پیروزی پر گل ایران با ارائه یک بازی با کیفیت
 

سومین روز از جام ملتهای آسیا روزی ویژه بود چون سه تیمی که برای اولین بار به این رقابتها پا گذاشته بودند به مصاف حریفان می‌رفتند. سه تیمی که پیش بینی می شد دردسری برای رقبا درست نکنند. یک پیش بینی منطقی که اما در بازی‌های اول ودوم غلط از کار درآمد.

در اولین دیدار تیم چین به مصاف اولین راه یافته یعنی قرقیزستان رفت.دیداری که باید گفت پیروزی ۲ بر یک چین بیشتر به خوش شانسی چینی ها بر می‌گشت تا به کیفیت برتر آنان وگرنه در بهترین شرایط این بازی باید به تساوی یک بر یک می‌انجامید. بدون شک بازیکنی که بیش از همه در این دیدار افسوس می خورد دروازه‌بان قرقیزهاست که با اشتباهش، گل اول را تقدیم به چین کرد.

اما در دیدار دوم فیلیپین تازه وارد از قرقیزها هم پیش تر رفت واگرچه یک بر صفر بازنده بود اما کره مدعی قهرمانی تقریبا هیچ برتری محسوسی نسبت به حریف نداشت و فیلیپینی ها یک بازی فنی وزیبا را مقابل یکی از اصلی ترین مدعیان جام به نمایش گذاشتند.

در این میان اما حساب تیم ملی ایران را باید از دو برنده اول جدا کرد.شاگردان کی روش بدون شک با کیفیت ترین تیم جام ملت ها تا این مرحله هستند چون تفاوت خود را باتیمی تازه راه یافته به رقابت ها به خوبی نشان دادند.شروع بازی با مهاجمان پرتعداد نوید دیداری پرگل را می داد و۳ گل پی در پی توسط طارمی در ریباند شوت سردار آزمون وپس از آن گل دژآگه از طریق ضربه کاشته وبازهم گل طارمی با ضربه سر روی ارسال زیبای رضاییان نشان داد که چرا بسیاری از کارشناسان داخلی و خارجی تیم ملی ایران را شانس اول قهرمانی معرفی کرده اند.

تنها شیوه یمنی ها برای مقابله به حملات پرتعداد ایران، تمارض بود تا در روند ایران وقفه ایجاد شود.در نیمه دوم این ترفند هم نتیجه بخش نود ودقایقی بعداز آغاز بازی در حالی که به دقیقه ۵۵ هم نرسیده بودیم سردار آزمون گل چهارم را وارد دروازه یمنی ها کرد.در ادامه هجوم های پرشمار ملی پوشان ادامه یافت و چند فرصت گلزنی بواقع با جانفشانی مدافعان و دروازه بان یمن از دست رفت.این شرایط اما تا دقیقه ۷۷ ادامه یافت و در این زمان بود که ضربه فنی پشت ۱۸ سامان قدوس با هیچ جانفشانی هم دفع شدنی نبود تا گل پنجم ایران هم ثبت شود. وقتی تمارض‌ها افاقه نکرد بازی خشن و اعتراضات مکرر به داور برای توقف بازی شروع شد و کارت‌های زردی که نصیب یمنی‌ها می شد. هر چقدر ملی پوشان ایران اشتهای بیشتری برای گلزنی نشان می‌دادند یمنی ها آرزو می کردند که هرچه زودتر بازی به پایان برسد.در دقایق وقت اضافه ضربه زیبا و سرکش ترابی هم به تیرک دروازه یمنی ها برخورد کرد تا بازی ۵ بر صفر برای ایران تمام شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ