ورزشگاه «پیروزی‌ها» در انتظار برد پرگل ایران مقابل یمن
 

سوت آغاز جام ملتهای آسیا از روز شنبه در امارات به صدا درآمد تا ۲۴ تیم راه یافته به این مسابقات در چهار شهر با یکدیگر رقابت کنند.

بازی افتتاحیه بین میزبان و بحرین برگزار شد که برخلاف پیش‌بینی‌ها، اماراتی‌ها در نهایت به تساوی یک بر یک مقابل حریف خود رسیدند در حالیکه اگر آن ضربه پنالتی دقایق آخر به دادشان نمی‌رسید حتی امکان داشت بازنده باشند. در پایان این بازی، حتی بهترین بازیکن هم از جمع بازیکنان حریف امارات انتخاب شد تا برای شاگردان زاکرونی هشداری باشد.‌با آغاز جام ملتهای آسیا، گمانه‌زنی‌ها در مورد تیمی که بخت اول قهرمانی است، همچنان ادامه دارد و در این شرایط، تیم ایران از سوی بسیاری از کارشناسان و رسانه‌های خارجی و داخلی همچنان از شانس بیشتری برخوردار است هرچند که تیمهای ژاپن و کره هم در این جمع جای می‌گیرند و استرالیا را هم می‌توان به آنها اضافه کرد.‌با این وصف از آنجا که همیشه در زمین مسابقه است که نتیجه رقم می‌خورد و کم نبوده‌اند اتفاقات غیرمترقبه و شگفتی‌ها در بزرگترین تورنمنت‌های جهان، پیش‌بینی قطعی، امکان‌پذیر نیست هرچند که نمی‌توان کتمان کرد انتظار علاقه‌مندان به ورزش در کشورمان، قهرمانی تیم شایسته ایران است. تیمی که امروز مقابل یمن قرار می‌گیرد. یمنی که به همراه فیلیپین و قرقیزستان سه تیمی هستند که برای اولین‌بار به جام ملتهای آسیا راه یافته است امّا حتی همین تیم را در دنیای حرفه‌ای‌گری، نباید دستکم ‌گرفت.‌درست است که چند سالی از درگیری‌های داخلی یمن می‌گذرد امّا نباید فراموش کرد که تیم ملی این کشور برای جام ملتهای آسیا، در اردوهای خارجی آماده شد هرچند که امّا خود یمنی‌ها معتقدند ایران سخت‌ترین حریف آنان در مرحله گروهی است. در هر حال تیم ملی کشورمان امروز اولین‌ دیدار خود را ساعت۳۰ر۱۹ به وقت ایران مقابل یمن در ورزشگاه محمدبن زاید ابوظبی برگزار می‌کند. استادیومی ۴۲ هزار نفره که به ورزشگاه پیروزی‌ها شهرت دارد و امیدواریم ملی‌پوشان کشورمان به بردی پرگل مقابل این حریف دست پیدا کرده و از همین ابتدا، گربه را دم حجله بکشند.

جام هفدهم با آرزوی مشترک ایران و چند تیم دیگر برای قهرمانی

به گزارش خبرنگار مهر، هفدهمین دوره رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات از ۱۵ دی‌ آغاز شد و ۱۲ بهمن‌ماه به پایان خواهد رسید. تیم ملی فوتبال ایران نیز که به همراه چند تیم دیگر از جمله کره جنوبی چند دهه است نتوانسته اند قهرمان آسیا شوند، این مسابقات را با آرزوی رسیدن به این عنوان آغاز می کنند.در پایان مرحله مقدماتی این مسابقات از هر گروه دو تیم به مرحله یک هشتم نهایی راه می‌یابند و علاوه بر آن، ۴ تیم سوم گروه‌های شش‌گانه که بهترین نتایج را کسب کرده‌اند هم به این مرحله صعود می‌کنند.

گروه بندی این مسابقات به صورت زیر است:

گروه A: امارات، تایلند، هند و بحرین

گروه B: استرالیا، سوریه، فلسطین و اردن

گروه C: کره جنوبی، چین، قرقیزستان و فیلیپین

گروه D: ایران، عراق، ویتنام و یمن

گروه E: عربستان، قطر، لبنان و کره‌شمالی

گروه F: ژاپن، ازبکستان، عمان و ترکمنستان

برنامه کامل هفدهمین دوره رقابتهای جام ملت های آسیا از امروز به بعد به شرح زیر است:

دوشنبه، ۱۷ دی‌ماه ۱۳۹۷

بازی شماره ۵ر گروه C| چین – قرقیزستان، ساعت ۱۵، ورزشگاه خلیفه بن زائد شهر العین

بازی شماره ۶ر گروه C|

کره‌جنوبی – فیلیپین، ساعت ۱۷:۳۰، ورزشگاه آل‌مکتوم شهر دبی

بازی شماره ۷ر گروه D| ایران – یمن، ساعت ۲۰، ورزشگاه محمد بن زائد شهر ابوظبی

سه‌شنبه، ۱۸ دی‌ماه ۱۳۹۷

بازی شماره ۸ر گروه D| عراق – ویتنام، ساعت ۱۷:۳۰، ورزشگاه زائد شهر ابوظبی

بازی شماره ۹ر گروه E|

عربستان – کره‌شمالی، ساعت ۲۰، ورزشگاه رشید شهر دبی

چهارشنبه، ۱۹ دی‌ماه ۱۳۹۷

بازی شماره ۱۰ر گروه F| ژاپن – ترکمنستان، ساعت ۱۵، ورزشگاه النهیان شهر ابوظبی

بازی شماره ۱۱ر گروه F|

ازبکستان – عمان، ساعت ۱۷:۳۰، ورزشگاه شارجه شهر شارجه

بازی شماره ۱۲ر گروه E| قطر – لبنان، ساعت ۲۰، ورزشگاه هزاع بن زائد شهر العین

پنجشنبه، ۲۰ دی‌ماه ۱۳۹۷

بازی شماره ۱۳ر گروه A| بحرین – تایلند، ساعت ۱۵، ورزشگاه آل مکتوم شهر دبی

بازی شماره ۱۴ر گروه B| اردن – سوریه، ساعت ۱۷:۳۰، ورزشگاه خلیفه بن زائد شهر ا‌لعین

بازی شماره ۱۵ر گروه A| هند – امارات، ساعت ۲۰، ورزشگاه زائد شهر ابوظبی

جمعه، ۲۱ دی‌ماه ۱۳۹۷

بازی شماره ۱۶ر گروه B|

فلسطین – استرالیا، ساعت ۱۵، ورزشگاه رشید شهر دبی

بازی شماره ۱۷ر گروه C| فیلیپین – چین، ساعت ۱۷:۳۰، ورزشگاه محمد بن زائد شهر ابوظبی

بازی شماره ۱۸ر گروه C|

قرقیزستان – کره‌جنوبی، ساعت ۲۰، ورزشگاه هزاع بن زائد شهر العین

شنبه، ۲۲ دی‌ماه ۱۳۹۷

بازی شماره ۱۹ر گروه C| ویتنام – ایران، ساعت ۱۵، ورزشگاه آل نهیان شهر ابوظبی

بازی شماره ۲۰ر گروه D| یمن – عراق، ساعت ۱۷:۳۰، ورزشگاه شارجه شهر شارجه

بازی شماره ۲۱ر گروه E| لبنان – عربستان، ساعت ۲۰، ورزشگاه آل مکتوم شهر دبی

یکشنبه، ۲۳ دی‌ماه ۱۳۹۷

بازی شماره ۲۲ر گروه E|

کره‌شمالی – قطر، ساعت ۱۵، ورزشگاه خلیفه بن زائد شهر العین

بازی شماره ۲۳ر گروه F| عمان – ژاپن، ساعت ۱۷:۳۰، ورزشگاه زائد شهر ابوظبی

بازی شماره ۲۴ر گروه F|

ترکمنستان – ازبکستان، ساعت ۲۰، ورزشگاه رشید شهر دبی

دوشنبه، ۲۴ دی‌ماه ۱۳۹۷

بازی شماره ۲۵ر گروه A| امارات – تایلند، ساعت ۲۰، ورزشگاه هزاع بن زائد شهر العین

بازی شماره ۲۶ر گروه A| هند – بحرین، ساعت ۲۰، ورزشگاه شارجه شهر شارجه

سه‌شنبه، ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۷

بازی شماره ۲۷ر گروه B|

فلسطین – اردن، ساعت ۱۷:۳۰، ورزشگاه محمد بن زائد شهر ابوظبی

بازی شماره ۲۸ر گروه B| استرالیا – سوریه، ساعت ۱۷:۳۰، ورزشگاه خلیفه بن زائد شهر العین

چهارشنبه، ۲۶ دی‌ماه ۱۳۹۷

بازی شماره ۲۹ر گروه C|

کره‌شمالی – چین، ساعت ۱۷:۳۰، ورزشگاه آل نعیان شهر ابوظبی

بازی شماره ۳۰ر گروه C|

قرقیزستان – فیلیپین، ساعت ۱۷:۳۰، ورزشگاه رشید شهر دبی

بازی شماره ۳۱ر گروه D| ایران – عراق، ساعت ۲۰، ورزشگاه آل مکتوم شهر دبی

بازی شماره ۳۲ر گروه D| ویتنام – یمن، ساعت ۲۰، ورزشگاه هزاع بن زائد شهر العین

پنجشنبه، ۲۷ دی‌ماه ۱۳۹۷

بازی شماره ۳۳ر گروه F|

عمان – ترکمنستان، ساعت ۱۷:۳۰، ورزشگاه محمد بن زائد شهر ابوظبی

بازی شماره ۳۴ر گروه F| ژاپن – ازبکستان، ساعت ۱۷:۳۰، خلیفه بن زائد شهر العین

بازی شماره ۳۵ر گروه E| عربستان – قطر، ساعت ۲۰، ورزشگاه زائد شهر ابوظبی

بازی شماره ۳۶ر گروه E| لبنان – کره‌شمالی، ساعت ۲۰، ورزشگاه شارجه شهر شارجه

برنامه مرحله یک هشتم نهایی

یکشنبه، ۳۰ دی‌ماه ۱۳۹۷

بازی شماره ۳۷ر دیدار تیم اول گروه B- تیم سوم برتر یکی از گروه‌های acd، ساعت ۱۵، ورزشگاه آل مکتوم شهر دبی

بازی شماره ۳۸ر دیدار تیم دوم گروه A- تیم دوم گروه C، ساعت ۱۸، ورزشگاه هزاع بن زائد شهر العین

بازی شماره ۳۹ر دیدار تیم اول گروه D- تیم سوم برتر یکی از گروه‌های bef، ساعت ۲۰، ورزشگاه محمد بن زائد ابوظبی

دوشنبه، اول بهمن‌ماه ۱۳۹۷

بازی شماره ۴۰ر تیم اول گروه F- تیم دوم گروه E، ساعت ۱۵، ورزشگاه شارجه شهر شارجه

بازی شماره ۴۱ر تیم دوم گروه B- تیم دوم گروه F، ساعت ۱۸، ورزشگاه خلیفه بن زائد شهر العین

بازی شماره ۴۲ر تیم اول گروه A- تیم سوم برتر یکی از گروه‌های cde، ورزشگاه زائد شهر ابوظبی

سه‌شنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۷

بازی شماره ۴۳ر تیم اول گروه C- تیم سوم برتر یکی از گروه‌های abf، ساعت ۱۷، ورزشگاه رشید شهر دبی

بازی شماره ۴۴ر تیم اول گروه E- تیم دوم گروه D، ساعت ۲۰، ورزشگاه آل نهیان شهر ابوظبی

برنامه مرحله یک چهارم نهایی

پنجشنبه، ۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۷

بازی شماره ۴۵ر برنده بازی شماره ۳۷‌- برنده بازی شماره ۴۰، ساعت ۱۷، ورزشگاه محمد بن زائد ابوظبی

بازی شماره ۴۶ر برنده بازی شماره ۳۸‌- برنده بازی شماره ۳۹، ساعت ۲۰، ورزشگاه ورزشگاه آل مکتوم دبی

جمعه، ۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۷

بازی شماره ۴۷ر برنده بازی شماره ۴۳‌- برنده بازی شماره ۴۴، ساعت ۱۷، ورزشگاه زائد شهر ابوظبی

بازی شماره ۴۸ر برنده بازی شماره ۴۲‌- برنده بازی شماره ۴۱، ساعت ۲۰، ورزشگاه هزاع بن زائد شهر العین

مرحله نیمه نهایی

دوشنبه، ۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۷

بازی شماره ۴۹ر برنده بازی شماره ۴۶‌- برنده بازی شماره ۴۵، ساعت ۱۸، ورزشگاه هزاع بن زائد شهر العین

سه‌شنبه، ۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۷

بازی شماره ۵۰ر برنده بازی شماره ۴۷‌- برنده بازی شماره ۴۸، ساعت ۱۸، ورزشگاه محمد بن زائد شهر ابوظبی

دیدار فینال

جمعه، ۱۲ بهمن‌ماه

بازی شماره ۵۱ر برنده بازی شماره ۴۹‌- برنده بازی شماره ۵۰، ساعت ۱۸، ورزشگاه زائد شهر ابوظبی

Email this page

نسخه مناسب چاپ