نصب کاشی ماندگار سر در خانه عباس کیارستمی
 

«کاشی ماندگار» که از چند ماه گذشته توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، بر سر در خانه‌ی تعدادی از هنرمندان و پیشکسوتان حوزه‌های مختلف فرهنگ و هنر نصب می‌شود، ۲۳ مرداد بر سر در خانه‌ی عباس کیارستمی ، نصب شد.
به گزارش ایسنا، این کاشی، هفتمین «کاشی ماندگار» بود که بر سر در خانه‌ی کارگردان سرشناس سینمای ایران، عباس کیارستمی و با حضور حمید قادری، خواهرزاده او، نصب شد.
پیش از این سر در خانه هنرمندانی چون ایران درودی،جواد مجابی،ناصر مسدودی و… این کاشی نصب شده بود.
قادری در حاشیه نصب این کاشی، این اقدام سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری را ارزشمند دانست و افزود: ارزش این کار در آن است که این کاشی‌ها بر سردر خانه آن‌دسته از بزرگان عرصه فرهنگ و هنر که در قید حیات هستند نیز نصب می‌شود و به این وسیله، از فرهیختگان در طول زندگی‌شان تجلیل به‌عمل می‌آید.
خواهر زاده‌ی این کارگردان با بیان اینکه کیارستمی یک کارگردان بزرگ بود و حق زیادی بر گردن سینما دارد، اضافه کرد: برخی از سازمان‌ها و دستگاه‌های فرهنگی برای پررنگ‌تر نشان دادن فعالیت‌های خود از هنرمندان تجلیل به‌عمل می‌آورند اما ارزش و ویژگی نصب «کاشی ماندگار» بر سردر خانه مشاهیر و هنرمندان در آن است که سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری حقی برای خود ایجاد نمی‌کند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ