معارفه استاندار جدید خراسان رضوی با حضور وزیر کشور
 

مشهد – خبرنگار اطلاعات: مراسم تودیع و معارفه استانداران قدیم و جدید خراسان رضوی با حضور وزیر کشور برگزار شد.

حمید بنایی رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در ابتدای این مراسم در سخنانی حضور وزیر کشور را نشان از اهمیت این مراسم دانست و تاکید کرد: چون مشهد پیشانی کشور است.

وی با قدردانی از تلاش های علیرضا رشیدیان استاندار سابق خراسان رضوی، عدم برگزاری جلسات با نمایندگان استان را از نقاط ضعف وی برشمرد و خطاب به علیرضا رزم حسینی استاندار جدید، تاکید کرد: خواهشمندیم دست از سیاسی کاری برداریم و به مسایل و مشکلات از جمله بیکاری و حاشیه‌نشینی در استان بپردازیم.

بنایی با تاکید بر این که اگر مشکلات کارخانه ها رفع شود و آنها راه بیفتند، ۶۰ درصد مشکل اشتغال رفع می شود،افزود: استاندار جدید همانطور که گفته اند، ۹۰ درصد کار و تلاش و ۱۰ درصد کار سیاسی کنند.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در ادامه با اشاره به این که برای تکمیل پروژه های نیمه تمام به ۵۰۰هزار میلیارد نیاز داریم،اظهار داشت: باید کارگروه سرمایه گذاری تشکیل شود و در بخش توریسم و گردشگری فعال باشیم و بومی‌گزینی هم در نظر گرفته شود زیرا ظرفیت نیروهای ما بسیار بالاست.

وی تاکید کرد: مشکل پدیده بسیار اهمیت دارد و هنوز مردم مشکل دارند، لذا باید این مسائل و مشکلات رفع شود. همچنین به رغم تلاش ها، در بخش ریلی در زیرساخت ها ضعیف هستیم که در مجموع می توان از ظرفیت آستان قدس بهره برد.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در پایان گفت: همه رزم حسینی را مرد عمل می‌دانند و نمایندگان کنارشان هستند و درخواست داریم که یک رابط پارلمانی هم داشته باشید.

در ادامه مراسم، استاندار سابق خراسان رضوی با بیان این که خدمت به مجاوران امام رضا(ع) و زائران افتخار ماست و از این بابت خداوند را شکرگزارم، افزود: نقص‌ها و کوتاهی ممکن است بوده باشد اما در وسع و توان ظرفیتمان تلاش کردیم تا خدمتگزاری و نوکری مردم را جامه عمل بپوشانیم.

رشیدیان تاکید کرد: برای توسعه و عمران استان تلاش کردیم اما بخاطر کاستی ها و اگر به اجبار گاهی بر اساس مصلحت عامه بین بد و بدتر انتخاب کردیم، از مردم حلالیت می طلبم.

وی ظرفیت های استان را زیاد دانست و گفت: باید ۶۵ میلیارد ریال جذب سرمایه داشته باشیم و معتقدم رزم حسینی مرد این میدان خواهد بود و از مسئولان می خواهم کنار ایشان باشند.

رشیدیان تاکید کرد: از همه احزاب ، مجامع و سمن ها تشکر می کنم و معتقدم همه دانشگاهیان,فرهنگیان و کشاورزان و دیگر قشرها در پیشرفت استان سهیم بوده اند.

سخنان وزیر کشور

همچنین در این مراسم وزیر کشور در سخنانی با اشاره به اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در این وزارتخانه گفت: برای جایگزینی ها، فرمانداران را به معاونت ارتقا خواهیم داد و با یک نظام جایگزینی دهیاران جایگزین بخشداران می‌شوند.

عبد الرضا رحمانی فضلی افزود: جایگاه تربیت مدیران در سطح کلان کشور است و سیستم این وزارتخانه به گونه ای بوده است که با همه توطئه های داخلی و مرزی مقابله خوبی داشته ایم. همچنین در حوزه آسیب های اجتماعی که به لطف رهبر معظم انقلاب، وزارت کشور متولی آن شده است، هفت جلسه با ایشان داشته ایم و معظم‌له با تعیین روش ها موضوع را هدایت می کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: استانداران ، فرمانداران و بخشداران ما مدیران کل نگر هستند و امروز درباره آقای رشیدیان باید گفت ایشان به سرعت مسائل مختلف این استان را در جنبه های مختلف مدیریت کرد و گزارش عملکردشان در نرم وزارت کشور درخشان است و عاقبت بخیر شدند.

رحمانی فضلی همچنین گفت: مهندس رزم حسینی کرمان را به دور از هیجانات سیاسی اداره و انرژی های سیاسی را با انرژی های توسعه ای تلفیق و مثلث مدیریتی را ایجاد کرد و در مجموع ایجاد اتحاد بین مسئولان از جمله امام جمعه و نمایندگان در کرمان از کارهای ارزنده شان بود. همچنین روش و شیوه خوبی در موضوع آب در کرمان و در حوزه گردشگری هم فعالیت چشمگیری داشت که باید در خراسان رضوی هم عملیاتی کنند.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که در آستانه ماه بهمن هستیم، افزود: در ۴۰ سال گذشته استکبار مرتب به رویارویی با انقلاب پرداخته است و هنوز هم دشمنی آنها استمرا دارد که در جمع‌بندی ساده شاهدیم علت مقابله و دشمنی آنها قدرت گرفتن ایران است و تصمیم داشتند دست های ایران را در منطقه قطع کنند.

وی گفت: امروز ماهیت داعش و تکفیر برای همه روشن است که این روشن سازی تفکرات ناب از تفکرات انحرافی بسیار ارزشمند است.وزیر کشور با بیان ا ین که در حوزه بین الملل، ایران یک کشور مقتدر است ، افزود: دشمنان انرژی های نو را در ایران بهانه و مدام بهانه گیری می کنند که این موضوع نشان دهنده قدرت ماست و ما در ائتلاف های بین المللی نقش موثری داریم.

وی به حوادث دی ماه پارسال اشاره کرد و گفت: ضد انقلاب و دشمنان در تحولات وارد شدند و عملیات روانی برای دی ماه پارسال انجام دادند اما موفق نشدند تا جریان‌های اعتراضی را بر علیه کشور مدیریت کنند و ناکام ماندند.

مردم مولفه قدرت کشورند

وزیر کشور گفت: از تحریم استقبال نمی کنیم اما مدافع حقوق ایرانیان هستیم و در مقابل توطئه ها می ایستیم ، امسال ۱۳ آبان با شکوهی داشتیم و ملت به میدان آمد و مرگ بر آمریکا گفت.

وی با تاکید بر این که الگوی وحدت بخشی در کشور بی نظیر است و در استان خراسان رضوی هم باید وحدت بخشی اجرایی شود،افزود: فروش نفت ایران کم شده است اما به معنای این نیست که توان ما کم شده باشد. مردم مولفه قدرت کشور هستند و وظیفه اصلی ما این است که رضایتمندی مردم را داشته باشیم و با ارتباط موثر با مردم نشان دهیم که برای مردم صادقانه کار می کنیم ولی وای به حال روزی که اعتماد مردم را از دست بدهیم.وزیر کشور گفت: در برخی موارد مثل نظام بودجه ریزی مشکل ساختاری ، عدم توازن و تعادل داریم که در توزیع جمعیت و منابع خود را نشان داده است،لذا باید در نظام پولی ، مالی و اداری تغییر ایجاد کنیم.

وی بزرگترین کار سیاسی اقتصادی را عمل کردن در کشور دانست و تاکید کرد: باید در این جهت کار کنیم. اکنون مردم در موضوعات اشتغال, بیکاری و تورم ناراضی هستند و اگر حزب هم باشیم، در حوزه سیاسی باید ابتدا رضایت اقتصادی در مردم ایجاد کنیم تا رای بیاوریم.

وزیر کشور افزود: خراسان می‌تواند کار بزرگی را در دور زدن تحریم ها انجام دهد ، باید اختیارات به استان ها بدهیم چون استانداران توانمندی و ظرفیت دارند.

کمک برای منشور همدلی

در ادامه مراسم استاندار جدید خراسان رضوی در سخنانی به تبیین اهدافش در استان پرداخت و گفت: در حوزه سیاسی به سفارش امیرالمومنین(ع) اعتدال و میانه روی را حفظ می کنم و با حفظ اصول و مبانی، بر اجرای شعار راهبردی مطابق قانون اساسی ، ولایت و توسعه تاکید داریم و یقینا همه شهروندان این سرزمین ولایتمدارند و حول محور ولایت هستند.

رزم حسینی تاکید کرد: اما مفهوم توسعه یعنی انقلاب کردیم تا پیشرفت کنیم و سعی می کنیم توسعه را تعمیق دهیم و از همه فعالان سیاسی وفادار به کشور برای منشور همدلی کمک می طلبیم.

وی با تاکید بر این که باید به همدلی پایبند باشیم ، در وحدت الگو باشیم و با درایت فعالان سیاسی این فضای همدلی ایجاد شود،افزود: من مهمان این استان هستم و امیدوارم که آجر بر آجر آبادانی این استان اضافه کنم و در امتداد فعالیت استاندار قبل پیشرفت را ادامه دهم.

استاندار جدید خراسان رضوی تاکید کرد: تردید ندارم که امام جمعه و تولیت آستان قدس رضوی برای تحقق منشورهمدلی، کمک می کنند و این مقدمه آبادانی استان است ، البته استانداری، نماینده دولت و نماینده حاکمیت است و باید با همه همکاری داشته باشد.

وی در ادامه با تاکید بر این که فقر کفر ایجاد می کند ،اظهار داشت: باید بررسی کنیم که چگونه می توان فرهنگ اقتصاد مقاومتی را ترویج داد و چگونه می توانیم موازی کاری را جمع و مثلث توسعه اقتصادی را ایجاد کنیم که نمونه موفق این مسائل را در کرمان داشتیم.رزم حسینی با بیان این که باید در استان خراسان رضوی برای سرمایه گذاران و کارآفرینان فرش قرمز پهن کرد،افزود: خدمت امام جمعه خواهم رسید و علمای دین هم می توانند فرهنگ اقتصاد مقاومتی را ترویج کنند که با ظرفیت آستان قدس و اتاق بازرگانی می‌خواهیم مسائل را پیش برویم. همچنین در امور فرهنگی مصوبات شورای فرهنگ عمومی استان را اجرایی می کنیم.

در پایان مراسم ، وزیر کشور با قدردانی از علیرضا رشیدیان، مهندس علیرضا رزم حسینی را به عنوان استاندار جدید خراسان رضوی معرفی و برای او در انجام امور مربوط به استان آرزوی موفقیت کرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ