چهل سال پیش…
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز یکشنبه ۲۱ خردادماه ۱۳۵۷(برابر با ۵ رجب ۱۳۹۸، ۱۵ ژوئن ۱۹۷۸) نقل شده است
 

نرخ خرید و فروش ارز در بانکهای کشور

شهرک جدیدی در شمال غرب تهران ساخته می‌شود
یک شهرک جدید در شمال غرب تهران احداث میشود و گروهی از دانشگاهیان ـ هنرمندان و کارمندان موسسات دولتی و خصوصی دیگر در آن ساکن خواهند شد.
در این شهرک که بوسیله سازمان مسکن وابسته به وزارت مسکن و شهرسازی ساخته میشود قیمت هر مترمربع ساختمان حدود سه هزار تومان خواهد بود.
در شهرک جدید واحدهای مسکونی در آپارتمانهای چهار طبقه و در دو نوع ۱۲۰ مترمربع دو اتاق خوابه و ۱۴۰ متر مربع سه اتاق خوابه ساخته خواهد شد.

محل پروازهای بین‌المللی بزودی تغییر میکند
همزمان با پایان گرفتن ساختمان دو ترمینال بین‌المللی در فرودگاه مهرآباد محل پروازهای بین‌المللی و داخلی هواپیماها تغییر خواهد کرد.
یکی از دو ترمینال جدید که به پروازهای بین‌المللی اختصاص داده میشود همان ساختمان مهرآباد است که سقف آن فرو ریخت ترمینال دیگر نیز در کنار آن در حال ساختمان است که تابستان امسال بهره‌برداری از این دو ترمینال آغاز میشود. این دو ترمینال نیاز ساکنین پایتخت را از حیث مسائل امور پروازی تا ۲ سال آینده که فرودگاه بزرگ تهران در جاده ساوه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد تامین میکند.

اولین شرکت بزرگ توزیع کالا شروع به کار کرد
بزرگترین شرکت توزیع کالا در کشور فعالیت خود را آغاز کرد و در اجرای سیاست دولت برای ایجاد شبکه‌های صحیح توزیع کالا به بانک‌های توسعه صنعتی و معدنی ـ توسعه کشاورزی ـ ایرانشهر و یک شرکت تولید موادغذائی و گروهی از برجسته‌ترین صاحبان صنایع و اعضای بخش خصوصی مشارکت کردند.
کامبیز یگانگی مدیرعامل این شرکت گفت:‌ شرکت جدید بزرگترین شبکه، توزیع کالا را در سطح کشور بوجود خواهد آورد.
آزادیخواه معروف زمان مشروطیت درگذشت
سنندج ـ خبرنگار اطلاعات ـ حاج کریم دباغ‌زاده فرزام، آزادیخواه و شخصیت معروف زمان مشروطیت درگذشت.
وی که در دوران استبداد بارها مورد شکنجه و آزار حکام وقت قرار گرفته و چند بار نیز بدستور «شریف‌الدوله» حاکم مستبد کردستان از موطن خود تبعید شده بود با دریافت تلگرام سردار سپه(رضاشاه کبیر) نخستین نهضت ملی را در کردستان تشکیل
داد.
حاج کریم دباغ‌زاده فرزام هنگام مرگ ۹۲ سال داشت.

بیماری‌های قلبی در ایران افزایش یافته
رماتیسم قلبی کودکان و فشار خون عامل سکته‌های قلبی و انفارکتوس است، دستگاه اکوکاردیاگرافی به افرادی که در معرض انفارکتوس قرار دارند هشدار میدهد.سمینار کارشناسان بیماری‌های قلب که در تهران تشکیل شده بود پس از خاتمه کار خود مبادرت به صدور قطعنامه‌ای در زمینه بیماری‌های قلبی و پیشگیری از آن نمود.
در این قطعنامه آمده است در ایران بیماری‌های قلبی افزایش یافته، بطوری که بیشترین رقم مرگ و میر را در ایران بیماری‌های قلبی، سکته و انفارکتوس تشکیل میدهد.

code

Email this page

نسخه مناسب چاپ