نوجوانان فرنگی‌کار ایران قهرمان جهان شدند
 

نماینده وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران به مدال طلای جهان رسید و فرنگی کار وزن ۶۰ کیلوگرم ایران هم نقره گرفت تا در پایان رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان، ایران با ۲ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز بر سکوی نخست جهان قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا ، در پایان رقابت‌های ۵ وزن دوم کشتی فرنگی نوجوانان جهان محمد نصرتی در وزن ۹۲ کیلوگرم دومین و آخرین مدال طلای ایران در این رقابت‌ها را بر گردن آویخت، شاهین بداغی در وزن ۶۰ کیلوگرم به مدال نقره رسید و ده بزرگی در ۴۵ کیلوگرم به عنوانی بهتر از پنجمی نرسید.در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان جهان تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران با کسب ۲ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز بر سکوی نخست جهان قرار گیرد.

در فینال وزن ۹۲ کیلوگرم محمد نصرتی دارنده مدال طلای آسیا در سال ۲۰۱۸ مقابل الکسی میلشین از روسیه در یک مبارزه زیبا در حالیکه ۳ بر صفر عقب بود در نهایت با نتیجه ۳ بر ۳ پیروز شد و دومین طلای ایران در این رقابت‌ها را بر گردن آویخت.

در فینال وزن ۶۰ کیلوگرم شاهین بداغی به مصاف سرهات کیریک از ترکیه رفت و در پایان با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد و به مدال نقره جهان رسید.

در وزن ۴۵ کیلوگرم امیررضا ده‌بزرگی دارنده مدال طلای نوجوانان آسیا در سال ۲۰۱۸، به عنوان پنجم جهان بسنده کرد. همچنین تیم ایران در ۵ وزن نخست توسط امیرحسین خوانساری در وزن ۵۵ کیلوگرم به مدال طلا رسید، سجاد عباسپور در ۴۸ کیلوگرم نقره گرفت و حسین قاسمی در ۶۵ و محمد ناقوسی در ۸۰ کیلوگرم هم به مدال برنز جهان رسیدند. محمدرضا عبدیان در وزن ۱۱۰ کیلوگرم هم حذف شد.

به این ترتیب تیم ملی کشتی فرنگی ایران در پایان رقابت‌های قهرمانی جهان با کسب ۲ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز مقتدرانه برسکوی نخست جهان ایستاد تا پس از قهرمانی آزادکاران نوجوان ایران در این رقابت‌ها، این بار جام قهرمانی جهان به فرنگی کاران ایران برسد.

رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان جهان در زاگرب پایتخت کرواسی برگزار شد.

ایران با ۱۳۰ امتیاز قهرمان شد و تیم های روسیه و ترکیه هم با ۱۰۶ و ۹۱ امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند.

خادم: قهرمانی نوجوانان پیام بزرگی دارد

رئیس فدراسیون کشتی هم گفت:‌ قهرمانی تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان در جهان پیام بزرگی دارد.

رسول خادم درباره قهرمانی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان کشورمان در مسابقات جهانی کرواسی افزود:‌ به لطف خدا از حمایت مردم عزیز، خانواده‌ها، مربیان زحمتکش سازنده شهرستان‌ها و مربیان تیم ملی و تمام مجموعه‌هایی که در این راه کمک کردند تا این نوجوانان این افتخار ارزشمند را برای کشور رقم بزنند تشکر می‌کنیم.

وی اضافه کرد:‌ کسب مقام قهرمانی جهانی هم در کشتی آزاد و هم در کشتی فرنگی پس از ۲۲ سال بصورت همزمان، پیام بزرگی برای تمام نونهالان و نوجوانان کشور دارد که با صرف کردن فعل خواستن می‌توان خیلی از محدودیت‌ها را از پیش‌رو برداشت و به موفقیت‌های بزرگ هم نائل شد.رئیس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: نوجوانانی که امروز در کشتی آزاد و فرنگی قهرمان جهان شدند قهرمانان ملی ما در المپیک‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۸ خواهند بود که امیدوارم تا وقتی پیراهن تیم ملی را بر تن دارند با آبرو و عزت برای ایران افتخارآفرینی کنند.

علیزاده: ناداوری خیلی اذیتمان کرد

همچنین سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران با بیان اینکه در مسیر پیشرفت قرارداشته‌ایم گفت:عنوان قهرمانی جهان را به مردم ایران تقدیم می‌کنم.

فرشاد علیزاده درباره قهرمانی غرورانگیز تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۸ کرواسی اظهار داشت: نباید به این قهرمانی بسنده کنیم ما زمان کمی داشتیم اما با جان و دل و شبانه روز کار کردیم و زحمت کشیدیم و خدا را شکر می‌کنم زحماتمان به بار نشست و قهرمانی بزرگی را برای کشورمان بدست آوردیم.از اینکه به همراه تیم کشتی آزاد نوجوانان در یک اتفاق بی‌نظیر در خارج از خانه قهرمان جهان شدیم خوشحالم و این امر نشان دهنده حرکت روبه جلو در کشتی ایران است.

علیزاده در ادامه ،با انتقاد از ناداوری‌های انجام شده مخصوصا مقابل حریف ترک در دیدار فینال وزن ۶۰ کیلوگرم گفت:خود شما شاهد بودید که بابت داوری در روز آخر خیلی ضربه خوردیم و مخصوصا مقابل کشتی گیر ترک ما را اذیت کردند.در اوزان ۴۵، ۵۱ و ۶۰ کیلوگرم شاهد ناداوری علیه کشتی گیران ایران بودیم اما با این وجود بر سکوی نخست جهان ایستادیم.

بازگشت نوجوانان قهرمان

تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران پس از کسب عنوان ارزشمند قهرمانی جهان، امروز وارد ایران شد.

اعضای تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ساعت ۳:۴۵ بامداد امروز از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) به کشور باز گشتند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ