همایش بزرگ ناشران اوراق بهادار برگزار می شود
در همایش بزرگ ناشران اوراق بهادار، ویژگی ها و مزیت های سامانه جامع اطلاعات مشتریان و آخرین وضع مقرراتی و الزامات اجرایی افشای اطلاعات ناشران تشریح خواهد شد.

همایش بزرگ ناشران اوراق بهادار یکشنبه آینده با حضور دکتر شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیران ارشد شرکت های بورسی و فرابورسی در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در این همایش بزرگ ویژگی ها و مزیت های سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) و آخرین وضع مقرراتی و الزامات اجرایی افشای اطلاعات ناشران تشریح خواهد شد.

سجام یک سامانه زیر ساختی در بازار سرمایه است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می شود از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

یادآور می شود ثبت نام فعالان بازار سرمایه در سامانه سجام از اوایل تیر جاری آغاز شده همچنین در اطلاعیه شرکت سپرده گذاری مرکزی آمده است: تمامی فعالان بازار سرمایه کشور (بازار اوراق بهادارو بورس‌های کالا) اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و خارجی مکلف هستند ظرف شش ماه از تاریخ صدور این اطلاعیه با مراجعه به نشانی https:ررdara.csdiran.comرSejamو با ورود اطلاعات خواسته شده نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام کنند.

ثبت نام در این سامانه جایگزین ارائه تمامی مدارک و اطلاعات ضروری خواهد بود که اشخاص موظفند هنگام دریافت خدمات نسبت به ارائه آنها اقدام کنند.

ثبت نام در “سـجـام” یکبار برای همیشه و یکبار برای تمام ارکان بازار از جمله تشکل های خود انتظام ، نهادهای مالی، خریداران واحدهای صندوق های سرمایه گذاری و ناشرانی خواهد بود که در بازار سرمایه اقدام به ارائه خدمات می کنند.

ثبت نام کنندگان پس از احراز هویّت، از ارائــه اطلاعات مجدد و مکرر در بازار سرمایه بی نیاز بوده و با یکبار ثبت نام به همه خدمات بازار سرمایه ایران دسترسی خواهند داشت.

در اطلاعیه شرکت سپرده گذاری مرکزی آمده است:

پس از گذشت شش ماه تقویمی از تاریخ صدور این اطلاعیّه هیچ شخص حقیقـی و حقـوقـی نمی تواند بدون ثبت نام در این سامانه، در بازار سرمایه خدماتی از قبیل خرید و فروش اوراق بهادار و صدور و ابطال واحدهای صندوق های سرمایه گذاری و … را دریافت کند.

ارائه تمامی خدمات به اشخاص حقیقی و حقوقی جدید در بازار سرمایه از جمله صدور کد معاملاتی در همه بورس ها، صدور واحدهای صندوق های سرمایه گذاری، صدور کد سبدگردانی و … صرفاً پس از ثبت نام در این سامانه امکان پذیر خواهد بود.

نحوه مراجعه به دفاتر پیشخوان منتخب جهت احراز هویت ظرف یک ماه آینده از طریق صدور اطلاعیّه و ارسال پیامک به استحضار ثبت نام کنندگان خواهد رسید. در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات تکمیلی و راهنمایی برای ثبت?نام در این سامانه شماره تلفن ۶۴۶۱-۰۲۱ پاسخگو خواهد بود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ