چین برای مقابله با تهدیدات آمریکا، موشک های کشتی زن بالستیک در شرق آسیا مستقر کرد
سرویس خارجی: پکن در واکنش به تهدیدات آمریکا در دریای چین جنوبی موشک های کشتی زن بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته ای در شمال غربی چین مستقر کرد.چین در پاسخ به اقدامات تحریک‌آمیز آمریکا در دریای چین جنوبی، با به رخ کشیدن توان موشکی خود ،موشک‌هایی در خاک کشورش مستقر کرد که توانایی هدف قرار دادن کشتی‌های متوسط و بزرگ را دارند.
در همین رابطه، منابع خبری اعلام کردند:چین موشک‌های بالستیک « DF- 26» را در شمال غرب این کشور مستقر کرده که این موشک‌ها قابلیت حمل کلاهک های هسته‌ای و معمولی را دارند و برد آنها ۵۴۷۱ کیلومتر است. این در حالی است که این نوع موشک ها قدرت آتش بی‌سابقه‌ای به چین می‌دهد که به‌وسیله آنها می‌تواند جزایر تحت قلمرو آمریکا که پایگاه‌هوایی «اندرسون» و سایر تأسیسات نظامی کلیدی این کشور در آنها قرار دارند را هدف قرار دهد.
در چنین شرایطی،«چاک هیگل»، وزیر دفاع سابق آمریکا ضمن انتقاد از سیاست‌های رئیس جمهوری ایالات متحده،تاکید کرد:به اعتقادمن ترامپ اصلا درکی از سیاست خارجی نداشته و وضعیت رهبری جهانی واشنگتن اکنون هیچ چشم‌اندازی از پیشرفت یا موفقیت ندارد.
از سویی،«مایکل کوهن» وکیل پیشین ترامپ که حاضر به همکاری علیه وی با بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات۲۰۱۶آمریکا شده است،اعلام کرد: درباره ارتباط رئیس جمهوری ایالات متحده با مسکو در کنگره شهادت می دهد. در این حال،منابع خبری اعلام کردند: «پل مانافورت»، رئیس ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ اطلاعات انتخاباتی سیاسی در سال۲۰۱۶ را با یک عامل تجاری وابسته به سازمان اطلاعات روسیه به اشتراک گذاشته بود. از طرفی،« راد روزنستاین» معاون دادستان کل آمریکا که بر روند تحقیقات در مورد مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ ایالات متحده نظارت داشته است، ظرف چند هفته آینده از وزارت دادگستری کناره گیری می کند.
در خبر دیگری،«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در پی شکست نشست سوم خود با رهبران دموکرات کنگره برای بازگشایی دولت،نشست خود با آنها را بی‌نتیجه دانست و گفت:دموکرات ها فقط وقت من را تلف کردند.وی همچنین هشدار داد در صورتی که کنگره و دموکرات‌ها با بودجه مورد نیاز برای ساخت دیوار مرزی موافقت نکنند، با استفاده از وضعیت اضطراری ملی چنین بودجه‌ای را تأمین خواهد کرد. در این حال، ترامپ با اعلام لغو سفر خود به «داووس» سوئیس، علت آن را کنار نیامدن دموکرات ها با طرح وی برای ساخت دیوار در مرز مکزیک دانست.
این در حالی است که «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ادعای ترامپ مبنی بر این که دموکرات ها با امنیت مرزی مخالفت کرده اند را نادرست خواند و گفت: همه می دانند وی حقایق را نمی گوید چرا که ما فقط با دیوار مرزی و نه با امنیت آن مخالفیم.
در همین حال،صدها نفر از کارمندان آمریکایی که با تعطیلی دولت این کشور بدون حقوق مانده اند، در اعتراض به تداوم این روند مقابل کاخ سفید تظاهرات برگزارکردند.کارمندان آمریکایی در این تظاهرات شعار«ترامپ، تعطیلی را تمام کن»، «دولت را بازگشایی کن»، «بگذار کارم را بکنم» سر دادند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ