چهل سال پیش…
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز دوشنبه۲۴ آذر ماه ۱۳۵۴(برابر با ۱۲ ذیحجه۱۳۹۵، ۱۵ دسامبر ۱۹۷۵) نقل شده است
حریق ۵۲ هزار حاجی را تهدید می‌کرد
بحرین ـ رویتر ـ وزارت کشور عربستان سعودی طی یک اعلامیه رسمی شماره دقیق کشته شدگان و مجروحین حادثه آتش‌سوزی در چادرهای حجاج در منا را اعلام داشت. اعلامیه وزارت کشور عربستان سعودی حاکیست که آتش‌سوزی روز جمعه به مدت سه ساعت در منطقه چادرها در صحرای منا به وقوع پیوست و بر اثر این حریق مدهش ۱۳۸ تن جان خود را از دست دادند و ۱۵۱ تن مجروح شدند.اعلامیه وزارت کشور عربستان که از رادیوی این کشور خوانده شد حاکیست که آتش‌سوزی مدهش چادرهای بیش از ۵۲ هزار حاجی را که در اطراف محل حادثه قرار داشتند مورد تهدید قرار داده بود.

نیروی نظامی ایران در عمان میماند
وزارت‌ خارجه تایید کرد که نیروهای ایران تا زمانی که دولت عمان بخواهد در پایگاه‌های خود در این کشور باقی می‌ماند.سخنگوی وزارت امورخارجه در پاسخ پرسش خبرنگاران پیرامون اوضاع اخیر عمان از موفقیت‌های آن دولت در شکست دادن و بیرون راندن شورشیان ظفار ابراز خوشوقتی کرد. در مورد پرسش دیگر مربوط به ادامه حضور نیروهای شاهنشانی در آن کشور همین سخنگو اظهار داشت مادام که دولت عمان بوجود آنان احتیاج داشته باشد این نیروها همچنان در آنجا باقی خواهند ماند لیکن هر موقع که رئیس کشور عمان تشخیص داده و اعلام دارد که به تعدادی از افراد یا کلیه نیروها نیازی نخواهد داشت دولت شاهنشاهی بیدرنگ آنها را فرا خواهد خواند.

اسامی ۳۶ بازیکن تیم ملی فوتبال
فرانک اوفارل مربی تیم ملی فوتبال برای گزینش تیم ملی زیر ۲۳ ساله‌های ایران جهت سفر به بحرین و دوبی اقدام به انتخاب ۳۶ بازیکن در ۲ گروه جدا از هم نمود.
گروه اول: مهدی عسگرخانی، جمشید راغفر، جمشید رشیدی، مسیح مسیح‌نیا، جواد الله‌وردی، شیرعلی روشن، علیرضا قشقائیان، نصرالله عبداللهی، حسن نظری، حسین حسینی، محسن یوسفی، گارنیک شهبندری، محمد دستجردی، ناصر نورائی، حسن روشن، محمود ابراهیم زاده، همایون مشتری، احمد نقوی.
گروه دوم: حسین قره‌خانلو، وازگن صفریان، اکبر میثاقیان، علی سجادی، همایون مشتری، علیرضا قشقائیان، علی شجاعی، ناصر میرزائی، شاهرخ مطیعی، محسن یزدخواستی، حسن نگارش، حسین حسینی، محمود ابراهیم‌زاده، علیرضا حیدری، مهرداد زمان‌زاده، زاون عنبرچیان، هادی نراقی، پنجعلی.

به وراث کارمندان کمک‌های غیر نقدی داده می‌شود
کلیه وراث کارمندان رسمی دولت که حقوق وظیفه آنان از صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت میشود نیز مشمول دریافت کمک‌های غیرنقدی دولت به کارمندان شدند. کالاهای مصرفی که بر اساس آئین‌نامه کمک‌های غیرنقدی در اختیار کارمندان دولت قرار می‌گیرد عبارتست از: برنج، روغن، قند، شکر، چای، حبوبات، غذای کنسرو، صابون، شامپو، خمیردندان و انواع پودرهای رختشوئی و نظایر آن.
همچنین در صورتی که در بعضی نقاط کشور (خارج از تهران) تهیه و توزیع کالاهای مصرفی فوق برای کارمندان مشمول دریافت کمک‌های غیرنقدی به تشخیص استاندار یا فرماندار کل امکان‌پذیر نباشد به طریق مقتضی که مقامات مذکر تعیین خواهند کرد اقدام خواهد شد. عمان، سیستان و بلوچستان بوشهر و کردستان به خدمت اشتغال داشته باشند.هر کارمند سالانه فقط یک بار برای استفاده از مرخصی استحقاقی از تخفیف فوق برای رفت و برگشت از محل خدمت تا تهران و بالعکس می‌تواند.

تغییرات تازه در وضع استان‌ها به وجود می‌آید
طرح تقسیمات کشوری در وزارت کشور مراحل نهائی خود را طی می‌کند، براساس طرح جدید بسیاری از شهر‌ها از استانی‌ به استان دیگر منتقل و برای ایجاد تسهیلات بیشتر محدوده استان‌ها تغییر خواهد کرد. این طرح‌ به زودی از طریق دولت به پارلمان تقدیم خواهد شد.
برای مقررات این طرح چند فرمانداری کل به استان تبدیل شده و از استان‌های بزرگ نیز استان‌های کوچک‌تر به وجود خواهد آمد تعداد استان‌ها حداقل به سی استان خواهد رسید. نظر کارشناسان حاکی از آنست که اجرای صحیح تقسیمات مطالعه شده موجب رفاه مردم و آسودگی کار دولت در بهره‌گیری از امکانات مملکت و دادن خدمات به مردم در سراسر مملکت است.

code

Email this page

نسخه مناسب چاپ