۱۰۰ صندوق خرد زنان روستایی‎ ‎در ‏آذربایجان شرقی تشکیل می‌شود
تبریز- خبرنگار اطلاعات: رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از تشکیل ۱۰۰ صندوق اعتباری خرد زنان روستایی‎ ‎در استان در آینده نزدیک خبر داد.

اکبر فتحی با بیان این که براساس تفاهمنامه‌ای بین صندوق کارآفرینی امید کشور و دفتر توسعه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری وزارت جهادکشاورزی برای ایجاد ۱۰۰۰ صندوق در ۳۱ استان برنامه‌ریزی شده است، افزود: این تفاهمنامه در ۱۰ استان آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، کردستان، کهگیلویه و بویر احمد، کرمان، یزد و همدان عملیاتی می‌شود. وی اضافه کرد: صندوق کارآفرینی امید برای ارائه تسهیلات کم بهره به صندوق‌های جدید برای هر صندوق ۵۰۰ میلیون ریال و در مجموع ۵۰ میلیارد ریال برای یکصد صندوق استان متعهد شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان خاطرنشان کرد: صندوق‌های خرد محلی برای درآمدزایی و رونق کسب و کارهای کوچک در مناطق روستایی راه اندازی می‌شود و بنا بر ظرفیت‌های هر منطقه در زمینه‌های کشاورزی، صنایع دستی و دامپروری فعالیت می‌کنند. وی افزود: در این صندوق‌ها، زنان با استفاده از سهم اندک خود و کمک صندوق کارآفرینی امید اقدام به ایجاد واحدهای تولیدی کوچک می‌کنند. وی حمایت از تولید و استفاده از ظرفیت و منابع روستایی به‌عنوان ارکان تولید و اشتغال را از مزایای مهم ایجاد صندوق‌های خرد محلی در روستاها اعلام کرد و افزود: ایجاد خودباوری، توجه به تصمیم گیری‌های خرد، اقتصاد محلی و منطقه‌ای و ایجاد روحیه مشارکتی از دیگر مزایای راه اندازی این صندوق‌هاست.

فتحی ادامه داد: بانوان نشان داده‌اند که در کارهای جمعی و مشارکتی موفق‌تر از مردان عمل می‌کنند و روحیه همکاری در جوامع زنان بیشتر از مردان است. رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اظهارداشت: زنان روستایی در قالب تشکل‌ها و صندوق‌های خرد می‌توانند در بالا بردن بهره‌وری آب کشاورزی نقش اساسی ایفا کنند.

در زمان حاضر بیش از ۵۰ صندوق خرد زنان روستایی در استان فعال است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ