیت الله‌هاشمی رفسنجانی بعد از فوت امام راحل همه هم و غم خود را برای تقویت رهبری انقلاب گذاشتند و هرگز کوچک‌ترین اقدامی برای تضعیف رهبری انجام ندادند.

مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی شخصیت آیت الله‌هاشمی رفسنجانی را چند بعدی معرفی کرد و توضیح داد: ایشان حتی در زندان، کتاب تفسیر قرآن کریم را نوشت که مجموع آن ۴۵ جلد شده است.

وی از آیت الله‌هاشمی به عنوان فقیه مجتهد، مفسر قرآن کریم، صاحبنظر در علم کلام و دلسوز برای نظام و حامی رهبری یاد کرد و افزود: ایشان همواره برای رضای خدا کار کرد و مصداق مجاهد فی سبیل الله بود.

مهاجری به سابقه زندان مرحوم‌هاشمی رفسنجانی در دوران طاغوت اشاره کرد و گفت: زمانی که همه نتوانستند مقابل رژیم شاهنشاهی ایستادگی کنند، ایشان به دلیل مبارزات انقلابی به رهبری امام خمینی (ره) دستگیر و زندانی شد و شکنجه‌های زیادی را تحمل کرد.‏

وی صبر و بردباری در برابر مشکلات را از دیگر ویژگی‌های شخصیتی آیت‌الله‌هاشمی رفسنجانی دانست و افزود: ایشان هیچگاه در برابر مشکلات از کوره در نمی‌رفت.

مهاجری ادامه داد: درست است در کشور ما مشکلاتی وجود دارد، اما همان گونه که رهبر معظم انقلاب گفته اند، آمریکا شکست خواهد خورد و ماهم باید قدردان نعمت‌هایی باشیم که نتیجه زحمات بزرگ‌مردانی مانند آیت الله‌هاشمی رفسنجانی و‌هاشمی شاهرودی است.

مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی گفت: منتقدین آیت الله‌هاشمی اگر می‌خواهند ایشان را نقد کنند، باید درست نقد کنند و تخریب نباشد و از دروغ‌افکنی‌های خود دست بردارند و در مقابل، موافقین آیت الله هم صبر و تحمل خود را بالا ببرند،همان گونه که خودایشان صبور و بردبار بود.

مهاجری تهمت زدن و دروغ بستن به آیت الله‌هاشمی را با آنچه که عده‌ای در باره شهید بهشتی انجام دادند، مقایسه کرد و توضیح داد: عده‌ای بعد از شهادت آیت‌الله بهشتی به دنبال تخریب ایشان بودند، تا جایی که امام راحل در باره ایشان فرمودند بهشتی مظلوم است.وی افزود: بنده ۱۲ سال با آیت الله بهشتی بودم، به مدت ۱۰ سال با ایشان کارهای علمی و ۲ سال کارهای اجرایی کردم و طی این مدت زندگی شهید بهشتی را مطالعه کردم و با سیره ایشان آشنا شدم و فهمیدم که ایشان حداقل در ۱۸ رشته علمی صاحب نظر و مجتهد بود و علاوه بر علوم حوزه، علوم جدید را هم می‌شناخت.

مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی ادامه داد: آیت الله بهشتی در اقتصاد سرآمد و صاحبنظر بود.

ایشان همچنین در علوم اجتماعی، جامعه شناسی، عرفان و مدیریت سرآمد بود، به طوری که امام‌راحل فرمودند آیت الله بهشتی یک ملت برای ملت ما بود.مهاجری با بیان این که آیت الله بهشتی به ۳زبان عربی، انگلیسی و آلمانی مسلط بود، گفت: ایشان رئیس شورای انقلاب و رئیس قوه قضائیه بود و وقتی هم که شهید شد، از بهتان و دروغ در امان نماند.‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ