‏کشاورزان خسارت دیده آذربایجان شرقی تسهیلات گرفتند
تبریز ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از پرداخت ۶۸۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به کشاورزان خسارت دیده استان ناشی از سرمای دیررس بهار سال جاری خبر داد.

اکبر فتحی گفت: بخش کشاورزی آذربایجان شرقی بر اثر سرمای دیررس بهاره، بارش تگرگ،‌ جاری شدن سیل و سایر عوامل خطرزا در سال جاری ۱۷ هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال خسارت دید.وی با اشاره به اینکه به دلیل قهر طبیعت و سرمای دیررس بهاره ۸۹ درصد محصولات باغی استان دچار خسارت شد، ادامه داد: کل تسهیلات تخصیصی به استان برای پرداخت به کشاورزان متضرر، معادل ۱۰۰۰ میلیارد ریال است که ۶۸ درصد آن به مبلغ ۶۸۰ میلیارد ریال در قالب تسهیلات بلند مدت با بهره کم به ۷ هزار و ۸۷۹ نفر از کشاورزان و بهره برداران خسارت دیده پرداخت شده است.مساحت کل اراضی کشاورزی استان یک میلیون و ۲۲۲ هزار هکتار است ۸۰۵ هزار هکتار آن اراضی زیرکشت دیم و ۲۹۴ هزار هکتار نیز اراضی زیر کشت آبی است.

میزان تولید سالانه محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی سال گذشته ۵ میلیون و ۲۴۱ هزار تن بود که از این رقم ۳٫۰۹۱ میلیون تن به محصولات زراعی، ۱٫۰۵۶ میلیون تن به محصولات باغی، ۱٫۰۸۹ میلیون تن به محصولات دامی و ۴٫۷۲۴ هزار تن به آبزیان اختصاص داشته است. ‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ