کاهش چشمگیر جرائم قتل و نزاع جمعی در تربت جام
تربت جام – خبر نگار اطلاعات :رئیس دادگستری تربت جام از کاهش چشمگیر جرائم قتل ،نزاع های دسته جمعی در تربت جام خبرداد .

احمد عارفی نیا در نشست خبری با اصحاب رسانه همچنین با اشاره به کاهش جرایم مربوط به فضای مجازی ،طلاق وزمان رسیدگی به پرونده ها درتربت جام به تشریح مجموعه فعالیت های دستگاه قضا در این شهرستان پرداخت و گفت : باتوجه به هم مرز بودن این شهرستان با کشورافغانستان مهمترین جرایم منطقه موادمخدر ،روان گردان‌ ،سرقت وجرائم علیه اشخاص است که به همین میزان هم بیشترین زندانی را داریم .

او به بحران طلاق درگذشته اشاره کرد و افزود : در حوزه طلاق و بحران های مربوط به خانواده و طلاق های خارج از قانون و توافقی در شهرستان وضعیت نابسامانی داشتیم که برای پیشگیری از این معضل جلساتی با امامان جمعه و جماعات برگزارشد و آنان باقوانین و مقررات آشنا شدند‌که این امر موجب شد از طلاق های خارج از قانون و‌بویژه توافقی جلوگیری شودو آمار طلاق به میزان قابل توجهی

کاهش یافت.

عارفی نیا با اشاره به احیای دادگستری بخش نصرآباد گفت : با توجه به این که بیشترین حجم پرونده ها مربوط به بخش نصرآباد است و از آنجا که دادگاه این حوزه بنا به دلایلی قبلا تعطیل شد باتلاش اداره کل دادگستری خراسان رضوی بزودی دادگاه نصرآباد مجدد احیا و‌راه اندازی می شود.

رئیس دادگستری تربت جام با اشاره به الکترونیکی شدن پرونده های ورودی بیان داشت : در حال حاضربا الکترونیکی شدن پرونده ها بیش از ۹۰درصد ابلاغ ها به صورت الکترونیکی انجام می گیرد و‌لازم است همه شهروندان برای ارائه خدمات در سامانه دادگستری ثبت نام کند.

او با اشاره به معضل پساب های خانگی و برخورد با متخلفین گفت :

رها کردن پساب های خانگی از مشکلات زیست محیطی است و موجب آلودگی و شیوع بیماری می شود که در این رابطه بیش از ۵۰۰ مور د منبع جاری شدن پساب پلمپ شد که ازاین تعداد ۲۰۰ مورد با حضور نماینده دادستانی بوده است.

عارفی نیا فعالیت شوراهای حل اختلاف را مثبت دانست وگفت:همکاری شوراهای حل اختلاف بسیار مثبت بوده که درسال گذشته بالغ بر ۶۰۰۰ پرونده توسط آنان رسیدگی و مختومه شده است .

رییس دادگستری تربت جام گفت:پرونده های ورودی دادگستری ۳۱۶۸۶ پرونده و خروجی پرونده های شهرستان ۳۲۸۹۲ مورد بوده است و با توجه به نیروی کم دادگستری عملکرد شهرستان مثبت بوده است.

وی همچنین در ارتباط با چاه های غیر مجاز از انسداد و پلمب ۱۶۷حلقه چاه غیر مجاز خبرداد و گفت:بندهای خاکی غیر مجاز هم به حالت اولیه باز گردانده شده و نسبت به جمع آوری پلاستیک از سطح مزارع و اراضی کشاورزی اقدام شده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ