نوبخت: مراکز استان‌ها به شبکه‌های ملی و بین‌المللی راه‌آهن می‌پیوندند
سرویس شهرستان‌ها: اتصال مراکز استان‌ها به شبکه راه آهن سراسری و بین‌المللی در دستور کار دولت قرار گرفته و بر این اساس طرح‌های ریلی در کشور در حال اجراست.

محمد باقر نوبخت معاون رئیس‌جمهوری درحاشیه بازدید از پروژه راه‌آهن اردبیل ـ میانه افزود: همدان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، ایلام و اردبیل از جمله استان‌هایی است که در آنها شبکه ریلی اجرایی شده و یا در حال اجرا است.

وی با اشاره به پروژه راه آهن اردبیل اضافه کرد: اجرای این پروژه کاری بزرگ و از جمله دستاورد‌های انقلاب است و بهره‌برداری از آن موجب رونق اقتصادی وبویژه در بخش گردشگری استان خواهد شد.

نوبخت با اشاره به اینکه پروژه راه آهن اردبیل با حمایت دولت شتاب گرفته است، اظهار داشت: بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای این طرح سرمایه‌گذاری می‌شود و هر چند برای دولت بار مالی سنگینی دارد، ولی یک سرمایه گذاری بنیادی و لازم برای توسعه استان اردبیل است. برای امسال ۱۸۰ میلیارد تومان به این طرح اختصاص یافته است و تا پایان سال ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر به این پروژه اختصاص می‌یابد.

به گفته وی، این خط راه آهن به طول ۱۷۵ کیلومتر برای حرکت قطارهایی با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت طراحی و اجرا می‌شود.

نوبخت گفت: دولت مصمم به پایان اجرای این طرح تا سال ۹۹ است و تابلوی روزشمار هم درسطح شهر نصب شده است تا مردم از روند کار مطلع شوند و این نشان از توجه ویژه مسئولان به خواست‌های مردم دارد.

عملیات اجرایی سد پایاب «گیوی» در جنوب اردبیل ‌با حضور معاون رئیس‌جمهوری آغاز شد.

نوبخت در این آیین گفت: برای اجرای پایاب و برخی اقدامات تکمیلی سد به ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و سازمان برنامه و بودجه تامین آن را تعهد و تضمین کرده است.

وی اضافه کرد: سد «گیوی» که عملیات اجرایی آن متوقف شده بود، در جریان سفر اول رئیس‌جمهوری به استان اردبیل جزو تعهدات دولت قرار گرفت و این سد هم اکنون آماده بهره‌برداری رسمی است.

رئیس برنامه و بودجه گفت: با بهره‌برداری از سد گیوی و نیز اجرای پایاب آن، مردم شهرستان کوثر از نتایج مثبت آن بهره‌مند خواهند شد.‏

پایاب سد «گیوی» بیش از ۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی منطقه را پوشش خواهد داد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ