چهل سال پیش…
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه ۱۳۵۷ (برابر با ۱۲ جمادی‌الاول ۱۳۹۸، ۲۰ آوریل ۱۹۷۸) نقل شده است.
برنامه خانه‌سازی برای کارگران ۷ شهر
برنامه احداث خانه‌های سازمانی برای کارگران در شهرهای تبریز، اراک، گیلان، مازندران، ایرانشهر، بندرعباس و لوشان اعلام شد.
براساس این برنامه طی سال جاری ۸ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال اعتبار صرف احداث واحدهای مسکونی برای کارگران شهرهای فوق خواهد شد.

بالاخره قلیج‌خانی هم به تیم ملی آمد!
در حالی که فدراسیون فوتبال ایران قبلاً اعلام کرده بود نام ۳۸ بازیکن خود را، برای انتخاب تیم ایران جهت حضور در مسابقات جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین، بفدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) داده است، روز گذشته خبرگزاریها به نقل از «فیفا» اسامی ۴۰ بازیکن ایران را مخابره کردند!
دو بازیکن اضافه شده «پنهانی» فدراسیون فوتبال ایران، پرویز قلیج‌‌خانی و کمال خلیلیان میباشند که لیست ایران را تکمیل کرده‌اند!

خطر عملیات خرابکارانه امنیت منطقه مارا تهدید میکند
عباسعلی خلعتبری وزیر امور خارجه ایران دیروز در کنفرانس سنتو که در لندن تشکیل شد اعلام کرد: خطراتی بصورت مختلف و بطور مستقیم و غیرمستقیم و بشکل عملیات خرابکارانه امنیت ناحیه ما را تهدید میکند.
ایران مراقب این اوضاع است و تصمیم دارد که در مقابل آن بهر نحویکه لازم بداند عمل نماید.

سنتو خواستار خروج قوای نظامی شوروی و کوبا از شاخ آفریقا شد
لندن ـ خبرگزاری فرانسه ـ پنج کشور عضو سازمان سنتو خواستار خروج کلیه نیروهای نظامی روسی و کوبائی از شاخ آفریقا شدند.
وزیران خارجه کشورهای پیمان سنتو، ایالات متحده آمریکا ـ انگلیس، ترکیه و پاکستان که در اجلاس سالانه شورای وزیران این پیمان در لندن شرکت دارند در سخنرانی‌های افتتاحیه خود خطر حضور نیروهای بیگانه را برای امنیت و ثبات منطقه یادآور شدند.

سفر ولیعهد عربستان سعودی به ایران
بنا به گزارش روزنامه السیاسه چاپ کویت امیر فهدبن عبدالعزیز ولیعهد و معاون اول نخست وزیر عربستان سعودی در آینده بایران سفر میکند. در این سفر فهد با مقام‌های ایرانی درباره اوضاع منطقه مذاکره خواهد کرد.
به نوشته السیاسه که از قول منابع دیپلماتیک کاملاً آگاه نقل شده، این دیدار با دیداری که امیر سلطان‌بن عبدالعزیز وزیر دفاع سعودی از تهران و بغداد به عمل آورد، ارتباط دارد.

مأمور شوروی بجرم جاسوسی از ایران اخراج شد
گزارش رسیده حاکی است که به «آلمان شامیروف ابراهیم اوغلی» بازرس قانونی شرکت حمل و نقل ایران و شوروی ابلاغ شده در تاریخ ۳۱ر۱ر۳۷(امروز) ایران را ترک کند.
«آلمان شامیروف ابراهیم اوغلی» که دستور اخراج او از ایران صادر شده و باید تا امشب تهران را ترک کند واسطه عملیات جاسوسی سرتیپ سابق علی اکبر درخشانی بود.

۲ بمب در خانه و اداره دو وکیل دادگستری منفجر شد
خبرنگار «بی‌بی‌سی» از تهران گزارش داد که پریشب در خانه و اداره دو تن از وکلای دادگستری بمب‌هائی منفجر شده است.
سازمانی بنام «کمیته انتقام» خود را مسئول گذاشتن این بمب‌ها اعلام کرد.
یک بمب در خانه هدایت‌الله متین دفتری و دیگری در دفتر کار منوچهر مسعودی منفجر شد. در اثر انفجار این دو بمب آسیب کمی وارد آمد ولی تلفاتی نداشته است.

۷۰ دانشجوی ایرانی در آستانه اخراج از آمریکا
بی‌ویل، تکزاس، یونایتدپرس ـ یک دادگاه محلی ۷۰ دانشجوی ایرانی که روز ۹ مارس بطور نشسته در کالج بی‌کانتی جونیور دست به تظاهرات زده بودند را هر کدام به جریمه‌ای برابر با ۲۸ دلار و نیم محکوم کرد.مقامات کالج در حال حاضر در حال انجام اقدامات لازم برای اخراج این دانشجویان هستند ولی وکلای دانشجویان از یک دادگاه عالی خواسته‌اند جلوی اخراج آنانرا بگیرد.

code

Email this page

نسخه مناسب چاپ