۸۰درصد روستاییان سبزوار از خدمات بیمه سلامت بهره‌مندند
سبزوار‌ـ خبرنگار اطلاعات: فرماندار سبزوار گفت: ۸۰درصد روستاییان سبزوار از خدمات بیمه سلامت بهره‌مندند.احمد برادران در جلسه شورای اداری این شهرستان افزود: در حال حاضر ۱۱۰ هزار نفر از روستاییان سبزواری از خدمات بیمه سلامت در شهرستان بهره‌مندند و دارندگان دفترچه بیمه سلامت در بخش خدمات بستری بین ۳ تا ۶درصد و در بخش خدمات سرپایی ۶درصد از هزینه‌های مربوطه را پرداخت می‌کنند و بقیه هزینه‌ها توسط دولت پرداخت می‌شود.وی گفت: مردم فقط با پرداخت۱۰ هزار ریال از مزایای این بیمه بهره می‌گیرند.او با بیان این که یکی از سیاست‌های دولت یازدهم توجه به توسعه بهره‌مندی مردم از خدمات بیمه اجتماعی و بیمه ایرانیان، در کشور است، گفت: امروز بخش مهمی از هزینه بهداشت و درمان مردم توسط بیمه تامین اجتماعی و ایرانیان پرداخت می‌شود و براساس برآوردها از ابتدای امسال میزان بیمه شدگان ما در حوزه تامین اجتماعی بیش از ۶درصد افزایش داشته است.

فرماندار سبزوار با اشاره به اختصاص۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تأمین هزینه‌های بیمه شدگان در سبزوار اعلام کرد. ۷۰۰۰ نفر از این بیمه شدگان زیر پوشش بیمه رانندگان هستند که فقط ۵۰درصد از حق بیمه خود را می‌پردازند و بقیه آن توسط دولت پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به ثبت ۱۹۹ واحد صنعتی این شهرستان برای دریافت تسهیلات در سامانه فرادست صنعت و معدن و تجارت ادامه داد: از این تعداد ۳۴ واحد در استان بررسی شده است که ۳۰ واحد آن مشمول دریافت تسهیلات شده‌اند و دیگر پرونده‌ها نیز در دست بررسی است.

فرماندار ویژه سبزوار گفت: از ابتدای امسال تاکنون۱۰۵ میلیارد و۸۰۰میلیون ریال در بخش صنعت سبزوار سرمایه‌گذاری شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد رشد ۲۳درصدی سرمایه‌گذاران در این بخش هستیم.

وی با بیان این که این شهرستان دومین قطب معدنی استان خراسان رضوی محسوب می‌شود ادامه داد: تاکنون ۱۰۰ پروانه بهره‌برداری معدنی در این شهرستان صادر شده که ظرفیت خوبی برای ایجاد توسعه کارگاه‌های فرآوری فراهم کرده است و در این زمینه ایجاد شهر تخصصی فرآوری مواد معدنی در دستور کار قرار دارد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ