میشل عون: صلحبانان سازمان ملل مانع تجاوزهای رژیم صهیونیستی به لبنان شوند
سرویس خارجی: میشل عون رئیس جمهوری لبنان از نیروهای ویژه سازمان ملل (یونیفل) مستقر در جنوب این کشور خواست برای جلوگیری از تجاوزهای رژیم صهیونیستی به لبنان و نقض قطعنامه های بین المللی بویژه قطعنامه ۱۷۰۱ کمک کنند.
عون در «بعبدا» کاخ ریاست جمهوری، در دیدار با ژنرال «استفانو دل کول» فرمانده جدید یونیفل، بر آمادگی بیروت برای فراهم کردن همه شرایط بر موفقیت ماموریت این نیروها در حفظ امنیت و ثبات جنوب لبنان و اجرای قطعنامه ۱۷۰۱ تاکید کرد. وی خواستار تمدید حضور نیروهای یونیفل در لبنان بدون تغییر در ماموریت ها و شمار نیروهای آن شد. استفانو دل کول ایتالیایی به عنوان چهاردهمین فرمانده یونیفل سه شنبه پیش جایگزین «مایکل بیری» ایرلندی شد. نیروهای صلحبان سازمان ملل از سال ۱۹۷۸ در جنوب لبنان وظیفه برقراری آرامش و نظارت بر عملیات آتش بس و صلح این کشور و رژیم صهیونیستی را بر عهده دارند. پس از تجاوز وحشیانه سال ۲۰۰۶ این رژیم به لبنان و تصویب قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت، شمار نیروهای یونیفل افزایش یافت که ماموریت اصلی آنها جلوگیری از بروز تنش بین دو طرف بوده است اما نبود واکنش عملی این نیروها در برابر تجاوزهای مکرر رژیم اشغالگر قدس به لبنان و نقض روزمره حریم دریایی، هوایی و زمینی این کشور، انتقاد بسیاری از لبنانی ها را در پی داشته و مردم نیز یونیفل را متهم به جانبداری از این رژیم می کنند.
خبر دیگر اینکه سعد حریری نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه لبنان، حرف و حدیث های رسانه ای اخیر درباره دخالت ها و فشارهای خارجی در مسیر تشکیل دولت جدید این کشور را تکذیب کرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ