چهل سال پیش…
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز چهارشنبه ۱۸ اسفندماه ۱۳۵۵ (برابر با ۱۸ ربیع‌الاول ۱۳۹۷، ۹ مارس ۱۹۷۷) نقل شده است
ساعت کار مردم در سراسر کشور تغییر می‌کند
وزارت نیرو پیشنهادی تسلیم هیات دولت کرد که بر اساس آن «ساعت» در ایران در دو فصل بهار و تابستان یک ساعت جلو کشیده می‌شود و به این ترتیب عملاً ساعت شروع و خاتمه کار تمام مردم ایران تغییر خواهد کرد.
این پیشنهاد پس از مطالعات بسیار توسط کارشناسان وزارت نیرو تهیه شده است و انتظار می‌رود که دولت نیز با آن موافقت کند.
از فصل بهار که مصرف برق در سراسر کشور افزایش خواهد یافت این طرح به مرحله اجرا درخواهد آمد.

یک تروریست اعدام شد
به‌طوری که کسب اطلاع شده است روح‌الله کفیلی تروریستی که به موجب رای دادگاه تجدید نظر نظامی به اعدام محکوم شده بود مورد عفو ملوکانه واقع و مجازات وی به حبس دائم تبدیل و حکم اعدام صادره درباره عبدالرضا کلانتر نیستانکی در بامداد امروز (چهارشنبه ۱۸ر۱۲ر۱۳۳۵) به‌موقع اجرا گذارده شده است.
روح‌الله کفیلی به اتفاق دو نفر با اسامی محسن مخمل‌باف و غلامحسین لنگرودی قزوینی‌نژاد در یک گروه تروریستی عضویت داشتند.
پرونده اتهامی محسن مخمل‌باف و غلامحسین لنگرودی فروتنی‌نژاد قبلاً مورد رسیدگی قرار گرفته و مخمل‌باف به پنج سال و لنگرودی به ۱۵ سال حبس جنائی درجه یک محکوم گردیده‌اند.

تامین ۱۰۴ هزار تن مواد غذائی برای مسافران نوروزی
۱۰۴ هزار تن مواد غذائی و کالاهای مصرفی ضروری ۵ر۳میلیون مسافران نوروزی به شهرهای توریستی و موردئ هجوم مسافران در تعطیلات ایام نوروز ذخیره‌سازی شد. بیشتر رقم مواد و کالاهای ارسالی به مشهد اختصاص یافته است، چون در ایام نوروز ۱ر۱ میلیون نفر مسافر به مشهد خواهند رفت.
امروز اعلام شد: با نظارت مستقیم اتاق اصناف پایتخت تا آخر وقت امروز حدود ۷۰ هزار بلیط اتوبوس شرکت‌های مسافری برای رفت و برگشت مسافران به شهرهای توریستی با نام و مشخصات کامل آنان پیش‌فروش شده است.

مدت اقامت دانشجویان مقیم خارج اعلام شد
مدت اقامت دانشجویان ایرانی که در کشورهای خارج تحصیل می‌کنند در تعطیلات عید و تابستان اعلام شد. زمان تعطیلات دانشجویان که با توجه به شرایط خاص دانشگاه‌های آمریکا و کشورهای اروپایی تعیین می‌گردد در ایام عید ۳۵ روز و در تابستان سه ماه است.

نرخ تاکسی دربست ۴۰ ریال می شود
شرکت تعاونی تاکسیرانی اعلام کرد که از ابتدای سال آینده تاکسی‌هائی که تبدیل به احسن می‌شوند باید در خطوط تاکسی‌سرویس یا در گروه تاکسی‌های دربست به کار خود ادامه دهند.
این طرح باعث خواهد شد طی ۲ تا ۳ سال آینده تمام تاکسی‌های نارنجی به تاکسی دربست تبدیل شود.
براساس تصمیم شرکت تعاونی تاکسیرانی نرخ ورودیه تاکسی دربست ۴۰ ریال و هر کیلومتر ده ریال خواهد بود و برای هر دقیقه توقف ۲ ریال از سرنشین دربست دریافت می‌شود.

بنگلادش به ایران کارگر ماهر می‌فرستد
صبح امروز ضیاء‌ الرحمان رئیس حکومت نظامی و رئیس ستاد نیروی نظامی بنگلادش که بنا به دعوت دولت ایران برای مدت چهار روز آمده است، در یک مصاحبه مطبوعاتی به سئوالات خبرنگاران مطبوعات و رادیو و تلویزیون و خبرگزاری‌های داخلی و خارجی پاسخ داد.
در مورد نتیجه مذاکرات مقامات بنگلادش در ایران ضیاء‌الرحمان اظهار داشت که قرار است نیروی کار بیشتری از بنگلادش صادر شود، نه فقط به ایران، بلکه همچنین به سایر کشورها، بنگلادش نیروی کار نیمه‌تمام ماهر و ماهر ارزان‌قیمت در اختیار دارد که می‌توان دبا فرستادن آنان به سایر کشورها مقادیر زیادی را به دست آورد.

code

Email this page

نسخه مناسب چاپ