مرکل:در صورت کوچ اجباری فلسطینیان روستای «خان الاحمر»، سفر به اسرائیل را لغو می کنم
سرویس خارجی: صدراعظم آلمان اعلام کرد چنانچه روستای فلسطینی نشین «خان الاحمر» در قدس بصورت اجباری توسط اسرائیلی ها تخلیه شود، سفر خود را به فلسطین اشغالی لغو می کند.
«آنگلا مرکل» به کوچ اجباری ساکنان خان الاحمر اعتراض و در سخنانی اعلام کرد که در صورت تخلیه اجباری روستای فلسطینی نشین خان الاحمر سفر خود به این مناطق را لغو می کند.
همزمان سازمان عفو بین‌الملل هم تخریب روستای خان‌الاحمر توسط رژیم صهیونیستی را جنایت جنگی خواند. عفو بین‌الملل اعلام کرد: عملیات تخریب روستای خان الاحمر واقع در شرق قدس اشغالی و کوچاندن اجباری ساکنان آن به منظور فراهم کردن شرایط برای ساخت شهرک‌های یهودی نشین غیرقانونی، جنایت جنگی است و نشان می‌دهد که دولت اسرائیل کاملا فلسطینیان را نادیده گرفته است.
گفتنی است مقامات رژیم صهیونیستی به ساکنان روستای فلسطینی خان الاحمر تا اول اکتبر فرصت داده بودند خودشان خانه‌های‌شان را خراب کنند.
این تهدید با واکنش و محکومیت جهانی مواجه شد. این درحالی است که ۴۸ ساعت پس از پایان مهلتی که رژیم صهیونیستی به ساکنان خان الاحمر برای تخلیه روستا داده بود، این منطقه محاصره شد. نظامیان رژیم صهیونیستی خان الاحمر را محاصره کرده اند و از ساعات اولیه صبح دیروز گشتی‌های رژیم صهیونیستی وارد خان‌ الاحمر شده اند تا مقدمات تخریب آن را فراهم کنند.
در این حال گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور اراضی اشغالی فلسطین، اسرائیل را به ارتکاب جنایت جنگی متهم کرد. مایکل لینک، تداوم کشته شدن تظاهرکنندگان فلسطینی به دست نیروهای اشغالگر اسرائیل در مرز غزه را توهین مداوم به حقوق بشر و عزت و کرامت بشریت خواند. وی در واکنش به شهادت هفت تظاهرکننده فلسطینی و زخمی شدن بیش از ۵۰۰ تن دیگر در روز جمعه گذشته گفت: نیروهای اسرائیلی به تظاهرکنندگانی که تهدیدی واقعی برای آن‌ها نیستند، تیراندازی می‌کنند و مقامات اسرائیل به انتقادات بین المللی توجهی ندارند؛ بیشتر کشته و زخمی ها تهدیدی برای نیروهای اسرائیلی نبوده‌اند.
خبر دیگر اینکه منابع خبری از سرنگونی یک پهپاد پیشرفته جاسوسی رژیم صهیونیستی در شمال غزه خبر دادند. ارتش اسرائیل اعلام کرده که یک فروند پهپاد «اسکای لارک» در شمال غزه و در بخش سرزمین‌های اشغالی سقوط کرده است. این درحالی است که ارتش رژیم صهیونیستی به طور گسترده در حال عملیات گشت‌زنی در منطقه است. ارتش صهیونیستی، مطابق معمول مدعی است که خطر درز اطلاعات حساس این پهپادها وجود ندارد، زیرا فیلم‌های گرفته شده توسط آن‌ها انتقال یافته و در داخل پهپادها ذخیره نمی‌شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ