گشایش دفتر فرهنگی اکو در کاشان
کاشان ـ خبرنگار اطلاعات: آیین افتتاح دفتر فرهنگی اکو در کاشان با حضور معاون اجرایی اکو، شهردار و فرماندار کاشان، نایب رئیس شورای اسلامی شهر، استادان دانشگاه و جمعی از فعالین فرهنگی در اتاق بازرگانی کاشان برگزار شد.

شهردار کاشان در این‌ آیین‌نامه با بیان این‌‌که دستاورد افتتاح دفتر اکو در کاشان توسعه و تعالی فرهنگ است، اضافه‌کرد: کاشان شهر رویدادهاست و مدیریت شهری حامی از این رویداد فرهنگی است. سعید ابریشمی راد با تاکید بر اینکه مقابل آسیب‌های فرهنگی باید هشیار بود، گفت: نباید راهی را که دنیا طی کرده است با آزمون و خطا مجدد طی کنیم چرا که ارتباطات می‌تواند به‌عنوان سپری برای استفاده از تجربه‌های موفق دیگر کشورها به کار گرفته شود.

به گفته وی هوشمندی و هدفمندی دو عنصری است که موفقیت را تضمین می‌کند. در ادامه این آیین فرماندار کاشان با بیان اینکه یکی از دستاوردهای بزرگ این شهر اتحاد است، اعلام کرد: کاشان در آستانه یک جهش است و نیاز کاشان در حوزه ارتباطات بین‌المللی حس می‌شود.

حمیدرضا مومنیان دانشگاه را برترین ظرفیت موجود در حوزه فرهنگی برشمرد و گفت: دانشگاه باید به میدان توسعه ارتباطات بین‌الملل و توسعه فرهنگ بیاید. همچنین امیرعلی ضیایی رئیس دبیرخانه گردشگری استان‌های قم، اصفهان و مرکزی با اشاره به پیشینه کاشان در فرهنگ و تمدن گفت: تولید فرهنگ و اشاعه آن در کاشان مسبوق به سابقه است، به‌عنوان مثال اشعار سهراب سپهری امروزه در کشورهای متعدد به زبان‌های مختلف ترجمه شده و این به معنای تولید و انتشار و صادرات فرهنگ است.

وی از برگزاری هفته فرهنگی در تاجیکستان، ترکیه و جمهور‌ی‌آذربایجان در سال ۹۷ خبرداد. همچنین در این آیین گروه کرال کاشان به سرپرستی مهران مبینی و گروه شاهنامه‌خوانی مهرآفرینان بادرود به هنرنمایی پرداختند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ