مصاف با غول‌های والیبال در شیکاگو
هفته چهارم لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۸ بدون شک سخت ترین نقطه از مسیر پرپیچ و خم این رقابت ها برای بلندقامتان ایرانی است.

به گزارش “ورزش سه”، نتایج تیم ملی والیبال تا پایان هفته سوم لیگ ملت های ۲۰۱۸ و انجام ۹ بازی قطعا رضایت بخش نبوده واین را مسئولان فدراسیون و کادرفنی تیم ملی هم تایید می کنند.

۶ شکست، ۳ برد و کسب فقط ۹ امتیاز سبب شده تا ایران در آستانه آغاز هفته چهارم لیگ ملت های والیبال در رده یازدهم جدول ۱۶ تیمی این رقابت ها ایستاده باشد.

خیلی از کارشناسان و مسئولان به مردم وعده دادند به مرور وضع بهتر می شود و باید منتظر اتفاقات خوب در هفته های چهارم و پنجم باشیم؛ اما با نگاهی به جدول بازی های هفته چهارم به دشوار بودن کار تیم ملی در شیکاگو پی می بریم.

بلندقامتان ایرانی پریروز به شیکاگو رسیدند و باید در خاک آمریکا طی ۳ روز متوالی ۳ مسابقه سخت و دشوار برابر تیم های آمریکا، لهستان و صربستان برگزار کنند.

برنامه این ۳ بازی به شرح زیر است:

شنبه ۲۶ خرداد: ساعت ۳ بامداد: لهستان – ایران

شنبه ۲۶ خرداد: ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه: ایران – صربستان

دوشنبه ۲۸ خرداد: ساعت ۳ بامداد: آمریکا – ایران

با نگاهی به سابقه و جایگاه فعلی این تیم ها در جدول به این نکته پی می بریم که سخت ترین نقطه از مسیر پرپیچ و خم لیگ ملت های ۲۰۱۸ انتظار شاگردان کولاکوویچ را می کشد. لهستان که نخستین حریف ایران در آمریکا است، هم اکنون صدرنشینی دور گروهی لیگ ملت ها را در اختیار دارد و از ۹ بازی گذشته ۸ پیروزی به دست آورده است. آمریکا هم با یک برد کمتر نسبت به لهستان در رده چهارم قرار دارد و تیم آماده ای را راهی لیگ ملت های ۲۰۱۸ کرده است.

صربستان هم به یکی از تیم های همیشه مدعی قاره اروپا فعلا با ۶ برد دررده ششم است و برای ماندن در جمع ۶ تیم برتر برای رسیدن به فینال لیگ ملت ها محکوم به شکست دادن تیمی مثل ایران خواهد بود. با این وضع شاید رویای رسیدن به فینال برای ایران حتی با وجود میزبانی در هفته آخر رنگ باخته باشد؛ اما هفته چهارم می تواند جایی برای رقم زدن شگفتی‌هایی از سوی بازیکنان جوان کشورمان باشد که مقابل برزیل نشان دادند چنین توانایی دارند. مصاف با غول های والیبال جهان در شیکاگو قبل از سفر به تهران و در روزهای پایانی جهانگردی یک ماهه والیبالیست ها از اهمیت بالایی برای کولاکوویچ و تیمش برخوردار خواهد بود.

موسوی باید تست بدهد، غفور مشکلی ندارد؛ معنوی نژاد نمی‌رسد

همچنین سیامک افروزی، فیزیوتراپیست تیم ملی والیبال که به آمریکا سفر کرده تا وضع ملی پوشان را در هفته چهارم لیگ ملت ها زیر نظر بگیرد، آخرین وضع مصدومان تیم ملی را تشریح کرد.‌وی با اشاره به آخرین وضع محمد جواد معنوی نژاد که قبل از آغاز لیگ ملت ها از ناحیه کمر دچار مشکل شد ، گفت : وی در تمام این مدت زیر نظر پزشکان بود و متاسفانه بعید به نظر می رسد که به بازی های لیگ ملت ها برسد .

افروزی در باره آسیب دیدگی سید محمد موسوی مدافع میانی تیم ملی از ناحیه زانو در هفته دوم اظهار داشت : به او دو هفته استراحت داده ایم و برای مشخص شدن رسیدن او به بازی های هفته پنجم در تهران باید از این بازیکن تست پرش بگیریم که در صورت جواب دادن تکلیفش روشن خواهد شد .فیزیوتراپیست تیم ملی در ارتباط با مشکل پیش آمده برای امیر غفور در هفته سوم از ناحیه مینسک زانو در روسیه هم یادآور شد : خوشبختانه مصدومیت او‌ خیلی حاد نبود و وی به بازی های هفته چهارم می رسد . بقیه بازیکنان هم فعلا مشکلی ندارند و با قدرت در تمرینات شرکت دارند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ