۱۱ سال حبس برای وزیر صهیونیست متهم به جاسوسی برای ایران
 

سرویس خارجی: «گونن سِگِو» وزیر پیشین انرژی رژیم صهیونیستی که پیش از این متهم به جاسوسی برای ایران شده بود از سوی دادگاه اسرائیل به ۱۱ سال حبس محکوم شد.

سازمان امنیت داخلی رژیم صهیونیستی «شاباک»، سِگِو ۶۲ساله را به برقراری تماس‌های غیرقانونی با دیپلمات های ایران، افشای اطلاعات محرمانه درباره زیرساخت‌های نظامی و غیرنظامی رژیم صهیونیستی و جاسوسی متهم کرده بود. منابع رسانه‌ای صهیونیستی نیز گزارش داده‌اند، جزئیات پرونده گونن سگو نشان می‌دهد وی زمانی که به عنوان پزشک در نیجریه فعالیت می‌کرد با منابع دیپلماتیک ایرانی ارتباط داشته است. پیش از این، روزنامه هاآرتص تحلیل کرده بود که اگر اتهامات مطرح شده علیه این وزیر پیشین انرژی اسرائیل صحت داشته باشد، استخدام او به عنوان جاسوس و عامل اطلاعاتی، یک پیروزی برای ایران است. روزنامه جروزالم پست نیز نوشته بود که جذب وزیر پیشین انرژی اسرائیل توسط ایران را نمی‌توان نادیده گرفت زیرا او می‌توانسته علاوه بر ارائه اطلاعات حیاتی، مقامات دیگر را نیز برای تبدیل شدن به جاسوس، به ایران معرفی کند. گفتنی است گونن سگو در خرداد سال جاری پس از رسانه‌ای شدن اتهامات جاسوسی، توسط پلیس رژیم صهیونیستی بازداشت شد.خبر دیگر اینکه وزارت کشور فلسطین اعلام کرد ۴۵مزدور اسرائیل در نوار غزه را به اتهام همکاری با رژیم صهیونیستی بازداشت کرده است. “ایاد البوزوم” نماینده وزارت کشور فلسطین در نوار غزه گفت: ما توانستیم ضربه بزرگی به امنیت رژیم اشغالگر بزنیم و از تعدادی عملیات که اسرائیل قصد داشت در نوار غزه انجام دهد جلوگیری کنیم. از سویی وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که سیاست‌های نخست وزیر این رژیم در نوار غزه شکست خورده و جنبش حماس هم به پیروزی رسیده است. «آویگدور لیبرمن» گفت: اسرائیل در برابر گروههای فلسطینی تسلیم شد و دولت اسرائیل به رهبرانشان که خواستار قتل ما هستند، مصونیت داده و آنها از هیچ چیزی هراس ندارند. در این حال رئیس‌جمهور لبنان گفت: قدس وارث ادیان آسمانی است و نمی‌تواند شهری منزوی باشد و به همین دلیل تهدید‌های صهیونیستی و هدف‌قرار دادن هویت این سرزمین مقدس با معرفی قدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل، همه خطرناک هستند و نه فقط جنگ‌های جاری را تمام نمی‌کنند بلکه جنگ‌های جدید، آوارگی جدید و پاکسازی نژادی جدید به وجود می‌آورند.

در خبری دیگر سخنگوی کاخ کرملین به گزارش برخی رسانه‌های صهیونیستی در خصوص مداخله یک کشور خارجی در روند انتخابات این رژیم واکنش نشان داد. «دیمیتری پسکوف» گفت: این گزارش‌های رسانه‌های اسرائیلی را نخوانید زیرا روسیه در انتخابات هیچ کشوری در جهان دخالت نمی‌کند و حتی قصد دخالت نیز ندارد. خبر دیگر اینکه بروز نقص فنی در کابین جنگنده های «اف- ۱۵» نیروی هوایی رژیم صهیونیستی، زمین گیر شدن ناوگان این نوع هواپیما را موجب شد. ارتش این رژیم دستور عدم پرواز ناوگان جنگنده‌های اف-۱۵ را صادر کرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ