ولایتی: همکاری‌های ایران و روسیه راهبردی است
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در مورد همزمانی سفر وی به مسکو با سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: حضور یا عدم حضور او در روسیه هیچ تاثیری در ماموریت استراتژیک ما در مسکو ندارد.

به گزارش ایسنا، علی اکبر ولایتی که به منظور ابلاغ پیام مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری به پوتین به روسیه سفر کرده است، در بدو ورود به مسکو اظهار داشت: رابطه ایران و جمهوری فدراتیو روسیه رابطه‌ای استراتژیک است و در طی سال‌های اخیر مجموعه روابط دو جانبه و منطقه‌ای رو به افزایش وارتقاء بوده است وهمکاری‌هایی که در منطقه بین مجموعه جبهه مقاومت به محوریت ایران و روسیه در تقابل با تروریسم و بانیان آن صورت گرفت در سوریه و سایر کشورهای منطقه یک الگوی مثال زدنی از همکاری‌های مثبت بین ایران و روسیه است که فقط یک رابطه استراتژیک و بلند مدت می‌تواند چنین همکاری‌هایی را توجیه کند.

وی افزود: از سوی دیگر در حوزه بین‌المللی هم کمک‌هایی که روسیه به ایران در سازمان ملل کرد و همکاری‌هایی که دو طرف در برجام داشته اند، از مصادیق دیگر همکاری‌های راهبردی بین دو کشور است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل همچنین بیان کرد: مضافا بر این که روابط دو جانبه در حوزه سیاسی، اقتصادی، امنیتی، دفاعی و هسته‌ای حکایت از یک برنامه دراز مدت بین دو کشور دارد و شرایط کنونی که شرایط بسیار حساسی است که دنیا تحت تاثیر هژمونی یک فرد عاصی به‌عنوان رئیس جمهوری آمریکا نسبت به قوانین بین‌المللی است ضرورت این همکاری‌ها بیشتر و بیشتر می‌شود.

ولایتی خاطرنشان کرد: باید بگویم وجه این که بنده افتخار این را دارم حامل پیام رهبری و رئیس جمهوری باشم همین وضع ویژه و حساس کنونی جهان است و اگر ‌گفتگوهای بنده با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و سایر مقامات این کشور آن‌ گونه که انتظار می‌رود پیش برود باید گفت این سفر یک نقطه عطفی در روابط استراتژیک دو کشور است.

وی در مورد همزمانی سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی با سفر وی به مسکو گفت:ایشان یک آدم دوره گردی است که هر روز در یک نقطه از جهان سفر و اظهارات بی‌مبنا و بی‌منطقی می‌کند و کم کم به جایی رسیده است که کسی به حرف‌های او اهمیتی نمی‌دهد؛ لذا حضور یا عدم حضور او در روسیه هیچ تاثیری در ماموریت استراتژیک ما در مسکو ندارد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ