مشهد ؛ میزبان بیست و پنجمین دوره بازی های المپیک ویژه ایران
مشهد – خبرنگار اطلاعات: بیست و پنجمین دوره بازی های المپیک ویژه ایران با حضور۴۰۰ توان یاب ازسراسر کشور در قالب ۶۰ تیم و در ۴ رشته ورزشی بوچی، دو ومیدانی، اسکیت و دوچرخه سواری در مشهد برگزار می شود.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با اعلام این خبر، افزود : مشهد برای نخستین بار میزبان برگزاری المپیک ویژه ایران است و این رویداد با همکاری بهزیستی، موسسه خیریه شکوه مهر و سازمان المپیک ویژه ایران برگزار خواهد شد.

حمیدرضا پوریوسف یاد آورشد : ملاک این رقابت صرفا ورزشی نیست و ما می خواهیم افراد جامعه به این باور برسند که توانیابان ذهنی و جسمی، حق زندگی در جامعه دارند و در وهله بعد تلاش داریم تارقابتی عاطفی را بین این افراد گسترش دهیم.

معاون امور توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی نیز با اشاره به این که ۷۰ درصد استان ها، عضو بازی های المپیک ویژه هستند ، اعلام کرد : تمامی کم توانان ذهنی از ۸ سال به بالا می توانند در این مسابقات شرکت کنند.

به گفته مسعود فیروزی خراسان رضوی دوسال پیش به عضویت این مسابقات درآمد و در حال حاضر استان ۳۰ نماینده فعال دارد.

وی با اعلام این که المپیک ویژه ۵۰ سال پیش در شیکاگو رسما کار خود را آغاز کرد، گفت: شعار این المپیک” اجازه بدهید پیروز بشوم، اگر نمی توانم پیروز شوم، پس اجازه دهید شجاع شوم” است که در طول سال ها، هیچ تغییری نکرده است.

فیروزی افزود: بیشترین تمرکز این شعار، بر روی قسمت دوم، همان شجاعت است و در واقع در این مسابقات، همه قهرمانند و فقط کافیست ما اجازه دهیم که آنها شجاع شوند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ