‏۵۰۰۰ واحد مسکونی به خانوارهای دارای ۲ معلول واگذار شده است
سرویس شهرستان‌ها: رئیس سازمان بهزیستی گفت: در اجرای تفاهم نامه پنج جانبه این سازمان با بنیاد مسکن، سازمان ملی زمین و مسکن، خیران مسکن ساز و بنیاد مستضعفان ۵ هزار واحد مسکونی به خانواده‌های دارای ۲ فرزند معلول و بیشتر واگذار شده است.

وحید قبادی راد در بوشهر افزود: در زمان حاضر ۶هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی با پیشرفت ۳۰ تا ۶۰ درصد در دست ساخت است و ۲هزار و ۲۰۰ خانوار دارای ۲ معلول از این گروه در نوبت واگذاری مسکن هستند.

قبادی راد گفت: براساس بررسی‌هادر سال ۹۴، ۱۴هزار خانوار دارای ۲ معلول در کشور شناسایی شده است که از این شمار ۷هزار و ۵۰۰ خانوار در شهرها و مابقی در روستاها سکونت دارند.

رئیس سازمان بهزیستی اضافه کرد: از اول دولت تدبیر و امید ۶۷ هزار مسکن برای مددجویان زیر پوشش بهزیستی آماده سازی و واگذار شده و۵۳ هزار واحد مسکونی در دست ساخت است. در زمان حاضر نیز ۱۱۳هزار خانوار مددجوی بهزیستی پشت نوبت دریافت مسکن هستند که انتظار می‌رود خیران و سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها در اجرای مسئولیت اجتماعی همانند تفاهم‌نامه تأمین مسکن خانوارهای دارای ۲ معلول بتوانیم مشکل مسکن سایر مددجویان بهزیستی را در ۲ سال آینده برطرف کنیم. وی یادآور شد: در دهه مبارک فجر امسال ۲هزارو ۵۰۰ واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی واگذار شده است.

قبادی راد گفت: سامانه غربالگری بیماران اوتیسم در کشور راه‌اندازی شده است و افرادی که نگران فرزند خود هستند، می‌توانند با پرکردن فرم در این سامانه در فضای مجازی و مراجعه به مراکز اعلام شده از سلامت فرزند خود اطمینان حاصل کنند.

وی ادامه داد: بزودی سامانه ملی فرزند خواندگی که به صورت پایلوت در تهران اجرا شده است، در کل کشور راه‌اندازی و فرایند آن، روان سازی می‌شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ