۶کمیته تخصصی مجلس نمایندگان آمریکا موضوع استیضاح ترامپ را بررسی کردند
سرویس خارجی: روزنامه لس آنجلس تایمز در گزارشی از بررسی موارد احتمالی استیضاح رئیس جمهوری آمریکا در شش کمیته تخصصی مجلس نمایندگان این کشور طی هفته گذشته خبر داد.

لس آنجلس تایمز اعلام کرد: طی هفته گذشته، شش کمیته در مجلس نمایندگان آمریکا موارد احتمالی برای استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را مورد بررسی قرار دادند و مطابق این گزارش، آنها مطابق دستورالعمل «نانسی پلوسی»، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از عبارت «استیضاح» استفاده نمی‌کنند و قرار است کارشان را با واژگان کمتر حساسیت‌برانگیز پیش ببرند. به گفته این نشریه، در این کمیته ها پرسش هایی مانند آیا سوابق ترامپ در هنجارشکنی، سرپیچی از قانون و قانون شکنی آشکار، از تضاد منافع گرفته تا ارتباطات مشکوک با دولت های خارجی، برکناری وی از سمت ریاست جمهوری را توجیه می کند؟ مطرح شده اند.

لس‌آنجلس‌تایمز گفت:پلوسی و روسای کمیته‌های تخصصی در مجلس نمایندگان آمریکا که همگی دموکرات هستند، اکنون در مرحله «پیش‌استیضاح» قرار دارند و در حال انجام اقداماتی هستند تا استیضاح را ممکن کنند. از سویی دونالد ترامپ تحقیقات تازه کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا درباره تبانی وی با روسیه را در راستای اعمال فشار و ارعاب نامحدود رئیس‌جمهوری ارزیابی کرد.

از طرفی،«ریچارد شلبی» سناتور جمهوریخواه آمریکا اعلام کرد: مذاکرات نمایندگان کنگره در مورد موضوعات امنیت ملی به منظور جلوگیری از تعطیلی دوباره دولت، به دلیل اختلاف در زمینه بازداشت مهاجران، بی نتیجه ماند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ