نظارت بر اقدامات حوزه خدمات شهری منطقه ۲۰ هوشمند می‌شود
شهرری ـ خبرنگار اطلاعات: شهردار منطقه ۲۰ به هوشمندسازی نظارت بر فعالیت‌های حوزه خدمات شهری و بسترسازی لازم برای تحقق آن در آینده نزدیک، تاکید کرد.

فرهاد افشار گفت: برای کنترل و نظارت بر فعالیت‌های اجرایی حوزه خدمات شهری و نگهداشت شهر، در آینده نزدیک نرم افزاری طراحی می‌شود تا تمامی فعالیت‌ها بدون حضور عوامل نظارتی، قابل پیگیری باشد. افشار با تاکید برضرورت نوآوری در نظارت و کنترل اقدامات نگهداشت شهر گفت: با هوشمندسازی، دیگر نیازی به حضور عوامل نظارتی در شهر نیست و تمامی فعالیت‌ها و از جمله ساعات جمع آوری زباله، حضور ماشین آلات و کارگران رصد می‌شود. وی افزود: امروزه به دلیل تغییر عادات شهری شهروندان، شاهد حضور گسترده مردم در برنامه‌های شبانه و رونق کسب و کار در ساعات پایانی شب هستیم و به اجرای طرح‌های نو در برنامه‌های مدیریت شهر نیازمندیم.

وی پیشنهاد کرد که با نصب دوربین‌های ترافیکی در برخی از معابر اصلی با همکاری پلیس راهور و معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه ۲۰ و استفاده از عوامل ۱۳۷ و یگان حفاظت در ساعات شب تا صبح، می‌توان فعالیت‌های غیرقانونی و از جمله کنترل تخلفات ساختمانی و تخلیه خاک و نخاله و مصالح غیرقانونی را کنترل و پیگیری کرد.

افشار اظهار داشت: تمامی فعالیت‌های اجرایی در شهر باید به منظور رفاه شهروندان و افزایش احساس تعلق آنان به شهر و محل زندگی خود انجام شود تا آنان نیز در حفظ و نگهداری شهر بکوشند. ‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ