کودک ۱۱ ساله ایلامی‌ زیر پوشش بهزیستی
« رها » کودک ۱۱ ساله ایلامی‌و قربانی کودک‌همسری که در غیاب قانون بازدارنده به ازدواج با مردی ?۰ ساله وادار شده بود، سرانجام با تلاش های انجام شده زیر پوشش سازمان بهزیستی کشور قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ما، این کودک معصوم سرانجام به لطف پوشش خبری گسترده شبکه های اجتماعی و واکنش مردم زیر پوشش سازمان بهزیستی قرار گرفت. در این زمینه، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از انتقال کودک ۱۱ ساله ایلامی‌به یکی از مراکز بهزیستی ایلام خبر داد.

“حبیب الله مسعودی فرید” با بیان اینکه مددکاران بهزیستی برای تهیه گزارشی از وضع این کودک به روستای محل سکونت این مرد مراجعه کردند، گفت: بر اساس گزارش‌های تکمیلی، این کودک به یکی از مراکز سازمان بهزیستی در ایلام منتقل شده است. وی با بیان این‌که خانواده رها در تهران هستند، اظهار داشت: پدر این کودک به دلیل اعتیاد در زندان به سر می‌برد.

«محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم در واکنش به این موضوع در صفحه توییتر خود نوشت: به لطف خدا و همت همکاران و پایمردی دادستان محترم ایلام، دختر یازده ساله عزیزم رها که بنا به تصمیمی‌غلط، قرار بود نوعروس مردی پنج‌برابر سنش شود، تحت حمایت سازمان بهزیستی قرار گرفت.

Email this page

نسخه مناسب چاپ