۲۸۶ زندانی جرائم غیرعمد در همدان چشم انتظار کمک خیران
همدان-خبرنگار اطلاعات: مدیرعامل ستاد دیه همدان با بیان این که ۲۸۶ زندانی جرائم غیرعمد در همدان داریم، گفت: سال گذشته ۴۵ درصد مبلغ بدهی زندانیان توسط گذشت شکات حاصل شد.

یدالله روحانی‌منش در دوازدهمین جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد در همدان از آزادی ۲۷۶ زندانی جرائم غیر عمد در سال گذشته در همدان خبر داد و اظهار کرد: مبلغ ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از بدهی این افراد از طریق گذشت شکات حاصل شد.

مدیرعامل ستاد دیه در استان همدان بیان کرد: امسال زندانی به خاطر دیه ناشی از حوادث رانندگی نداشتیم و خوشبختانه با همکاری سازنده صدا و سیمای همدان توانستیم از ابتدای سال مبلغ خوبی را دریافت کرده و برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد هزینه کنیم. وی اضافه کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان روزانه حداقل یک نفر از زندانیان جرائم غیرعمد از بند رهایی یافته و به کانون گرم خانواده‌های خود بازگشتند . معاون قضایی دادگستری همدان نیزبا بیان این که باید تدابیر پیشگیرانه اتخاذ شود تا شاهد کاهش زندانیان جرائم غیر عمد باشیم، گفت: اگر بازاری در معاملات خود دقت لازم را داشته باشد و از کشیدن چک و یا ضمانت بیجا خودداری کند تعداد زندانیان جرائم غیرعمد کاهش پیدا می‌کند.

وی افزود: جوانان باید هنگام ازدواج دقت لازم را برای تعیین مهریه داشته باشند تا بعد از ازدواج گرفتار دردسرهای آن نشوند چراکه بخشی از زندانیان مربوط به مطالبه مهریه است. خانجانی با بیان این که رانندگان هم باید هنگام استفاده از خودرو شخصی بیمه نامه داشته باشند و به افرادی که مهارت لازم را برای رانندگی ندارند اجازه استفاده از خودرو را ندهند، اعلام کرد: در چنین شرایطی از تعداد زندانیان جرائم غیرعمد به دلیل تصادفات کاسته می‌شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ