یورش نیروهای امنیتی رژیم سعودی به موکب‌های عزاداران حسینی در «القطیف» عربستان
سرویس خارجی: نیروهای امنیتی رژیم سعودی همچون سال های گذشته، با شروع ماه محرم، به موکب های عزاداران حسینی در منطقه شیعه نشین «القطیف» عربستان وحشیانه یورش بردند و آنها را تخریب کردند.

منابع محلی گفتند: با آغاز ماه محرم و برگزاری مراسم‌های سوگواری برای امام حسین (ع) مسئولان سعودی و نیروهای امنیتی عربستان، آزادی‌های مذهبی در منطقه شیعه نشین شرق این کشور را نقض و به موکب‌ها و هیات‌های عزاداری امام حسین (ع) در «القطیف» حمله کردند.به گفته این منابع، نیروهای امنیتی عربستان با سلاح گرم و خودروهای زرهی به هیات‌های عزاداری امام حسین(ع) در منطقه «القدیح»، در استان شیعه ‌نشین «القطیف» یورش بردند و تمامی موکب ها را تخریب کردند.

در تحولی دیگر، روزنامه کویتی «الرای» در گزارشی با اشاره به برگزاری نشست مشترک فرماندهان ستاد کل ارتش کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با همتایان آمریکایی، اردنی و مصری در کویت، از احتمال اعلام مقدمات تشکیل سازمان نظامی«ناتوی عربی» خبر داد.

* قطر

وزارت خارجه قطر با انتشار بیانیه‌ای، چهار کشور عربی (امارات ، عربستان، مصر، بحرین) را به گفتگو برای حل اختلافات و پایان دادن به نقض حقوق بشری که در چارچوب بحران در روابط این کشورها به وجود آمده است، فراخواند. در این بیانیه به خسارت‌های وارده به شمار زیادی از خانواده‌ها در نتیجه بحران به وجود آمده در روابط بین قطر و چهار کشور مذکور اشاره شده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ