‏حضور پرشور مردم نجف آباد در مراسم سالروز شهید حججی ‏
 

تکلیف واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر و متقاضیانی که آورده زیر یک میلیون تومانی دارند در محدوده شهرجدید هشتگرد مشخص شد.

سیدمهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در گفتگو با فارس با اشاره به اینکه از این هفته ثبت نام مسکن مهر در شهر هشتگرد متوقف می‌شود، گفت: این اقدام به دلیل تکمیل زیرساخت‌ها ازجمله محوطه‌سازی در محدوده مجتمع‌های ساخته‌شده صورت خواهد گرفت و در ادامه با رسیدگی به آورده‌های بانکی متقاضیان مسکن مهر و افزایش سطح کار، واگذاری واحدها انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی متقاضیان مسکن مهر را در دستور کار قرار داده‌ا یم، گفت: حدود ۱۰۵۰ متقاضی مسکن مهر واریزی زیر یک میلیون تومان دارند و در حال تعیین تکلیف آنها هستیم و حدود ۶ هزار متقاضی هم واریزی زیر ۵ میلیون تومان داریم که در حال تعیین تکلیف آنها هستیم تا بتوانیم با یک گروه مشخص که آورده‌های خود را کامل‌ کردند در بلوک‌هایی که پیشرفت فیزیکی زیادی دارند، جانمایی کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد تصریح کرد:ساماندهی درخواست‌های متقاضیان مسکن مهر بر اساس آورده‌ها اینگونه انجام‌ خواهد شد که متقاضیانی که آورده‌های خیلی پایین و زیر یک‌میلیون تومان داشته‌اند و اقدامی به‌منظور افزایش آن انجام نداده‌اند، از سامانه حذف‌شده‌اند و در مرحله بعدی ثبت‌نام کنندگانی که آورده‌های زیر ? میلیون داشته‌اند و اخطار بابت پرداخت‌های بعدی به آن‌ها داده‌شده بود، حذف خواهند شد.

وی با تأکید بر اینکه متوسط آورده متقاضیان مسکن مهر ۲۵ میلیون تومان است، گفت: پروژه مسکن مهر در هشتگرد قطعاً تا اوایل سال ۹۸ بسته خواهد شد.در این زمینه تعدادی از واحدهای مسکن مهر در این شهر فاقد متقاضی بود که در حال تعیین تکلیف آنها هستیم و به خود مالکی تبدیل می‌کنیم. یعنی واحدهای مسکونی فاقد متقاضی به پروژه‌های خودمالکی تبدیل می‌شوند.

نامبرده در خصوص تعیین تکلیف واحدهای مسکن مهر گفت: حدود ۲۵ هزار واحد مسکونی در شهر جدید هشتگرد تکمیل و تحویل شده است و حدود ۱۵ هزار واحد مسکونی هم در مرحله اجرا است که در این بخش نیاز است دولت از مصوبه ۶۰ میلیارد تومانی مسکن مهر به هشتگرد کمک کند چون به علت افزایش قیمت‌ها در بخش زیربنایی و آماده‌سازی پروژه‌ها مشکل جدی داریم که اگر از این مصوبه به شهر جدید هشتگرد کمک شود، بخش عمده‌ای از واحدها را تحویل خواهیم داد.

هدایت در مورد آخرین اقدامات مترو شهر جدید هشتگرد هم گفت: بخشی از اعتبارات تکمیل مترو هشتگرد دنبال شده است و به دنبال جذب باقیمانده اعتبار که حدود ۷۰ میلیارد تومان است، هستیم که تا پایان امسال بهره‌برداری از این پروژه مهم محقق شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ