نمایش همراهی مردم با نظام اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن ‏
 

‏سرویس شهرستانها: راهپیمایی ۲۲بهمن امسال همزمان با آغاز چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران با نمایش همدلی مردم در سراسرکشور درحالی که دربرخی استان‌ها شرایط جوی نامساعد بود به نمایش درآمد و شرکت‌کنندگان با آرمان‌های امام راحل ورهبر معظم انقلاب اسلامی و همراهی با استمرارانقلاب اسلامی تجدید پیمان کردند. ‏

رئیس قوه قضائیه: مردم تسلیم فشارها و تهدیدها نخواهند شد

رئیس قوه قضائیه حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را حاوی پیام استقامت ملت ایران در برابر فشارها و تهدیدهای دشمنان دانست.‏

آیت‌الله آملی لاریجانی که از آغازین ساعات شروع راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن به جمع راهپیمایان تهرانی پیوست، افزود: سیل جمعیت و راهپیمایی شکوهمند مردم بزرگ ایران، پیام‌های مختلفی به‌ویژه برای آمریکا و اذناب آن دارد.او گفت: مهم‌ترین پیام این حرکت باشکوه و عظیم مردم ایران این است که ملت بزرگ ما هرگز در برابر فشارها، تهدیدها و تحریم‌های ظالمانه دشمنان تسلیم نخواهد شد و تحت رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری حرکت عظیمی را که حضرت امام (قدس‌الله نفسه الزکیه) آغاز کردند، ادامه خواهد داد.

درشهرشیراز معاون اول رئیس‌جمهوری در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن گفت: ملت ایران در شرایط دشوار جنگ تحمیلی و سال‌های آغازین پیروزی انقلاب، معنای ملت بودن را به دنیا نشان داد و امروز نیز با اتکا به ملت ایران، قادر هستیم از همه دشواری‌های فراروی کشور عبور و همدلی انقلابی را تکرار کنیم.

اسحاق جهانگیری با بیان این که انقلاب اسلامی مانند ایران، امام و رهبری متعلق به همه ایرانیان است، به سال‌های نخست انقلاب اشاره کرد و گفت: به یاد بیاوریم روزهایی را که در کنار هم بودیم و دوباره آن روزها را تکرار کنیم؛ امروز به همان همدلی و همزبانی نیاز داریم.وی گفت: دشمن به دنبال چند دستگی، ایجاد یأس و ناامیدی و بی اعتمادی است، ما نیاز به وحدت و انسجام و گفتگو داریم.

وی افزود: مردم ایران به درخواست رهبر عزیزشان در صحنه حضور پیدا کردند تا این پیام را منتقل کنند که پای دفاع از نظام اسلامی ایستاده‌ایم و آماده‌ایم تا آینده روشن برای کشور رقم بزنیم. ‏

معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به اعلام مقام‌های دولت آمریکا مبنی بر آغاز جنگ تمام عیار اقتصادی با ایران گفت: افرادی که بزرگترین ترورهای تاریخ را در ایران انجام دادند و ۱۷ هزار نفر از جمله رئیس‌جمهوری، نخست‌وزیر، رئیس قوه قضائیه و نمایندگان مردم در مجلس را به شهادت رساندند، امروز در حال فعالیت به عنوان مشاور کاخ سفید هستند.

جهانگیری، اعلام برخی دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا مبنی بر این که ایران تخلفی در موضوع هسته‌ای نداشته است را یادآور شد و گفت: رئیس‌جمهوری آمریکا با بی اعتنایی به این گزارش‌ها، به گزارش این سازمان تروریستی (گروهک تروریستی منافقین) استناد می‌کند که ایران تخلف کرده است.وی خطاب به مسئولان کاخ سفید گفت: از یک گروه تروریستی حمایت می‌کنید و به ملت قهرمان ایران تهمت تروریست می‌زنید؟

‏ مهمترین دستاورد انقلاب

جهانگیری با اعلام این که ملت ایران در پیشبرد انقلاب اسلامی به دنبال آزادی، استقلال، پیشرفت و توسعه بود، گفت: مهمترین دستاورد انقلاب تحقق این اهداف بود که مردم کشور بیش از صد سال برای این آرمان‌ها تلاش کردند و انقلاب به این خواسته‌های ملت جامه عمل پوشاند.

معاون اول رئیس‌جمهوری، از عدالت به عنوان یکی از بزرگترین خواسته‌های ملت ایران و یکی از دستاوردهای نظام یاد کرد و گفت: هرچند تلاش زیادی در این مسیر داشته‌ایم اما راه نرفته زیادی نیز فراروی خود داریم و تا تحقق کامل عدالت و رفع محرومیت از روستاها از پا نخواهیم نشست.

ترامپ ذلیل‌تر از همیشه ‏

وزیر اطلاعات در راهپیمایی ۲۲ بهمن بیرجند گفت: حضور پر شور مردم، امروز در راهپیمایی ۲۲ بهمن، ترامپ را ذلیل‌تر از همیشه می‌کند.حجت‌الاسلام و المسلمین علوی در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن در میدان قدس بیرجند، ایران اسلامی را چشم امید مظلومان جهان دانست و افزود: ایران تنها کشوری است که به عزت انسان‌ها فکر می‌کند و انقلاب اسلامی چنین چهلمین سالگرد پیروزی‌اش را جشن می‌گیرد تا پیامش را به جهان مخابره کند و با شکوفا کردن جوانه‌های امید در دل مظلومان جهان، گرد یأس و نا امیدی را در چهره دشمنان بنشاند و در رأس آنها ترامپ را ذلیل‌تر از همیشه کند.وی گفت: اقتدار کنونی ایران اسلامی و عظمت انقلاب، جهان را متحیر کرده است.وزیر اطلاعات، انقلاب اسلامی را ثمره نهضت حضرت فاطمه‌زهرا‌(س) و مردمی بودن را ویژگی بارز آن دانست و افزود: نیروهای مسلح و سپاه پاسداران هم بازوی مردم و انقلابند تا توطئه‌های دشمن را در هم بشکنند.

وزیر اطلاعات افزود: امام راحل در شرایطی حرکت انقلابی خود را آغاز کرد که نظام شاهنشاهی تمام حرکت‌های مخالف را سرکوب کرده بود، در حوزه‌ها و دانشگاه‌ها انگیزه و زمینه‌ای برای انقلابی گری نبود و علما گوشه گیر شده بودند و آنچه که انقلاب امام‌خمینی‌(ره) را به پیروزی رساند پایه اسلامی و قرآنی آن بود.

وحدت و ولایتمداری ‏

امام‌جمعه موقت تهران در سخنرانی مراسم راهپیمایی ۲۲بهمن شهر کرمان گفت: سال ۹۸ و سال‌های پیش رو فصل جدیدی از مبارزه ملت ایران با آمریکا و نظام سلطه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد افزود:مردم ایران با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ایمان استقامت بصیرت و وفاداری خود به انقلاب و راه شهدا را به نمایش گذاشتند.

وی افزود: در سایه تحکیم پیوند ولایت با مردم، انقلاب اسلامی توسعه پیدا می‌کند.

حضور سردار قاسم سلیمانی در راهپیمایی ۲۲ بهمن

سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس دیروز همراه با اقشار مختلف مردمی، اقوام، طوایف و مذاهب مختلف در سالگرد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن کرمان شرکت کرد. شهروندانی که لحظه ورود و حضور سردار سلیمانی را در راهپیمایی شاهد بودند، تأکید داشتند که وی بسیار ساده و بدون محافظ در مراسم دشمن شکن یوم‌الله ۲۲ بهمن شرکت کرده است.

راهپیمایی اقلیت‌های مذهبی ‏

قشرهای مختلف مردم یزد هم در سالروز پیروزی انقلاب همزمان با سراسر کشوربار دیگر اقتدار و انسجام ملی خود را در صفوفی منظم و فشرده به نمایش گذاشتند. در راهپیمایی حضور اقلیت‌های دینی زرتشتیان و کلیمیان منطقه چشمگیر بود.

همچنین در حالی که مردم اردکان شاهد باران این نعمت الهی بودند در راهپیمایی امروز وحدت خود را به نمایش گذاشتند.

محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در جمع راهپیمایان این شهرستان گفت: راهپیمایی مردم ایران، خصوصاً استان یزد و این شهرستان نقطه پایانی بر توطئه‌های چند وقت اخیر آمریکا و دشمنان مردم ایران بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور در راهپیمایی۲۲ بهمن در کیش گفت: حضور پر شور مردم در راهپیمایی۲۲ بهمن بهترین پاسخ به دشمنان انقلاب اسلامی ایران است.‏مردم استان گیلان در هوای سرد و بارانی با حضور پرشور و گسترده در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن سال ۹۷، چهار دهه همبستگی و وحدت را در دفاع از ارزش‌های انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به نمایش گذاشتند.جمعی از گیلانی‌ها در حاشیه برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن بیان داشتند: ملت ایران ۴۰ سال با حضور حماسی خود در صحنه‌های مختلف از ارزش‌های انقلاب اسلامی و آرمان‌های شهدا دفاع کرد.‏سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام سخنران پایانی راهپیمایی ۲۲ بهمن در رشت بود.‏

همزمان با سراسر کشور، مردم استان سمنان با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر با آرمان‌های امام راحل، رهبر معظم انقلاب و شهدا تجدید بیعت کردند و با سردادن ندای الله اکبر انزجار خود از دشمنان و استکبار جهانی را به گوش جهانیان رساندند.‏

مردم ولایتمدار قم درچهلمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی با شرکت پرشور و باشکوه در راهپیمایی عزت آفرین ۲۲ بهمن جلوه شکوه و بلوغ اتحاد مردم با نظام را در فجر فاطمی امسال به نمایش گذاشتند.‏

اقشار مختلف مردم قم از طلبه، کارمند، کارگر، بازاری، مدیر، دکتر، مهندس و سایر آحاد با وجود توطئه دشمنان و فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم استکبار جهانی، یکی شده بودند و در تولد چهل سالگی انقلاب ندای وحدت و شادی ملت ایران را در این روز تاریخ ساز، با شعار زیبای «الله اکبر» در فضای شهر مقدس قم طنین‌انداز کردند.روحانیون، مراجع و علما، جلوتر از همه متحد و یکپارچه آمدند و همچون گذشته وفاداری خویش با آرمان‌های انقلاب اسلامی را به نمایش گذاشتند و با اراده‌ای مستحکم یکصدا فریاد پشتیبانی از نظام و انقلاب و رهبری را سر دادند.

پاسخ محکم مردم به دشمن ‏

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن در قم گفت: حضور پرشور و باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخ محکمی به کسانی است که آرزو داشتند انقلاب اسلامی ایران، چهل سالگی خود را نبیند.

امیر سرتیپ امیر حاتمی، با تجلیل از حضور گسترده مردم در راهپیمایی افزود: دشمنان آرزو داشتند مردم در صحنه حضور نداشته باشند و راهپیمایی ۲۲بهمن کم فروغ‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود که ناکام ماندند.مردم با شور و شعور و بصیرت مثال‌زدنی، پرشور‌تر از سال‌های گذشته در میدان حضور یافته و پاسخ یاوه گویی‌های دشمن را دادند.

مردم شهید‌پرور و مرزدار استان ایلام همگام و همنفس با آحاد ملت ایران در چهلمین بهار انقلاب اسلامی به خیابان‌ها آمده و عشق و ارادت خود را به نظام شکوهمند انقلاب اسلامی ابراز داشتند. سخنران ویژه این مراسم حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی بود.‏سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجتماع بزرگ راهپیمایی ۲۲ بهمن مردم قزوین گفت: استقلال و آزادی مهم‌ترین دستاورد جمهوری اسلامی است.سردار رمضان شریف،گفت: باید این سرمایه و تجربه ارزشمند را محافظت کرد، چرا که استقلال ایران اسلامی موجب تضعیف دشمنان می‌شود.

‏ روز حاکمیت حق ‏

تولیت آستان قدس رضوی در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن مشهد گفت: ۲۲ بهمن، روز نابودی قدرت‌های باطل و حاکمیت حق است.‏حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدابراهیم رئیسی در جوار بارگاه منور رضوی باگرامیداشت یاد و نام امام راحل افزود: ایام‌الله دهه فجر، تجلی قدرت الهی است.‏

وی گفت: ملت بزرگ ایران در مدت ۴۰ سال، دچار سستی و رخوت و نکول نشد و در مسیر دفاع از ارزش‌ها در مقابل جریان‌های باطل ایستاد و بزرگترین معجزه را مقابل آمریکای جنایتکار و عالم نشان داد.

فرمانده کل ارتش در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن تبریز گفت: ما هرگز به دشمنان لبخند نخواهیم زد چرا که مقاومت تنها راه پیروزی در برابر توطئه‌هاست.امیر سرلشکر موسوی افزود: مردم بصیر ایران به خوبی می‌دانند که هزینه سازش با دشمن بیش از هزینه مقاومت است و هزینه مقاومت را می‌پردازد اما تسلیم دشمنان نخواهد شد.فرمانده کل ارتش آذربایجان و تبریز را افتخار شیعه و ایران دانست و افزود: تاریخ ایران، عظمت تبریز را به خاطر خواهد داشت که ۲۲ بهمن ۲۲ آتش انقلاب را فروزان کرد و مبداء چهلم‌هایی شد که طومار رژیم پهلوی را در هم پیچید و آمریکای جنایتکار را از کشور بیرون انداخت.

مردم سنگ تمام گذاشتند

محمد باقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در بوشهر گفت: مردم همیشه برای انقلاب و نظام سنگ تمام گذاشته‌اند و امروز نیز در چهلمین سال انقلاب با افتخار و سرافرازی گرم‌تر از همیشه در صحنه حضور دارند.نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر نیز گفت: ولایتمداری و پایداری مردم بر آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب و راهی که امام عظیم الشأن ایجاد کرد و مقام معظم رهبری هدایت می‌کنند، مهمترین پیام حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در بوشهر در گفتگو با خبرنگاران افزود: این حماسه حضور نفی تمامی اندیشه‌ها و توطئه‌های آمریکا و لابی‌های صهیونسیم است.همچنین مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان یکصدا با دیگر هموطنان ایرانی برای چهلمین سال اتحاد، انسجام، ایستادگی و وفاداری خود به انقلاب را با حضور گسترده و باشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن به نمایش گذاشتند.

مردم دریادل استان هرمزگان همزمان با سراسر کشور، در چهلمین سال پیروزی انقلاب با نمایش شور انقلابی ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل و شهدا به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفتند.در مراسم راهپیمایی۲۲بهمن در بندرعباس وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات، استاندار هرمزگان، جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم استان حضور داشتند.

ادامه دشمنی با ملت ایران ‏

وزیر امور اقتصادی و دارایی در جمع شرکت‌کنندگان در راهپیمایی ۲۲ بهمن شهرستان ساری با اشاره به سوء‌استفاده برخی افراد در بازار از وضع و شرایط اقتصادی کشور، گفت: دولت برای مقابله با این اندک کاسب نماها برنامه‌های جدی را در حال اجرا دارد.فرهاد دژپسند افزود: ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی که برای واردات گوشت اختصاص داده شد متاسفانه مورد سوءاستفاده برخی از این کاسب نماها قرار گرفت.وی ادامه داد: این که ۲۱ میلیون کیلوگرم گوشت در گمرک مورد سوءاستفاده قرار بگیرد جای بسی تأسف است.وی با بیان این‌که هنوز دشمنی‌های مستکبران پایان نیافته است، افزود: تحریم‌های سال ۹۱ و تحریم‌های مالی علیه ایران تا سال ۹۴ سبب شد تا نقل و انتقال ارزی به کشور و صادرات نفت دچار مشکل شویم.وی با تأکید بر اینکه ما باید در این شرایط هر آنچه که داریم اکتفا بکنیم و نباید برای خدمت به مردم کم کار و بی‌توجهی کنیم، افزود: دولت هم در همین راستا برنامه‌های زیادی را در دست اجرا دارد که از آبان ماه روند کاهشی نرخ تورم به وجود آمده است.‏

استکبار ستیزی مردم ‏

نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران در جمع راهپیمایان اصفهانی گفت: تا وقتی که مردم ایران اسلامی ولایتمدار هستند شکست ناپذیرند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی در جمع راهپیمایان در میدان امام(ره) با بیان این‌که خدا را شاهد می‌گیرم این رهبری معجزه الهی است که در تمام فتنه‌ها با قاطعیت ایستاده‌اند گفت: مردم قدر شناس ولایت هستند مادامی که ولایت داریم شکست ناپذیر هستیم.دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیروز در اهواز به جمع حماسه آفرینان راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن پیوست. اقوام مختلف خوزستان با حضور در راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بار دیگر با آرمان‌های امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب تجدید بیعت کردند.‏مردم ولایتمدار آذربایجان غربی از ماکو شمالی‌ترین شهر تا تکاب در جنوب استان با تجمع در میادین اصلی شهرها متحد و یکصدا راهپیمایی دشمن شکن ۲۲ بهمن را برگزار کردند. ‏

راهپیمایی ۲۲ بهمن درامنیت کامل برگزار شد ‏

سردار حسین اشتری فرمانده ناجا هم در مراسم راهپیمایی ۲۲بهمن با اشاره به این‌که راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در سراسر کشور درامنیت کامل برگزار شد، افزود:حضورپررنگ مردم در راهپیمایی نشان داد که مردم باهمه فشار‌های اقتصادی به انقلاب و رهبر خود پایبند هستند .‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ