موشک «دزفول» با برد ۱۰۰۰کیلومتر رونمایی شد
 

در مراسمی‌با حضور سرلشکر جعفری در کارخانه زیرزمینی تولید موشک‌های بالستیک نیروی هوافضای سپاه، از موشک بالستیک هوشمند زمین به زمین دزفول رونمایی شد.

به گزارش فارس به نقل از سپاه نیوز؛ در مراسمی‌که ۱۸بهمن با حضور سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران و سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه برگزار شد ، موشک بالستیک هوشمند زمین به زمین دزفول در کارخانه زیرزمینی تولید موشک‌های بالستیک سپاه رونمایی شد.

فرمانده کل سپاه در این مراسم رونمایی از دستاوردهای دفاعی سپاه همزمان با ایام گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی‌ایران را اثبات “ما می‌توانیم” به جهانیان دانست و اظهار نظرکرد : تولید انبوه موشک‌های

‌پیشرفته دقیق و هوشمند با آخرین تکنولوژی که نقطه اوج پیشرفت در عرصه موشکی است، امروز به همت فرزندان ملت ایران در نیروی هوافضای سپاه تحقق یافته است.

سرلشکر جعفری با اشاره به نمایش کارخانه زیرزمینی تولید موشک‌های بالستیک نقطه‌زن سپاه برای نخستین بار، گفت: رونمایی از این شهر تولید موشک در اعماق زمین، پاسخی به یاوه‌گویی‌های غربی‌ها‌ست که تصور می‌کنند با تحریم و تهدید می‌توانند ما را محدود کنند و از اهداف بلندمان بازدارند.فرمانده کل سپاه با تاکید بر این که در ۴۰سالگی انقلاب توان کامل دفاعی خود را اعلام می‌کنیم ،گفت : توان دفاعی ایران اسلامی‌بازدارنده و بر ای حفظ امنیت ملی است و با هیچ چیز قابل معامله و مذاکره نیست.

سرلشکر جعفری با بیان این که امروز تمامی‌موشک‌های ساخت نیروی هوافضای سپاه نقطه‌زن هستند، اظهارنظر کرد: اکنون تمرکز ما بر سایر بخش‌ها مانند سبک سازی ،سرعت تولید و تولید انبوه موشک است . حتی موشک‌هایی که در گذشته تولید شده اند در حال تبدیل شدن به موشک هوشمند‌ند به گونه ای که برای تمامی‌اهدافی که ممکن است برای دفاع از جمهوری اسلامی‌ روزی به آن نیاز داشته باشیم ، ظرفیت‌سازی کرده ایم و قادریم در صورت شیطنت دشمنان به ویژه صهیونیست‌ها، در همان لحظه اول آنان را آماج موشک‌های خود قرار دهیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه هم در این مراسم امنیت ملت ایران را خط قرمز نیروهای مسلح برشمرد و اظهار داشت: با وجود توطئه‌ها و تهدیدات دشمن علیه نظام ، طبیعی است ماهم به حرکت خود ادامه دهیم و امروز به پاس پایداری و مقاومت خوزستانی‌های غیور ،به ویژه مردم قهرمان و مقاوم دزفول در دفاع مقدس ، از موشک هوشمند زمین به زمین “دزفول “رونمایی کردیم که آخرین دستاورد و محصول حوزه تحقیقات نیروی هوافضای سپاه است.وی با تاکید بر این که حرکت ما در حوزه موشک‌های زمین به زمین دائمی‌است ،با برشماری ویژگی‌های موشک هوشمند دزفول گفت : این دستاورد مهم به لحاظ ابعاد و اندازه به هندسه موشک ذوالفقار بسیار نزدیک است . موشک ذوالفقار ۷۰۰کیلومتر برد دارد ، اما موشک دزفول هزار کیلومتر برد داشته و افزایش ۳۰۰کیلومتری برد آن به واسطه به‌کارگیری فناوری‌های جدید در این محصول دفاعی است .قدرت انهدام و تخریب این موشک هم به دلیل نوع موادی که در سر جنگی آن به کارگیری شده، دو برابر موشک ذوالفقار است.

سردار حاجی زاده کارخانه‌های ساخت موشک را امکانی گرانبها و حیاتی برشمرد واظهارنظر کرد: جمهوری اسلامی‌ایران شروع کننده هیچ جنگی نیست، اما قرار هم نیست در برابر دشمنان غافلگیر شویم ، از این رو هم امکانات عملیاتی و هم کارخانه‌های تولیدی خود را در اعماق زمین و به صورت محرمانه تعبیه کرده ایم تا از دسترسی دشمنان دور بماند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه دفاع از کشور را حق هر ملتی دانست و با اشاره به اعلام مواضع اخیر اروپایی‌ها علیه توان موشکی بازدارنده ایران تصریح کرد: از امریکا انتظاری نداریم، اما اروپایی‌ها نباید فراموش کنند در طول جنگ تحمیلی از رژیم بعث عراق به شکل‌های مختلف حمایت و پشتیبانی‌های تسلیحاتی کردند و باید پاسخگوی حمایت‌های خود از صدام و جنایت‌ها علیه ملت ایران باشند، لذا باید گفت” ما به اروپایی‌ها اعتماد نداریم و بهتر است آنها خود را هزینه ترامپ نکنند”.سردار حاجی زاده در پایان تأکید کرد: صحبت کردن از محدود سازی توان موشکی نه فقط ما را در پیگیری اهدافمان متوقف نخواهد کرد، بلکه ترغیب می‌شویم که این توان بازدارنده را توسعه دهیم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ