سرویس خارجی: هزاران فلسطینی ساکن رام الله واقع در کرانه باختری در محکومیت طرح صلح آمریکا موسوم به معامله قرن و رونمایی از آن در اجلاس بحرین که قرار است روزهای ۲۵و ۲۶ماه جاری میلادی (۴و ۵ تیر) برگزار شود، تظاهرات کردند.

تظاهرکنندگان با سردادن شعارهایی، همکاری امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین با رژیم صهیونیستی و حرکت برخی کشورهای عربی در مسیر عادی‌سازی روابط با این رژیم را به شدت محکوم کردند.آن‌ها همچنین خواستار تحقق وحدت ملی برای مقابله با طرح آمریکایی – صهیونیستی موسوم به معامله قرن شدند.همزمان جنبش فتح در اعتراض به برگزاری کنفرانس بحرین که اولین گام در راستای اجرای طرح موسوم به معامله قرن است، خواستار اعتصاب فراگیر در سراسر اراضی فلسطینی شد. جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم اعلام کرد که معامله قرن باید به شکست کشانده شود. جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز تاکید کرد که فلسطینیان موضعی واحد در مخالفت با طرح آمریکا موسوم به معامله قرن اتخاذ کرده‌اند. این درحالی است که «نیکی هیلی» نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل متحد اذعان کرد معامله قرن بیش از آنکه به نفع فلسطینی‌ها باشد به نفع صهیونیست‌ها است. در چنین شرایطی شرکت پست اردن تمبر یادبودی را با عنوان “قدس پایتخت فلسطین است” طراحی و چاپ کرد. خبر دیگر اینکه دادگاهی در فلسطین اشغالی، «سارا نتانیاهو» همسر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را در پرونده سوءاستفاده از اموال عمومی مجرم شناخت و به پرداخت ۱۵هزار دلار جریمه محکوم کرد.

سرویس خارجی: خبرگزاری دولتی کره شمالی با اشاره به اعمال دور تازه‌‌‌تحریم‌های واشنگتن علیه تهران،ازرویکرد«فریبکارانه»آمریکا درقبال جمهوری اسلامی‌‌ ایران‌ انتقاد کرد. ‌خبرگزاری کره شمالی با انتقادازاعمال فشارآمریکا به ایران همزمان‌ با ارائه پیشنهاد مذاکره،نوشت:واشنگتن درقبال تهران رویکردی«فریبکارانه»درپیش گرفته است.این خبرگزاری اعمال فشارهمزمان با پیشنهاد مذاکره را «فریبکارانه» خواند واشاره کرد که سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز پیشنهاد واشنگتن برای گفتگوراغیرواقعی توصیف کرده است.

سرویس خارجی : برخی گزارش ها حاکیست که سه گروه «جریان حکمت ملی» به رهبری سید عمار حکیم، ائتلاف «النصر» به ریاست حیدر العبادی و ائتلاف «دولت قانون» به رهبری «نوری المالکی» در آستانه تشکیل اولین اپوزیسیون سیاسی در عراق هستند.

‌برخی اعضای ائتلاف «النصر» تحت رهبری «حیدر العبادی»، نخست‌وزیر سابق در اظهاراتی به رسانه‌های عراق گفتند : به زودی یک اپوزیسیون در صحنه سیاسی عراق با مشارکت سه ائتلاف سیاسی این کشور اعلام موجودیت می‌کند.در همین حال، «منصور البعیجی» از ائتلاف «دولت قانون» به تلویزیون «العهد» گفت: ائتلاف«دولت قانون» هنوز تصمیم نهایی خود را پیرامون پیوستن به این اپوزیسیون نگرفته است اما به زودی در این خصوص طی جلسه تصمیم گیری می‌کند.

سرویس خارجی : پهپادهای انصارالله یمن برای چندمین بار فرودگاه های عربستان در استان های «جیزان» و «عسیر» این کشور را در واکنش به بسته ماندن فرودگاه «صنعا»، پایتخت یمن هدف قرار دادند تا همچنان مانع از فعالیت آنها و پرواز هواپیماها در جنوب این کشور شوند.

انصارالله یمن اعلام کرد که با پهپادهای تهاجمی‌ «قاصفK2 » دو فرودگاه «ابها» و «جیزان» در جنوب عربستان را هدف قرار داده‌ است. «یحیی سریع» ، سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به انصارالله اعلام کرد: عملیات پهپادی گسترده و ویژه‌ای علیه ائتلاف سعودی انجام شده و دو فرودگاه «أبها» و «جیزان » عربستان با چندین پهپاد از نوع «قاصف k2» هدف گرفته شده اند. سریع تاکید کرد: عملیات اول اتاق کنترل پهپادها در فرودگاه «جیزان» را هدف گرفت و عملیات دوم ایستگاه سوخت فرودگاه «أبها» را با چند پهپاد قاصف هدف قرار داد. این سخنگو افزود: عملیات با دقت انجام شد و به لطف خداوند دو فردگاه از فعالیت بازمانده و نمی‌توانند خدمت‌رسانی کنند.

وی همچنین نظام سعودی را به عملیات‌ دردناک‌تر و روزهای بسیار دردناک تا زمانی که به محاصره و تجاوزات علیه یمن ادامه دهد، تهدید کرد. از طرفی، ساعتی پس ازحملات پهپادی، مواضع ارتش سعودی در «نجران» و «جیزان» عربستان نیز هدف چند موشک بالستیک نیروهای یمنی قرار گرفتند.در چنین شرایطی، جنگنده‌های سعودی با حمله هوایی به استان «حجه» یمن ، دست‌کم چهار غیرنظامی از جمله سه کودک را به شهادت رساندند.

 

سرویس خارجی: فعالان مخالف سیاست های«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با برگزاری تظاهرات گسترده در خیابان های سراسر این کشور خواستار استیضاح وی شدند.

به گزارش شبکه خبری فاکس‌نیوز، این گروه از مخالفان رئیس جمهوری آمریکا با هدف افزایش فشار براعضای کنگره برای استیضاح ترامپ، اقدام به برپایی این تظاهرات کردند.فاکس نیوزگفت:گروه Move on‌ که این تظاهرات را به راه انداخت در بیانیه ای اعلام کرد:سو‌استفاده ترامپ ازجوامع و کشور ما به اقدامی از سوی کنگره نیاز دارد که از مسئولیت و اختیارات پاسخگودانستن رئیس جمهوری برخوردار بوده و گام اساسی بعدی بررسی این موضوع است که آیا واقعاً به تهیه پیش نویس استیضاح نیازاست یا نه.بر اساس گزارش فاکس نیوز، این تظاهرات درسراسرآمریکابرگزار شد اما کالیفرنیا ظاهراً مهم‌ترین ایالت محل برگزاری این اعتراضات ضد ترامپ بود.

این رسانه افزود:تظاهرات از«سیل بیچ» شهری در ایالت کالیفرنیا آغاز شد و با حمایت قانونگذاران دموکرات مواجه شد.دراین حال،رئیس‌جمهوری آمریکا ادعا کرد:اگر من در سال ۲۰۲۰رئیس‌جمهور نشوم، بازار دچارچنان سقوط بی‌‎ سابقه‌ای می‌شود که تاکنون به خود ندیده است! از سویی،«جان کریاکو» عضو پیشین سازمان سیا با برشمردن دلایل عصبانیت ترامپ از مواضع «جان بولتون»مشاور امنیت ملی آمریکا درباره مسائلی از جمله ایران تصریح کرد: به زودی بولتون از دولت اخراج می‌شود.

سرویس خارجی: اعتراض های مردمی به سیاست‌های اقتصادی دولت و نظام سرمایه داری فرانسه موسوم به جنبش جلیقه زردها در حالی شنبه این هفته برای سی و یکمین هفته متوالی برگزار شد که پلیس فرانسه بار دیگر معترضان را سرکوب کرد.طبق ‌آمار در مجموع ۷۰۰۰ نفر در سراسر فرانسه به صفوف معترضان پیوسته بودند. آمار رسانه‌های فرانسوی حکایت از دستگیری ۱۰ها نفر در سراسر این کشور دارد. پلیس فرانسه اقدام به برخورد خشونت آمیز با معترضان و پرتاب گاز اشک آور به سوی آنان کرد که به تنش و درگیری کشیده شد. همزمان «امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه اعتراف کرد که بحران ناشی از اعتراض جلیقه زردها را بد مدیریت کرده است.

سرویس خارجی: وزارت دفاع ترکیه مدعی شد که یکی از مراکز دیدبانی این کشور در سوریه هدف حمله توپخانه نیروهای سوری قرار گرفته است. وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‌ای مدعی شد که نیروهای ارتش سوریه منطقه نهم دید‌بانی این کشور در مناطق کاهش تنش در استان ادلب را هدف حمله توپخانه ای قرار دادند.‌وزارت دفاع ترکیه تأکید کرد که این حمله عامدانه بود و نیروهای ترکیه‌ای حاضر در این مرکز دید‌بانی هم با سلاح سنگین پاسخ این حمله را دادند. ارتش سوریه هم اعلام کرده که آنکارا مراکز دید‌بانی خود را به جای نظارت بر آتش‌بس به مکانی برای پشتیبانی تسلیحاتی و لجستیکی از تروریست‌ها در ادلب تبدیل کرده است.

سرویس خارجی : وزارت خارجه ژاپن ضمن رد اتهامات ضد ایرانی مقامات آمریکایی درباره حوادث اخیر در دریای عمان اعلام کرد: طبق ادله و ادعاهای ضد ایرانی مقامات واشنگتن ، اسرائیل و آمریکا نیز به دلیل داشتن توانایی های خاص نظامی و اطلاعاتی برای انجام این گونه اقدامات ، می توانند عامل حملات اخیر به نفتکش های ژاپنی و نروژی در دریای عمان باشند.

منابع دولتی ژاپن در وزارت خارجه این کشور اعلام کردند : توکیو از آمریکا خواسته است تا مدارک دقیقی درباره ادعای مطرح شده از سوی واشنگتن مبنی بر نقش ایران در حمله به دو تانکر نفتی در دریای عمان ارائه دهد. به گفته آنها، هرچند «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا صریحا ایران را مقصر انفجار دو نفتکش در دریای عمان معرفی کرده اما دولت ژاپن با توجه به ادله های واشنگتن هنوز قانع نشده و توضیحات پمپئو به ارزیابی‌های توکیو هیچ کمکی نکرده است.‌‌این مقامات افزودند: ژاپن از طریق کانال های متعدد ازجمله «تارو کونو»، وزیر خارجه این کشور به دنبال مدارک دقیقتری است و اگر داشتن تخصص و مهارت کافی برای انجام این حمله ، دلیلی برای متهم کردن ایران باشد، این اتهام را می‌توان به آمریکا و اسرائیل نیز وارد کرد زیرا انها هم توانایی های بزرگی برای انجام این گونه اقدامات دارند. همزمان، یک منبع نزدیک به «شینزو آبه»، نخست وزیر این کشور نیز در سخنانی تاکید کرد: اینها ( ادله امریکایی ها) مدارک دقیقی مبنی بر مقصر بودن ایران نیستند و حتی اگر مقامات آمریکا چنین ادعایی را مطرح کنند ، ما به سادگی نمی‌توانیم آن را باور کنیم.‌‌

از سویی، «یورگن شروبوگ»،سفیر سابق آلمان در آمریکا نیز ادعاهای اخیر مطرح شده از سوی واشنگتن علیه تهران در موضوع حمله به نفتکش‌ها را رد کرد و گفت : ایران عاقل تر و قابل پیش بینی تر از دولت ترامپ است و این کار را انجام نمی دهد.‌«پاپ فرانسیس» ، رهبر کاتولیک‌های جهان نیز در واکنش به حمله اخیر به نفتکش‌ها در دریای عمان، ضمن فراخواندن طرفین به خویشتنداری، بر لزوم به کار گیری ابزار دیپلماسی برای حل این بحران تاکید کرد.‌همزمان، نشریه آمریکایی «نیوزویک» نیز در گزارشی به بررسی حادثه روز پنجشنبه برای دو نفتکش در دریای عمان پرداخت و نوشت : بازیگران متعددی از جمله امریکا ، اسرائیل ، عربستان و امارات نیز می‌توانند عامل این حملات باشند.

 

سرویس خارجی: مردم مسلمان پاکستان همزمان با سالروزتخریب قبورائمه اطهار(علیهم السلام) درقبرستان بقیع به دست وهابیون‌، با برگزاری تظاهرات گسترده ضد سعودی درشهرهای مختلف این کشورخشم و انزجارخود نسبت به آل‌سعود را نشان دادند.

مردم پاکستان در سالروز تخریب حرم شریف ائمه بقیع(علیهم السلام) با برگزاری راهپیمایی دراسلام‌آباد و راولپندی و سایر شهرهای کشورشان انزجار خودشان از آل سعود را اعلام کردند. تظاهرکنندگان با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود خشم خود را از این اقدام نشان دادند.

مردم پاکستان با برگزاری تظاهرات در شهرهای اسلام‌آباد و راولپندی از سازمان ملل و از دولت اسلام آباد و دیگر نهادهای بین‌المللی خواستند که زمینه ساخت حرم و بارگاه حضرت فاطمه زهرا(س) دختر گرامی پیامبراسلام(ص) و همچنین، بازسازی قبورائمه بقیع و اصحاب پیامبر اکرم(ص) که در این قبرستان مدفون هستند فراهم شود.

این راهپیمایی و تجمع اعتراض‌آمیز توسط مجلس وحدت مسلمین پاکستان و سازمان دانشجویان امامیه پاکستان در اسلام آباد همزمان با ۸ شوال سالروز اقدام وحشیانه وهابیون و آل سعود در تخریب قبرستان تاریخی و ارزشمند بقیع برگزار شد که شرکت‌کنندگان عملکرد ضد اسلامی و غیرانسانی سعودی‌ها را محکوم کردند.‌

در این حال،علامه آصف رضا علوی، یکی از رهبران برگزاری این تظاهرات و دیگر سخنرانان این مراسم عربستان را منشاء تروریسم معرفی و تأکید کردند: وهابیت با تفکرات انحرافی و افراطی منشا بسیاری از اعمال تروریستی در جهان است.‌از سویی،«عبدالحفیظ شیخ» مشاور دارایی نخست‌وزیر پاکستان از قطعی‌شدن دریافت سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار وام بانک توسعه آسیا برای اسلام‌آباد خبر داد.مشاور دارایی نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: رایزنی‌های ما با مسئولین بانک توسعه آسیا به نتیجه رسیده است و به‌زودی این بانک سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار به‌ اسلام‌آباد وام اعطا خواهد کرد و ما از این طریق می‌توانیم وضعیت اقتصادی کشور را بهتر کنیم.

از طرفی،«آلیس ولز» مدیر کل امور آسیای جنوبی وزارت خارجه آمریکا، پاکستان را به حمایت از گروه‌های تروریستی متهم کرد و خواستار پایان حمایت اسلام آباد از گروه‌های شبه نظامی تندرو شد.

ولزگفت:روابط ما با پاکستان یکی از پیچیده‌ترین و مهمترین روابط بوده و تعامل در زمینه مسائل عدم اشاعه هسته‌ای با اسلام آباد نیز حیاتی و مهم است.وی تاکید کرد:آمریکا و پاکستان اهمیت بسیاری برای جلوگیری از اشاعه تسلیحات کشتار جمعی قائل هستند،گفت:ولزهمچنین افزود: قبول داریم که پاکستان برای برقراری صلح در افغانستان، گام‌هایی را برای ترغیب طالبان به مشارکت در مذاکرات صلح برداشت اما، برای تحقق هدف پاکسازی افغانستان از وجود گروه‌های تروریستی، اقدامات زیادی باید صورت گیرد. مدیر کل امور آسیای جنوبی وزارت خارجه آمریکا با یادآوری این مطلب که هیچ کشور دیگری بیش از پاکستان از برقراری صلح در افغانستان سود نخواهد برد، خاطر نشان کرد: انتظار داریم اسلام آباد به ایفای نقش سازنده در تلاش‌های مربوط به روند صلح این کشور ادامه دهد.

 

مقام حزب‌الله: اقدام رهبر انقلاب در قبال ترامپ، عزتی است که سران عرب ندارند

فارس: نایب‌رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان مخالفت رهبر انقلاب اسلامی ایران با تبادل پیام به آمریکا را نشان‌دهنده عزت، قدرت و غروری دانست که بسیاری از سران و رهبران عرب و مسلمان فاقد آن هستند. «علی دعموش» تاکید کرد، ایران کشوری قوی و مقتدر است که با آمریکا از موضع برابر تعامل می‌کند و موضع امام سید علی خامنه‌ای در رد تبادل پیام با دونالد ترامپ و مذاکره که در دیدار نخست‌وزیر ژاپن مطرح شد عزت، قدرت و غروری را نشان می‌دهد که بسیاری از سران و رهبران عرب و مسلمان فاقد آن هستند.

لیبراسیون: به ایران «کشور کباب‌ها» سفر کنید

ایسنا: روزنامه فرانسوی«لیبراسیون» با نگاهی نوگرایانه به معرفی کافه‌ها، هاستل‌ها و آثار مدرن تهران پرداخته و چهره‌ای روزآمد و پویا از ایران و مردم آن را به تصویر کشیده و با اشاره به قیمت‌ها، سفری به نسبت ارزان را برای فرانسوی‌ها برآورد کرده است. «لیبراسیون» به سراغ پاتوق کافه‌ها در مرکز تهران رفته و با توصیف فضای داخلی کافه‌ها و اشخاصی که به آنجا آمد و شد دارند از جمله شخصیت های ادبی، آن‌ها را با مکان‌های مشابهی که در کشورهای پیشرفته غربی وجود دارند همردیف دانسته و نوشته است: اگرچه این فضاها کمی از شکل مرسوم غذاخوری‌های ایرانی و تزئینات شرقی آن‌ها فاصله گرفته‌اند اما در کشور کباب‌ها، غذاهایی برای گیاهخواران هم وجود دارد و غذاهای غیر کبابی اما سنتی مثل زرشک پلو و انواع خورشت‌ها نیز سرو می‌شود.

لغو اعدام کوچکترین زندانی سیاسی عربستان در پی فشارهای بین‌المللی

فارس: یک مسئول سعودی مدعی شد که «مرتجی قریریص» کم سن و سال ترین زندانی سیاسی عربستان اعدام نخواهد شد و در سال ۲۰۲۲ آزاد می‌شود. او به خبرگزاری رویترز گفت: این زندانی شیعه که در سپتامبر ۲۰۱۴ دستگیر شد به ۱۲ سال زندان محکوم شده است که چهار سال آن به دلیل پایین بودن سن او تعلیقی است و همچنین امکان تجدیدنظر نیز وجود دارد. این تصمیم در حالی اعلام می‌شود که در آخرین واکنش‌ها به حکم اعدام این زندانی سیاسی، دولت اتریش اعلام کرد مرکز «گفت‌و‌گوی دینی» وابسته به عربستان در وین را می ببندد و سازمان عفو بین‌الملل هم خواستار آزادی این زندانی شده بود.

قتل عام ۳۵ کشاورز در نیجریه

ابنا: حمله مسلحانه به کشاورزان در شمال غرب نیجریه، ۳۵تن از آنان را به کام مرگ فرستاد.این حمله در چند روستای ایالت زامفارا توسط گروههای تروریستی که سوار بر موتورسیکلت بودند، روی داد و تروریست ها به سوی کشاورزان تیراندازی کردند.در این حمله تروریستی علاوه بر کشته شدن ۳۵ کشاورز، تعداد زیادی از افراد هم زخمی شدند.

نخستین رئیس‌جمهوری زن اسلواکی سوگند یاد کرد

فارس: نخستین رئیس‌جمهوری زن اسلواکی که جوانترین فردی است که عهده‌دار این سمت می‌شود، با شعار مبارزه با فساد فعالیت خود را آغاز کرد. «سوزانا کاپوتوا» به عنوان نخستین رئیس‌جمهوری زن اسلواکی سوگند یاد کرد.این سیاستمدار ۴۵ساله، جوانترین فردی است که در این کشور به این سمت منصوب شده است. کاپوتوا به مقامات دولتی هشدار داده در صورتی که با فساد مقابله نکنند، شغل خود را از دست خواهند داد.

توافق اتحادیه اروپا و روسیه برای حذف دلار در معاملات دو جانبه

ایرنا: اتحادیه اروپا و روسیه توافق کردند که در معاملات دو جانبه به جای استفاده از دلار که به اعتقاد نماینده حزب ملی فرانسه به یک ابزار سیاسی و قانونی در دست آمریکا تبدیل شده، از روبل و یورو استفاده کنند. “تیری ماریانی” گفته که اتحادیه اروپا و روسیه نیازی به توافق جدید برای انجام معاملات بیشتر از طریق یورو ندارند و هر چیزی که هژمونی دلار را پایان دهد، مثبت است.

ترامپ خواستار ممنوعیت آتش زدن پرچم آمریکا در کشورش شد

ایرنا: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از طرح اصلاحات قانون اساسی آمریکا درباره ممنوعیت آتش زدن پرچم آمریکا در این کشور حمایت کرد. ترامپ از طرح جدید دو تن از سناتورهای آمریکایی در خصوص منع قانونی سوزاندن پرچم آمریکا در این کشور حمایت کرد. دیوان عالی آمریکا در سال ۱۹۸۹ حکمی را صادر کرد که در آن سوزاندن پرچم آمریکا در این کشور بر اساس متمم نخست قانون اساسی آمریکا جرم محسوب نمی‌شد.

 

در جلسه هیات رئیسه سازمان لیگ مصوب شد که پرسپولیس به عنوان قهرمان سوپرجام امسال معرفی شود. البته این مصوبه باید در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال بررسی شود و پس از تایید آن‌ها مورد اجرا قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، سرنوشت دیدار سوپرجام با توجه به قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر و جام حذفی و همچنین عدم تعریف چنین شرایطی در آیین‌نامه مسابقات سازمان لیگ در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است. در همین راستا، اعضای هیات رئیس سازمان لیگ جلسه‌ای داشتند که تصمیم‌شان بر این شد که پرسپولیس را بدون برگزاری دیدار سوپرجام، قهرمان این رقابت اعلام کنند. البته این تصمیم فعلاً به تصویب هیات رئیسه سازمان لیگ رسیده و پس از تصویب در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال اجرایی و در آیین‌نامه مسابقات سازمان لیگ درج می‌شود.

اما چطور شد که اعضای هیات رئیسه سازمان لیگ به این نتیجه رسیدند که پرسپولیس را بدون برگزاری دیدار، قهرمان سوپرجام اعلام کنند؟ اعضای هیات رئیسه سازمان لیگ، در ابتدا به بررسی برگزاری دیدار سوپرجام بین پرسپولیس و نایب قهرمان جام حذفی پرداختند که در پایان به این نتیجه رسیدند که چون رقابت‌های جام حذفی به صورت تک حذفی است و تیم‌ها پس از شکست در هر مرحله از دور رقابت‌ها کنار می‌روند، پس برگزاری دیدار بین پرسپولیس و نایب قهرمان جام حذفی موضوعیت ندارد.

در ادامه آن‌ها برگزاری دیدار سوپرجام بین پرسپولیس و نایب قهرمان لیگ برتر را مورد بررسی قرار دادند که در نهایت به این جمع‌بندی رسیدند که چون روال دیدار سوپرجام، برگزاری دیداری بین قهرمان لیگ و قهرمان جام حذفی است، پس برگزاری چنین دیداری بین قهرمان و نایب قهرمان لیگ برتر هم رسمیت ندارد.

با این حال یکی از انتقاداتی که به این تصمیم سازمان لیگ وارد است، نادیده گرفتن چنین شرایطی در لیگ‌های معتبر اروپایی است. در اغلب لیگ‌های معتبر اروپایی در صورت مشترک بودن قهرمان جام حذفی و لیگ، قهرمان و نایب قهرمان لیگ، دیدار سوپرجام را برگزار می‌کنند و در تعدادی از این لیگ‌های معتبر هم، قهرمان لیگ با نایب قهرمان جام حذفی دیدار سوپرجام را برگزار می‌کند.

البته مسئولان سازمان لیگ عقیده دارند که با توجه به تنوع قوانین سوپرجام در کشورهای مختلف، لزومی ندارد که آن‌ها همانند کشورهای دیگر عمل کنند به همین خاطر تصمیم گرفتند که در صورت قهرمانی یک تیم در لیگ برتر و جام حذفی، سوپرجام را بدون برگزاری دیداری به همان تیم بدهند.

در هر صورت نمی‌توان از این قضیه گذشت که حواشی به وجود آمده در دیدار پرسپولیس و سپاهان (نایب قهرمان لیگ برتر) توانسته روی تصمیم مسئولان سازمان لیگ تاثیرگذار باشد تا آن‌ها از تکرار این دیدار پرهیز کنند.

 

قهرمان و رکورد دار پرتاب دیسک آسیا گفت: گرفتن پاداش مدال در بازی‌های آسیایی توسط افراد دیگر حلال نیست و باید این پول‌ها به کسی که زحمت کشیده برسد.

احسان حدادی در گفت‌وگو با خبرنگار ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد عدم حضورش در مسابقات دایموند لیگ مراکش اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌من باید در این رقابت شرکت می‌کردم تا امتیازات لازم را برای حضور در فینال جمع کنم، اما متأسفانه دعوتم نکردند. مدیر برنامه‌هایم اعلام کرد مراکشی‌ها گفتند حدادی را دعوت نمی‌کنیم و به او ویزا هم نخواهیم داد.وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ورزشکار سوریه‌ای هم به من گفت به او هم ویزا ندادند و نمی‌تواند به مراکش برود. نمی‌دانم واقعا علت این کارها در ورزش چیست.

قهرمان پرتاب دیسک آسیا در مورد این‌که آیا اعتراضی به مسئولان برگزاری مسابقات خواهد کرد یا خیر، گفت: اعتراض هم کنیم فایده‌ای ندارد. میزبان آنها هستند و دوست نداشتند من شرکت کنم. متأسفانه امتیاز این مرحله از دست رفت. پیش از این ۱۰ امتیاز داشتم و می‌توانستم به فینال بروم. اما حالا هیچ چیز مشخص نیست. مرحله بعد هم در لندن برگزار می‌شود و آنجا هم برای گرفتن ویزا مشکل خواهیم داشت.حدادی در پاسخ به این سوال که آیا در آمریکا هم سابقه‌ای برگزار می‌شود یا خیر گفت: من در کورس رقابت با برترین‌های جهان بودم و مسابقه دادن در آمریکا الآن فایده‌ای ندارد. همه چیز در دایموند لیگ است.به خاطر تحریم‌ها هیچ اسپانسر خارجی هم از ما حمایت نمی‌کند. من اگر در دایموند لیگ سوم هم می‌شدم حداقل ۲۵ هزار دلار از اسپانسرها می‌توانستم جایزه بگیرم اما با این شرایط نمی‌شود. متأسفانه در داخل هم حمایتی وجود ندارد. اردوهایی هم که اعزام می‌شویم با هزار و یک مشکل انجام می‌شود.

قهرمان پرتاب دیسک آسیا در مورد این‌که آیا پاداش‌ها را دریافت کرده‌اید یا خیر، گفت: هنوز هیچ پاداشی برای بازی‌های آسیایی دریافت نکرده‌ام. نمی‌دانم علت این تاخیر هم چیست.حدادی در مورد این‌که پاداش مربیان او را دبیر فدراسیون و مدیر تیم‌های ملی دریافت کرده‌اند، افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: از این موضوع اطلاع چندانی ندارم، اما هر کسی که زحمت کشیده باید پاداش بگیرد. درست است مربی‌ام خارجی بود، اما حسین توکلی هم به عنوان مربی ایرانی کنارم بود و زحمات زیادی کشید. من در کنار آن از افراد دیگری هم برای قهرمانی کمک گرفتم. کسی که زحمتی برای پاداش‌ها نکشیده، نمی‌تواند پولش حلال باشد. امیدوارم حداقل پاداش خودم را هرچه زودتر بدهند.

حدادی در مورد ادامه برنامه‌هایش تا مسابقات قهرمانی جهان گفت: دو هفته دیگر در اردوی آمریکا هستم و پس از آن به ایران برمی‌گردم. مک ویلکینز مربی‌ام قرار است با پرتابگران چینی در این کشور اردو داشته باشد و من هم احتمالا به آنجا می‌روم.

 

دلایل برانکو برای جدایی از پرسپولیس

سرمربی تیم پرسپولیس به دلیل مشکلات مالی این باشگاه خواهان فسخ قراردادش با این باشگاه شد.به گزارش خبرگزاری فارس، عدم اجرای تعهدات مالی باشگاه پرسپولیس در قبال برانکو ایوانکوویچ و دستیارانش باعث شد تا سرمربی سرخپوشان نامه‌ای به باشگاه ارسال کند و در آن خواهان فسخ قراردادش شود.در این نامه برانکو ضمن گلایه از بدقولی‌های مالی عنوان کرد که باید مطالبات دستیارانش نیز همانند او پرداخت شود و این موضوع می‌تواند چالش دیگری را مقابل روی مسئولان باشگاه پرسپولیس قرار دهد.برانکو در این نامه عنوان کرده که باشگاه پرسپولیس از نظر مالی دچار مشکلات زیادی است و نمی‌تواند به تعهدات مالی خود عمل کند و از آنجا که بخش اعظمی از پول باشگاه برای تسویه حساب با او هزینه شده به همین دلیل این مسأله شاید تبعاتی را برای برانکو به وجود بیاورد.وی عنوان کرده که چون بازیکنان هم پول نگرفته‌اند و اگر او پولش را بگیرد آن زمان بازیکنان مدعی می‌شوند پول‌های آنها به حساب برانکو واریز شده و این موضوع شاید او را دچار چالش کند به همین دلیل از مسئولان خواسته برای جلوگیری از این اتفاقات قرارداد او فسخ شود.

پیروزی های ملایی در بوندس لیگا

جودوکار ملی پوش کشورمان موفق به ثبت دو پیروزی در لیگ آلمان شد. به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون جودو، سعید ملایی، ملی پوش کشورمان که مدتی است به عنوان لژیونر در لیگ آلمان به روی تاتامی می‌رود، در هفته سوم بوندسلیگا هم موفق شد برابر دو حریف خود به برتری دست یابد.قهرمان جهان در وزن ۸۱

کیلوگرم ایران، در هفته نخست این رقابت‌ها به یک پیروزی دست یافته بود و در هفته دوم لیگ آلمان هم دو رقیب خود را با ضربه فنی از پیش رو برداشت.سعید ملایی خود را برای حضور در رقابتهای قهرمانی جهان در توکیو آماده می‌کنند.

ترکیب تیم ملی تنیس روی میز مردان مشخص شد

با پایان مسابقات انتخابی تنیس روی میز، ترکیب تیم ملی مشخص شد.به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون تنیس روی میز، مرحله نهایی انتخابی تیم ملی بزرگسالان آقایان پس از ۴ روز رقابت به پایان رسید.در مرحله اول این مسابقات نیما و نوشاد عالمیان با غلبه بر حریفان توانستند مستقیماً به عضویت تیم‌ملی درآیند.دور دوم این مسابقات با حضور امین احمدیان، امیرحسین هدایی، حمیدرضا طاهرخانی میعاد لطفی، محمد علی روئین تن و متین لطف اله نسبی برگزار شد که در پایان با احتساب مجموع ۲ امتیاز بدست آمده در دو مرحله، امین احمدیان وامیرحسین هدایی موفق شدند پیراهن تیم ملی را بر تن کنند.

 

تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار خود در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال با نتیجه قاطع برابر روسیه به پیروزی رسید تا با ۲۴ امتیاز در صدر جدول این رقابت‌ها قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آخرین بازی هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال در گروه ایران به میزبانی سالن غدیر ارومیه برگزار شد و تیم ملی والیبال ایران موفق شد با نتیجه ۳ بر صفر مقابل حریف امروزش به پیروزی برسد. میلاد عبادی پور، سعید معروف، محمد موسوی، پوریا یلی، امیر غفور، علی شفیعی و محمد رضا حضرت پور یاران ایگور کولاکوویچ در شروع بازی برابر روسیه بودند.

‌امتیاز نخست این دست برای

ملی پوشان ایران ثبت شد. شاگردان ایگور شروع خوبی در ابتدای بازی داشتند و موفق شدند اختلاف امتیاز ۳ را ایجاد و با نتیجه ۵ بر ۲ از حریف سبقت بگیرند. نخستین تایم استراحت فنی با برتری ۸ بر ۶ ملی پوشان همراه بود. روس ها مرتکب اشتباهات زیادی شدند و همین باعث برتری امتیازی ایران شد تا دومین تایم استراحت فنی نیز ۱۶ بر ۱۲ به سود ملی پوشان همراه شود. ایران تیم برتر دفاع، سرویس و حمله در این دست بود و شاگردان ماسلوو حرفی برای گفتن نداشتند. در نهایت دست نخست با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران تمام شد.

شاگردان ساملوو در روسیه امتیاز نخست در این دست را کسب کردند. روس ها بر خلاف دست نخست که بازی را بد آغاز کرده بودند و اشتباهات زیادی داشتند در این دست عملکرد بهتری از ملی پوشان ایران از خود نشان دادند و نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۸ بر ۵ با پیروزی پشت سر گذاشتند. با ایجاد اختلاف ۵ امتیازی روس ها، ایگور کولاکوویچ مجبور به تقاضای تایم استراحت شد تا با وقفه مانع از افزایش اختلاف امتیاز شود. روس ها موفق شدند با نمایش بهتر در این دست در آمار حمله، دفاع و سرویس با ایران برابر شوند و دومین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۱۶ بر ۱۰ به سود خود تمام کنند.

سرویس های خوب سعید معروف باعث شد ایران کمی اختلاف امتیاز را کاهش دهد و امیر غفور با آبشار زیبا امتیاز ۱۳ را برای ایران کسب کرد. سرویس های خوب ایران باعث شد تا در ادامه اختلاف امتیاز به عدد دو کاهش و ماسلوو تقاضای تایم استراحت دهد. ایران به روند خوبش ادامه داد و توانست بازی را به تساوی بکشد و سپس با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ پیروز شود. در این دست، وقتی بازی ۲۴ بر ۲۳ به سود ایران شد، تصمیم داور در رد امتیاز ایران باعث وقفه در جریان مسابقه و اعتراض ملی پوشان کشورمان شد که در نهایت داور رای خود را تغییر و امتیاز را به تیم ایران داد.

امتیاز نخست دست سوم برای ملی پوشان ایران ثبت شد. شاگردان ایگور کولاکوویچ که بازی باخته دست دوم را با پیروزی تغییر دادند در این دست از ابتدا اجازه پیشتازی از روس ها را گرفتند و با ایجاد اختلاف ۳ امتیاز ۵ بر ۲ پیش افتادند. عبادی پور و فیاضی با آبشارهای زیبای خود فرصت دفاع به تیم روس را ندادند و در ادامه دفاع زیبای سید محمد موسوی امتیاز ۶ را برای ایران به دست آورد تا ماسلوو تقاضای زمان استراحت دهد. این زمان استراحت اما تاثیری در روند پیشتازی ایران نداشت و نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۵ به سود ملی پوشان همراه شد. رفته رفته درصد اشتباهات روس ها بالا رفت و یاران با تجربه ایران از این موقعیت استفاده تا همچنان تیم برتر زمین باشند. ایران با برتری در سرویس، حمله و دفاع موفق شد با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به پیروزی برسد.

تیم ملی والیبال ایران با این پیروزی، هفته سوم لیگ ملت ها را بدون شکست پشت سر گذاشت و با ۸ پیروزی و ۲۴ امتیاز قاطعانه در صدر جدول رده بندی باقی ماند تا مانع صعود روسیه به صدر جدول شود.ملی پوشان در هفته چهارم رقابت ها که به میزبانی اردبیل برگزار می شود با تیم های استرالیا، پرتغال و فرانسه بازی خواهد کرد.

ایران، ایتالیا، چین، آلمان، برزیل، آرژانتین، ژاپن، کانادا، لهستان، روسیه، پرتغال، استرالیا، فرانسه، صربستان، بلغارستان و آمریکا ۱۶ تیم حاضر در رقابت‌ها هستند که پس از پایان دور مقدماتی مسابقات، پنج تیم برتر به همراه تیم آمریکا میزبان مرحله نهایی رقابت‌ها از ۱۹ تا ۲۳ تیرماه برای تکلیف قهرمان جدال خواهند داشت.

تیم‌های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن ۱۲ تیم اصلی و ثابت در لیگ ملت‌های والیبال خواهند بود که برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت‌های والیبال حضور خواهند داشت. تیم ملی والیبال ایران در سال ۲۰۱۹ هفتمین حضور خود در لیگ جهانی والیبال را که با نام لیگ ملت‌های والیبال برگزار می‌شود، در حالی تجربه می‌کند که هدایت این تیم را ایگور کولاکوویچ برای سومین سال متوالی بر عهده دارد.

ملی پوشان ایران در شش دوره گذشته این رقابت‌ها با خولیو ولاسکو (۲۰۱۳)، اسلوبودان کواچ (۲۰۱۴ و ۲۰۱۵)، رائوللوزانو (۲۰۱۶) و کولاکوویچ (۲۰۱۸و ۲۰۱۷) به میدان رفتند.

بهترین عنوان ایران در این مسابقات با حضور کواچ در سال ۲۰۱۴ بود که ملی پوشان موفق شدند مقام چهارم مسابقات را کسب کنند. سال گذشته نیز تیم ملی با هدایت ایگور در جایگاه دهمی قرار گرفت.تیم‌های والیبال برزیل (با ۹ مدال طلا، ۷ نقره، ۴ برنز)، ایتالیا (با ۸ مدال طلا، ۳ نقره، ۴ برنز) و تیم روسیه (با ۳ مدال طلا، ۵ نقره، ۷ برنز) به ترتیب پرافتخار ترین تیم‌های لیگ جهانی هستند.

 

انتقاد رسانه‌های جهان از عملکرد آرژانتین و تمجید از کی‌روش رسانه‌های جهان به شدت از عملکرد تیم ملی آرژانتین در نخستین بازی‌اش در کوپا آمه‌ریکا انتقاد کردند و به تحسین کلمبیا پرداختند.به گزارش ایسنا و به نقل از آس، رسانه‌های جهان شکست ۲ بر صفر آرژانتین را برابر کلمبیا در شروع کوپا آمه‌ریکا ۲۰۱۹ برزیل زیر ذره‌بین قرار دادند و به شدت از عملکرد آلبی سلسته انتقاد کردند.

اوله: بدترین شروع ممکن

شدیدترین انتقاد از سوی یک رسانه آرژانتینی بود. اوله تیتر زد: بدترین شروع ممکن. آرژانتین بازی بدی به نمایش گذاشت. در نیمه نخست، یک سایه بود و تنها در ۱۵ دقیقه نخست نیمه دوم خوب ظاهر شد.

گلوبو اسپورت: مسی باز هم ناکام بود

نشریه برزیلی پیروزی شاگردان کارلوس کی‌روش را برجسته کرد و برای تیتر از گل زاپاتا بهره برد و در ادامه نوشت: مسی باز هم ناکام بود.

ال اسپکتادور: بهترین شروع برای کی‌روش

سایت کلمبیایی به تمجید از تیم ملی کشورش پرداخت و نوشت: شروع خوب برای کلمبیا. آرژانتین مسی را شکست داد. این نشریه همچنین از کی‌روش تعریف کرد و نوشت: اهمیتی نداشت که تیم حریف آرژانتین مسی باشد و در مقابل این تیم بازی تهاجمی را به نمایش گذاشت. کی‌روش به بهترین شکل ممکن دوران خود را شروع کرد.

لا ناسیون: کلمبیای کی‌روش، کاندیدای قهرمانی است

نشریه شیلیایی نوشت: کلمبیا، آرژانتین را شگفت زده کرد و در نخستین بازی‌اش پیروز شد. کلمبیا یک ضربه محکم به آلبی سلسته زد و در بازی مهم گروه Bپیروز شد. در جذاب‌ترین بازی هفته اول تیم کی‌روش نشان داد که کاندیدای قهرمانی است و آرژانتین، به مسی وابسته است.

حضور فرنگی‌کار کوبایی در پیکارهای کشتی آزاد المپیک

اسکار پینو هیندز فرنگی‌کار سنگین وزن کوبایی و دارنده مدال برنز رقابت‌های جهانی قصد دارد برای حضور در المپیک توکیو، شانس خود را در کشتی آزاد امتحان کند.به گزارش خبرگزاری مهر، پس از آنکه میهاین لوپز غول سنگین وزن کوبایی و دارنده ۳ مدال طلای المپیک و ۵ مدال طلا و ۳ مدال نقره جهان اعلام کرد می‌خواهد برای پنجمین بار در المپیک به میدان برود، اسکار پینو هیندز جانشین وی در تیم کشتی فرنگی کوبا با توجه به اینکه شانسی در مقابل این کشتی گیر نداشت به کشتی آزاد رفت.اسکار پینو در حال حاضر در دو رقابت جام جهانی کشتی آزاد روسیه و مسابقات قهرمانی پان آمریکن به میدان رفته که در رقابت‌های قهرمانی قاره آمریکا نیز صاحب مدال برنز شده است.این کشتی گیر سنگین وزن کوبایی به دنبال این است با حضور در رشته کشتی آزاد سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را بدست آورد تا بتواند راهی آوردگاه مهم المپیک در کشور ژاپن شود.

آنتونی دیویس به لس آنجلس لیکرزپیوست

تهران- ایرنا- بالاخره باشگاه نئواورلانز با انتقال آنتونی دیویس به لس آنجلس لیکرز موافقت کرد و این بازیکن جوان قرار است سال آینده با لبرون جیمز هم بازی شود.از میانه فصل گذشته لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا ماجرای انتقال آنتونی دیویس به لیکرز شروع شد که در آن زمان باشگاه نئواورلانز مخالف بود. لبرون جیمز ستاره لس آنجلس لیکرز کسی بود که تمایل زیادی برای این انتقال داشت اما تلاش های او تنها با جریمه مالی بازیکن نئواورلانز همراه شد.با این وجود لس آنجلس لیکرز که چند ستاره را برای اضافه کردن به ترکیبش مد نظر دارد بالاخره توانست طی یک انتقال ستاره نئواورلانز را برای فصل آینده جذب کند تا لبرون جیمز و آنتونی دیویس سال بعد در لیکرز دست به توپ شوند. لبرون جیمز نیز با انتشار عکسی به این بازیکن خوش آمد گفت و اعلام کرد که این تازه ابتدای راه است.

خشونت و چاقوکشی در سریال‌های ماه مبارک رمضان!

سریال‌های تلویزیونی در رمضان امسال متأسفانه مملو از عصبانیت، پرخاشگری، عصیان و حزن و اندوه بود و در یکی از سریال‌های شبکه ۳ سیما هم منظره چاقوکشی به نمایش درآمد! آیا سریال‌های ویژه ماه مبارک رمضان باید خستگی را از تن روزه‌داران بیرون کند و موجب نشاط و امیدواری مؤمنان شود، یا با خشونت و پرخاشگری و عصیان و چاقوکشی موجب افسردگی و ناراحتی روزه‌داران را فراهم آورد؟ امیدواریم برای سریال‌های ویژه ماه مبارک رمضان در سال آینده از هم اکنون فکری شود.

جعفری ـ بیننده سریال‌های تلویزیون

مزین شدن خیابان‌ها به اسامی بزرگان دین

شایسته است خیابان‌هایی در تهران به اسامی بزرگانی مانند شیخ کلینی، حاج عباس قمی و شیخ مفید که خدمات ارزنده و خالصانه‌ای به معارف اسلامی داشته‌اند، نامگذاری شوند. مزین شدن خیابان‌ها به اسامی این بزرگواران قدردانی از زحمات بسیار آنان در خدمت به دین مبین اسلام و مسلمانان است.

تلفن به خط ارتباطی

قطع تلفن مشترکین بدون اخطار قبلی

شرکت مخابرات سنندج بدون اخطار قبلی وصول بدهی مشترکین، تلفن ثابت آنان را قطع و یا یک طرفه می‌کند که جا دارد مسئولان ذی‌ربط به این موضوع رسیدگی و از تکرار آن جلوگیری کنند.

فواد کاسب ـ سنندج

تسریع در پرداخت مطالبات فرهنگیان

علیرغم تأکید مسئولان وزارت آموزش و پرورش در خصوص پرداخت مطالبات فرهنگیان،‌ با گذشت یک سال هنوز این مطالبات پرداخته نشده است، علت چیست و کی این مطالبات را می‌پردازند؟

تلفن به خط ارتباطی

شرکت فاضلاب شهر تهران پاسخگو باشد

ساکنان مناطقی مانند میدان حسن‌آباد و خیابان‌های حافظ و وحدت اسلامی به مدت ۲ سال هزینه انشعاب فاضلاب خود را به شرکت فاضلاب شهر تهران پرداخته‌اند که قرار بود فاضلاب منازل‌شان تا پایان سال ۹۶ به شبکه شهری وصل شود، اما تاکنون این کار انجام نشده و این در حالی است که انشعاب فاضلاب بسیاری از دیگر مناطق تهران تاکنون نصب شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

حسن‌زاده

مشکل نگهداری حیوانات خانگی در مجتمع‌های مسکونی

نگهداری سگ و گربه‌ها در مجتمع‌های مسکونی به خصوص برای همسایگانی که به رعایت آداب دینی پایبندند، از نظر بهداشتی مشکلاتی ایجاد کرده است، تا آنجا که من به همین دلیل به جای آسانسور از راه‌پله‌های مجتمع رفت و آمد می‌کنم. حیوانات خانگی جایگاه خاص خود را دارند و نباید در قسمت‌های مشاع مجتمع‌های مسکونی دیده شوند.

خانم مجتمع‌نشین

احیای وزارت بازرگانی برای کنترل بهتر بازار

به نظر من یکی از تدابیری که می‌تواند به کاهش قیمت‌ها و نرخ تورم کمک کند، تشکیل دوباره و احیای وزارت بازرگانی است که موجب کنترل بهتر بازار می‌شود. همچنین در مواردی به این بهانه که اسپانسر هزینه سفرهای خارجی برخی از مدیران را می‌پردازد، به این سفرها می‌روند که به همین دلیل ناچارند از تخلفات بعضی از اصناف از جمله احتکار کالا و گران‌فروشی‌های آنان چشم‌پوشی کنند!

حسن اکبری ـ قائم‌شهر

به تیم‌های ضعیف فوتبال کمتر گل بزنیم!

چه افتخاری دارد که تیم ضعیفی مانند تیم‌ملی فوتبال سوریه را به ایران دعوت کنیم و به آن ۵ گل بزنیم؟ تیم‌های اروپایی وقتی با تیم‌های ضعیف مسابقه می‌دهند،‌ معمولاً به دو یا سه گل اکتفا می‌کنند و در پی آن نیستند که مثلاً با ۲۰ گل در این زمینه رکوردشکنی کنند!

تلفن به خط ارتباطی

خط ارتباطی:

بازی‌های تدارکاتی برای سنجش آمادگی تیم‌های کشور برای بازی‌های سخت‌تر آینده است و طرفین باید تمامی تلاش خود را برای هر چه بیشتر گل زدن به حریف به کار گیرند. ضمن آن‌که تیم‌ملی فوتبال سوریه از مدعیان فوتبال آسیا است که تاکنون به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته و در مواردی حتی تیم‌ملی کشورمان را متوقف کرده و یا شکست داده است.

شهرداری معابر عمومی منطقه ۱۲ را همسطح‌سازی کند

مدیریت‌ها و تصمیم‌گیری‌های اشتباه برخی از مدیران شهرداری در زمینه ساخت و سازهای اداری و مسکونی مشکلات عدیده‌ای را برای ساکنان برخی از مناطق تهران ایجاد کرده است. متأسفانه ساخت و سازهای متعدد و غیراصولی در منطقه ۱۲ شهرداری تهران، منجر به اختلاف سطح برخی از ساختمان‌های مسکونی در تعدادی از کوچه‌های منطقه شده است و بارش باران باعث آب گرفتگی معابر و نفوذ آب باران به منازل می‌شود. از مسئولان شهرداری منطقه ۱۲ درخواست می‌شود که نسبت به همسطح‌سازی معابر عمومی و کوچه‌های منطقه چاره‌اندیشی کنند.

از ساکنان اطراف بازار تهران

دیدار مردم و مسئولان به حل مشکلات کمک می‌کند

مدتی است که برای ملاقات حضوری با دکتر نوبخت اقدام کرده‌ام و تمای مراحل اداری آن را هم طی کرده‌ام، اما متأسفانه در این مدت به درخواستم ترتیب اثر داده نشده است و رئیس دفتر ایشان پاسخ روشنی درباره دلایل عدم پذیرش من نمی‌دهد. اگر ملاقات حضوری با برخی از مسئولان امکان‌پذیر نیست، چرا در همان ابتدای درخواست این موضوع را بیان نمی‌کنند؟ دیدار مردم با مسئولان باعث رفع بسیاری از مشکلات آنان و رفع معضلات اقتصادی کشور می‌شود.

طالب‌پور ـ تهران

تأسیس مراکز ترک اعتیاد مورد توجه بیشتر مسئولان قرار گیرد

مدتی است که برای دریافت مجوز تأسیس مرکز ترک اعتیاد به سازمان بهزیستی شهرستان ایلام مراجعه کرده‌ام. متأسفانه علیرغم اهمیت حل مشکلات معتادان و ارائه راهکارهای اساسی برای ترک اعتیاد، برخی مسئولان بهزیستی در شهرها با برخوردهایشان باعث ناامیدی و دلسردی افراد دلسوز می‌شوند. امیدوارم ریشه‌یابی و رفع معضلات اعتیاد و به خصوص اعتیاد جوانان، مورد توجه بیشتر مسئولان بهزیستی در شهرستان‌ها قرار گیرد.

تلفن به خط ارتباطی از ایلام

پاسخ مسئولان

پاسخ شرکت مترو درخصوص کسر اعتبار کارت بلیت‌ها

احتراماً خواهشمند است درخصوص مطلب مندرج در روزنامه اطلاعات مورخه ۲۰ر۳ر۱۳۹۸ با عنوان «پیشنهادی درباره کسر اعتبارکارت بلیت‌های مترو» پاسخ زیر به چاپ برسد:

ضمن تشکر از این مسافر گرامی، به اطلاع می‌رساند قیمت‌گذاری کسر مبلغ از بلیت‌های مترو طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران و به صورت ناحیه‌بندی است و مبلغ باتوجه به مسافت طی شده از کارت بلیت مسافران محترم کسر می‌شود، لازم به توضیح است به هنگام ورود مبلغ ۴۰۳۸ ریال (کمترین مبلغ نواحی کارت بلیت مبلغ‌دار) از کارت مسافر برداشت می‌شود و به هنگام خروج براساس مسافت طی شده مبلغ ما‌به‌التفاوت از اعتبار کارت ایشان کسر می‌گردد، گفتنی است چنانچه مسافر محترم به هنگام خروج از ایستگاه کارت خود را به دستگاه نشان ندهد، در ورود بعدی ابتدا مبلغ ۷۹۶۲ ریال بابت مابه‌التفاوت عدم ثبت خروج قبلی کسر می‌شود و به مبلغ ۴۰۳۸ ریال بابت ثبت ورود جدید (جمعاً ۱۲۰۰۰ ریال) از کارت ایشان کسر می‌شود. بنابراین به مسافران گرامی توصیه می‌گردد هنگام خارج شدن از ایستگاه نسبت به ثبت خروج اقدام نمایند. طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، حداکثر قیمت بلیت مترو برای تمامی مسافران مترو، به استثنای مسافران فرودگاه امام خمینی(ره) ۱۲۰۰۰ ریال است که این مبلغ نسبت به حداکثر قیمت بلیت در سال گذشته ۲۰درصد افزایش داشته است. لازم به توضیح است که برای طولانی‌ترین سفر در شبکه مترو یعنی طی کردن ۷۰کیلومتر مسیر با عبور از ۳۲ ایستگاه سه خط و چندین ایستگاه تقاطعی باید حداکثر۱۲۰۰۰ ریال پرداخت کرد. برای مسافرانی که از کارت بلیت مبلغ‌دار استفاده می‌کنند، هزینه سفر همانند سنوات گذشته براساس مسافت طی شده و با توجه به نواحی تعریف شده با احتساب تخفیف تا ۶۶درصد نسبت به بلیت تک‌سفره محاسبه می‌گردد، ضمن اینکه ناحیه‌بندی سفرها هر ساله با توجه به افتتاح خطوط و ایستگاه‌های جدید،‌ تعداد ایستگاه‌های تقاطعی و متوسط طول خطوط انجام می‌شود.

محسن محمدیان ـ مشاور مدیرعامل و مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل

تکمیل ظرفیت ۹۰درصد سد‌های کشور

سرویس شهرستان‌ها: مدیرعامل شرکت توسعه آب ونیروی ایران گفت: با افزایش ۲برابری منابع آب امسال، ۸۰ تا ۹۰ درصد ظرفیت سد‌های کشور پر شده است.بهروز مرادی در سفر به سمنان افزود: اگر چه افزایش و توزیع بارش‌ها در مناطق مختلف کشور ناهمگون است، اما امسال حجم مخازن آب کشور به ۴۲ میلیارد متر مکعب رسید.‏

نجات ۳۵ نفر از میان آتش و دود

سرویس حوادث: عملیات مهار دو آتش‌سوزی در یک ساختمان ۶ طبقه در شهرک وصال با نجات ۱۵ نفر از ساکنان این ساختمان و یک آرایشگاه زنانه درتهران با نجات ۲۰ نفر پایان یافت. ‏

سخنگوی آتش‌نشانی تهران درباره جزئیات این آتش‌سوزی‌ها اظهار داشت: آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در شهرک وصال (یاقچی‌آیاد)، خیابان نیلوفر ۲ به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی با امکانات لازم به محل حادثه اعزام شدند.‏ ملکی اضافه کرد: دود غلیظی تمام طبقات را فرا گرفته بود و از پنجره‌ها به بیرون می‌زد و برخی ساکنان در وضع ناایمن محبوس شده بودند که آتش‌نشانان با تجهیزات لازم به طبقات بالایی رفته و همزمان با خاموش کردن آتش این افراد را به بیرون ساختمان هدایت کردند.به گفته او، در این حادثه ۱۵ نفر از میان دود و آتش نجات یافتند و برخی از این افراد که دچار دودگرفتگی شده بودند، تحویل عوامل اورژانس شدند. همچنین یکی از آتش‌نشانان در این حادثه مصدوم شد.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران از آتش‌سوزی در یک آرایشگاه زنانه در شرق تهران هم خبر داد و گفت: ۲۰ خانم در این حادثه با کمک آتش‌نشانان به خارج از ساختمان انتقال یافتند.

موافقت نیروی انتظامی با افزایش تمدید گذرنامه‌ها تا ۱۰ سال

سرویس شهرستان‌ها: فرمانده ناجا گفت: نیروی انتظامی موافق افزایش تمدید مدت گذرنامه‌ها از پنج سال به ۱۰سال است و کارهای کارشناسی در این ارتباط نیز انجام شده است.

سردار محمدحسین اشتری افزود: کارهای کارشناسی اولیه انجام شده است و جمع‌بندی را نیز به وزارت کشور ارائه کردیم.‏وی اظهار داشت: اگر این موضوع در ستاد گذرنامه مصوب شد خدمت مردم اعلام خواهیم کرد ضمن این که نیروی انتظامی آماده ارائه این خدمات است.رئیس پلیس کشور در مورد بازگشایی مرز خسروی با تأکید بر اینکه نیروی انتظامی زیرساخت‌های لازم را در پایانه مرزی خسروی دارد، گفت: ما آمادگی پذیرش زائران را در ایام اربعین حسینی داریم.‏اشتری افزود: البته توافقی بین مسئولان دولت عراق و جمهوری اسلامی ایران باید انجام بگیرد که اگر آن توافق نامه به امضا برسد و هماهنگی انجام گیرد نیروی انتظامی این آمادگی را دارد تا خدمات خود را در مرز خسروی به زائران اباعبدالله‌الحسین(ع) ارائه دهد.

محیط‌بانان پارک ملی خَبْر با تودیع وثیقه آزاد شدند

سرویس شهرستان‌ها: ‌فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور درباره پرونده محیط‌بانانی که در پی مرگ دو شکارچی در پارک ملی خبر کرمان، روانه زندان بافت شده بودند گفت: این پرونده به دادسرای نظامی هرمزگان منتقل شد و پس از بررسی‌های انجام گرفته، هر ۴محیط‌بان به قید وثیقه آزاد شدند.

سرهنگ جمشید محبت‌خانی، باقدردانی از پیگیری‌های مراجع قضایی، مدیرکل حفاظت محیط زیست کرمان و رسانه‌ها در خصوص وضع این محیط‌بانان گفت: متاسفیم که دو تن از هموطنانمان جانشان را در این حادثه از دست داده‌ا‌ند.‏محمدرضا حیدری دلفارد دادستان نظامی هرمزگان نیز درباره دلیل رسیدگی به این پرونده در استان هرمزگان گفت: تعقیب شکارچیان غیرمجاز در پارک ملی خبر تا محدوده استان هرمزگان ادامه یافته و حادثه نیز در همین منطقه رخ داده بود. ‏‏ ‏

انحراف آمبولانس، مرگ همراه بیمار را رقم زد‏

‏ سرویس شهرستان‌ها: مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی چهارمحال وبختیاری گفت: انحراف از مسیر آمبولانس ۱۱۵ در شهرستان کوهرنگ منجر به فوت همراه بیمار شد.‏

محسن ابراهیمی افزود:هنگام انتقال بیمار از روستای سخت گذر «لبد» آمبولانس دچار سانحه شد که همراه بیمار به دلیل ضربه به سر فوت کرد.‏

بندرعباس‌ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از خروج نفتکش‌های حادثه دیده در دریای عمان از آب‌های زیر پایش جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

الله مراد عفیفی‌پور اظهار داشت: با وجود این که نوع کشتی‌های حادثه دیده، تانکر نفتکش بوده و محموله‌های آنها دارای ریسک بالای زیست محیطی است، با اقدام به موقع تیم‌های امدادی در مهار آتش و نظارت‌های عملیاتی، خوشبختانه آلودگی دریایی ناشی از نشت فرآورده‌های نفتی مشاهده نشده است.‏

وی افزود: از زمان حادثه، شناور مجهز به تجهیزات مقابله با آلودگی نفتی اعزامی از بندر شهید رجایی، برای انجام اقدام‌های احتیاطی در محل سانحه حضور داشت.

عفیفی‌پور اظهار داشت: یکی از دو نفتکش حادثه دیده، با نام نفتکش «کوکوکا کوریجس» با پرچم پاناما و ۲۱ خدمه آن جمعه به سمت بندر خورفکان حرکت کرد.‏

او اضافه کرد: نفتکش «فرانت التیر» با پرچم جزایر مارشال هم نیمروز شنبه، در فاصله ۳۶ مایلی از بندر جاسک به سمت محدوده فجیره خورفکان کشور امارات حرکت کرد.‏

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: یک فروند شناور یدک کش خارجی از طریق دو طناب مهار، عملیات یدک کشی این شناور به سمت مقصد را انجام داد و همزمان عملیات خنک سازی بدنه شناور، نیز در طول مسیر ادامه داشت.

وی اضافه کرد: با هماهنگی انجام گرفته توسط اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، ۲۳ خدمه این شناور از بندر جاسک به بندرعباس انتقال یافتند و پس از طی شدن تشریفات بازگشت به وطن آنها بر اساس کنوانسیون ‏MLC‏ (قانون کار دریایی) از فرودگاه بین‌المللی بندرعباس، عازم دوبی شدند.

سرویس شهرستان‌ها: آتش بی‌دقتی انسان‌ها، همچنان جنگل‌ها و مراتع کشور را می‌سوزاند.

رئیس ستاد مدیریت بحران فرمانداری باغملک خوزستان گفت: آتش‌سوزی در روستای تمبی به بیش از ۱۰۰ هکتار از اراضی جنگلی این شهرستان آسیب زد.

محمد نجاتی‌پور با اشاره به زمان وقوع این حادثه گفت: آتش‌سوزی کوه‌های مجاور روستای تمبی از توابع شهر قلعه‌تل در بخش مرکزی باغملک ظهر شنبه با دخالت عوامل انسانی ایجاد و حالت آماده‌باش فوق‌العاده برای دستگاه‌های اجرایی، عملیاتی و مراکز درمانی اعلام شد.

رئیس ستاد مدیریت بحران باغملک اضافه کرد: همکاری نیروهای مردمی، سمن‌ها و اهالی روستای تمبی با نیروهای اداره منابع طبیعی و آبخیز داری باغملک موجب شد تا این آتش‌سوزی پس از ۶ ساعت در بلندی‌های کوه‌های مشرف به روستای تم بهار قلعه‌تل خاموش شود.

بهروز کی‌شمس سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان باغملک هم با بیان علت آتش‌سوزی در کوه‌های تمبی اضافه کرد: عامل انسانی در ایجاد این آتش‌سوزی دخیل بود و با همکاری نیروهای انتظامی افراد مظنون دستگیر شدند و در همین راستا پرونده قضایی برای متهمان بازداشت شده تشکیل شد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: ۱۲۰ هکتار از عرصه‌های طبیعی دیلمزار روستای قهیه شهرستان اراک در آتش سوخت.‏سرهنگ منصور بهزادنیا افزود: این آتش‌سوزی از ظهر شنبه در عرصه‌های طبیعی دیلمزار روستای قهیه شهرستان اراک آغاز و مهار آن تا ۵ ساعت به طول انجامید.‏وی ادامه داد: مهار این آتش‌سوزی توسط ۲ گروه متشکل از ۱۲ نفر از کارکنان منابع طبیعی شهرستان اراک انجام شد.‏

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی هم گفت: علت وقوع آتش‌سوزی توسط کارشناسان اداره کل منابع طبیعی استان در حال بررسی است و حضور عامل انسانی در وقوع این حریق مشهود است.‏

‏*آتش غفلت بر تن مراتع کلیبر

آتش، بخشی از مراتع روستای «گلوسنگ» در بخش مرکزی کلیبر استان آذربایجان‌شرقی را سوزاند و خاکستر کرد.این حادثه ۲ هکتار از مراتع گلوسنگ را نابود کرد.

هر چند با تلاش چند ساعته عوامل آتش نشانی، ماموران انتظامی، منابع طبیعی و اهالی روستا، آتش مهار شد، اما بخشی از منابع طبیعی این دیار، در سایه بی توجهی عده‌ای از مردم که برای گردش و تفریح به دامن طبیعت می‌روند، به تاراج رفت.مهدیزاده؛ مسئول آتش‌نشانی کلیبر علت آتش‌سوزی در مراتع گلوسنگ را عامل انسانی اعلام کرد و از مردم خواست با توجه به گرمای هوا، نهایت دقت را در استفاده و نگهداری از مراتع و جنگل‌ها داشته باشند.

همچنین،۲۰ هکتار از مراتع استان قزوین از ابتدای امسال دچار آتش‌سوزی شده که بیشتر آن مربوط به ۲۰ روز اخیر است.

سرهنگ فرزاد یاسمی معاون اجتماعی انتظامی استان ایلام هم گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۶۰۰ هکتار از مزارع، مراتع، درختان و محصولات کشاورزی استان طعمه حریق شده است.

سرویس خبر: رئیس کارگروه مرکزی پیش‌بینی و پیشگیری از گسترش مناطق جدید حاشیه نشین گفت: طرح‌های توانمندسازی روستایی به شکل نقطه آبادانی و چرخه آبادانی به منظور پیشگیری از گسترش مناطق جدید حاشیه نشین اجرا می‌شود.‏

علیرضا ساوری، حاشیه‌نشینی شهری را یکی از بحران‌های جوامع کنونی بر اثر لجام گسیختگی شهرنشینی دانست و افزود: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه به عنوان مسئول کارگروه پیشگیری از گسترش مناطق جدید بافت‌های ناکارآمد شهری در چارچوب سیاست‌های کلی ستاد ملی بازآفرینی شهری برنامه‌ها و طرح‌های اولویتی خود را با هدف پیشگیری از گسترش مناطق جدید سکونتگاه‌های غیررسمی با هماهنگی و همکاری دستگاه‌های عضو کارگروه به مرحله اجرا در می‌آورد.‏

وی افزود: امسال کارگروه با تمرکز بر ۲ راهبرد عمده و اساسی شامل پیشگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی و دولتی (جلوگیری از پدیده زمینخواری) و پیشگیری از مهاجرت‌های بی رویه و نامتعارف روستائیان به شهرها، نسبت به کنترل و مهار این پدیده اقدام می‌کند.او پیگیری طرح‌های مرتبط با توانمندسازی جامعه روستایی را با هدف پیشگیری از مهاجرت‌های بی رویه آنان و امکان بازگشت مجدد افراد به موطن اصلی خود اعلام و تصریح کرد: این توانمندسازی از طریق هماهنگی اجرای طرح‌های معطوف به مدیریت یکپارچه «منابع آب و خاک»، «حرفه‌آموزی‌های تخصصی و کاربردی با هدف ایجاد اشتغال خرد روستایی» و «توسعه صنایع دستی و گردشگری با تمرکز بر گردشگری طبیعی» و… در دستور کار قرار دارد.وی اضافه کرد: کارگروه پیشگیری از گسترش مناطق جدید سکونتگاه‌های غیررسمی امسال، مطابق مصوبات شورای عالی اجتماعی کشور ۳۱ منطقه در ۳۱ استان را به عنوان نقاط پایلوت جهت اجرای طرح‌های توانمندسازی به صورت «نقطه آبادانی» مورد پیگیری قرار می‌دهد.

سرویس شهرستان‌ها: مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئول شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت با بیان این که شعار امسال این دهه، خدمت کریمانه و مهربانی با اهل بیت(ع) است، افزود: تمام برنامه‌های دهه کرامت باید با محوریت این شعار برگزار شود.‏

حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی در نشست شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور که به میزبانی حرم مطهر احمد بن موسی شاهچراغ(ع) برگزار شد افزود: دهه کرامت یکی از ثمرات نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: دهه کرامت با میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) آغار می‌شود و روز ششم ذی‌القعده با حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع)، حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ادامه می‌یابد و در نهایت با میلاد امام هشتم(ع) خاتمه می‌یابد.‏دهه کرامت امسال از سیزدهم تیر تا بیست و دوم این ماه مصادف شده است.

 

سرویس خبر:‌رئیس قوه قضائیه به صورت سرزده از مرکز ارتباطات مردمی قوه قضائیه (۱۲۹) دیدن کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدابراهیم رئیسی با حضور در مرکز مدیریت خطوط، در جریان روند اتصال خطوط تلفنی مردم به کارشناسان حقوقی، میزان تماس‌های تلفنی، میزان معطلی مردم و کیفیت پاسخگویی کارشناسان قرار گرفت و دستور لازم را برای بهبود فرآیند‌های موجود صادر کرد.رئیس قوه قضائیه برخی از پیام‌های ضبط‌شده مردمی و مشکلات اعلام‌شده از سوی شهروندان را شنید و مورد ارزیابی قرار داد.رئیس مرکز ارتباطات مردمی قوه قضائیه نیز توضیحاتی درباره فعالیت‌های مرکز ارائه کرد.کارشناسان حقوقی و قضات مرکز ارتباطات مردمی قوه قضائیه در جریان این بازدید، به سوالات رئیس دستگاه قضا پاسخ دادند و آماری از فراوانی موضوع‌ها و دغدغه‌های مردم در تماس با مرکز ۱۲۹ ارائه کردند.‏

 

‏‏سرویس شهرستان‌ها: اصلی‌ترین برنامه و رویکرد معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، توانمند سازی و توان افزایی زنان سرپرست خانوار است.

معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده در نشست تخصصی زنان و خانواده در تبریز با بیان این مطلب افزود: ۵ر۳ میلیون زن سرپرست خانوار در ایران وجود دارند که با تمرکز بر مشاغل خانگی، درصدد توانمندسازی و توان افزایی آنها هستیم.

وی ادامه داد: برای تحقق این هدف، در مرحله نخست زنان سرپرست خانوار را شناسایی کرده و در مراحل بعد با نیازسنجی، آموزش و کمک به تامین منابع و بازاریابی خدمات و کالاهای تولیدی تا رسیدن این قشر به مرحله خود اتکایی و ایجاد درآمد پایدار، در کنارشان خواهیم بود.

ابتکاربه بیمه زنان سرپرست خانوار و زنان خانه دار هم اشاره کرد وگفت: با مجلس رایزنی‌هایی در این خصوص داریم و امیدواریم با تلاش‌های انجام شده، این مهم امسال اجرایی شود.‏

ابتکار در نشست تخصص زنان و خانواده و مدیران دستگاه‌های اجرایی و مشاوران امور بانوان فرمانداری‌های آذربایجان شرقی گفت: مدیران استانی باید تا ۳۰درصد از پست‌های مدیریتی را تا پایان دولت دوازدهم، به بانوان متخصص و کارآمد اختصاص دهند.

او، ایجاد بسترهای لازم برای توسعه عدالت اجتماعی را یکی از مهم‌ترین آرمان‌های انقلاب اسلامی دانست و افزود: یکی از مهم‌ترین ابعاد عدالت، عدالت جنسیتی است که در برنامه ششم توسعه و دیگر برنامه‌های توسعه ای، توجه ویژه‌ای به این مهم شده و شخص رئیس‌جمهوری هم تاکید ویژه‌ای بر آن دارد.وی از اهتمام جدی دولت و شخص رئیس‌جمهور برای استفاده ۳۰ درصدی از ظرفیت بانوان در پست‌های مدیریتی استان‌ها خبر داد و گفت: بنابر تاکید شخص آقای روحانی و ابلاغ این تصمیم به همه استان‌ها، تا پایان فعالیت دولت دوازدهم، باید ۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی به بانوان متخصص و کاربلد اختصاص یابد.

ابتکار با اشاره به تشکیل ستاد ملی زن و خانواده و حضور رئیس‌جمهوری در نشست‌های این ستاد افزود: پس از برگزاری نشست‌های کارشناسی و تخصصی در این ستاد، شاخص‌های ویژه عدالت جنسیتی، تدوین و به همه استان‌ها ابلاغ شده است.

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده از تدوین سند ارتقای وضع زنان در کشور و ابلاغ آن به استان‌ها خبر داد و گفت: ۴۱درصد کارمندان دولت در کشور را بانوان، تشکیل می‌دهند و هیچ مشکلی در زمینه استفاده از توانمندی این قشر در پست‌های مدیریتی وجود ندارد.

طرح احیای جهاد سازندگی با محوریت تولید اشتغال آماده شده و اکنون منتظر تائید مقام معظم رهبری است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی دیروز در نشست خبری که به مناسبت سالروز تاسیس جهاد سازندگی و هفته جهاد کشاورزی برگزار شد با اعلام این خبر افزود: اهداف جهاد سازندگی در سال ۹۷ بسیار متفاوت از سال ۵۷ خواهد بود چرا که نوع مشکلات نسبت به ابتدای انقلاب تغییر زیادی کرده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکلات مردم در روستاها اشتغال است و این یکی از عوامل اصلی مهاجرت جوانان و خالی شدن روستاها از سکنه به شمار می‌رود، گفت: در حال حاضر ۱۲ تا ۱۵ هزار گروه جهادی مردمی در کشور در حال فعالیت هستند و آنچه که قرار است در احیای جهاد سازندگی مورد توجه قرار بگیرد وابسته نبودن آ‌ن به دولت به عنوان یک تشکل است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی اظهارداشت: همان طور که مقام معظم رهبری بارها عنوان کردند با هر نوع توسعه و ایجاد تشکل جدید که هزینه تازه‌ای را به کشور تحمیل کند، مخالف هستند به همین دلیل جهاد سازندگی جدید ساختار تشکلی نخواهد داشت.

وی با یادآوری اینکه در ابتدای انقلاب گروه‌های جهادی در برخی موارد کار ۱۳ وزارتخانه را می‌کردند گفت: در این طرح منابع تأمین اعتبار آن هم مشخص شده و از ظرفیت‌های بنیاد مستضعفان و نهاد فرمان حضرت امام (ره) استفاده خواهیم کرد و گرفتن پروژه‌های اقتصادی یکی از منابع تأمین اعتبار خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی همچنین اظهار داشت: در شرایط فعلی وضعیت ذخایر کالا‌های اساسی بسیار مطلوب است به طوری که به اندازه ۶ماه کالای اساسی ذخیره داریم.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی در واکنش به احتمال احیاء وزارت بازرگانی گفت: وزارت بازرگانی می‌خواهد بازار همیشه پر از کالا باشد و هر کجا کمبودی ایجاد شود آن را با واردات پر می‌کند که این امر باعث از بین رفتن تولیدات داخلی می‌شود.

سازمان برنامه و بودجه کشور با توجه به مسئولیت و رسالت تاریخی که در اداره کشور دارد، با تمام محدودیت‌های بودجه‌ای و مضایق منابع مالی و تحریم و بدون نگران‌کردن مردم، وظایف و مأموریت‌های خود را ایفا می کند.

دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان این مطلب در نشست روسای سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها افزود: همکاران استانی من توجه داشته باشند که ملاک ارزیابی اینجانب، توان مدیریتی شما است که تا چه میزان در مدیریت و واگذاری طرح‌های عمرانی و اتمام طرح‌های اولویت‌دار نیمه‌تمام توفیق داشته‌ باشید.

به گزارش روابط‌ عمومی سازمان برنامه و بودجه، وی تصریح کرد: با توجه به تمام شرایط حساس و تاریخی کشور و مضایق مالی و اقتصادی، راهی جز اولویت بندی برنامه‌ها نداریم.

دکتر نوبخت گفت: درشرایطی که چاره‌ای جز تقلیل هزینه‌های جاری نداریم، اما در عین حال به تمام مسئولان اجرایی تأکید کرده‌ایم که در پرداخت حقوق کارکنان خدوم دولت نباید حتی یک روز هم تأخیر بیافتد.

وی در بخشی از سخنان خود در مورد پروژه‌های عمرانی کشور گفت: در حالی که ۸۰ هزار پروژه در دست اجرا داریم، حجم پروژه‌های نیمه‌تمام هم فزونی می‌گیرد، از این رو درخواست من از همکاران استانی این است که هم سند توسعه استان را با جدیت دنبال کنند و هم سند آمایش سرزمین را در برنامه‌ریزی‌ها به دقت لحاظ کنند و اهداف کمی را با همین محدودیت منابع، هدفمند پی‌گیری و دنبال کنند. رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: ما همواره نگاه و نگرش کارشناسی را در انجام امور و وظایف مد نظر داریم و به همین دلیل کارهایی که انجام می‌دهیم باید مانا و ماندنی باشند که نمونه آن اتصال دو استان به شبکه ریلی کشور بود که اتفاق افتاد.

وی با اشاره به روند مذاکرات دو ساله انجام شده با کشور‌های اروپایی و آمریکا و خروج آمریکا از برجام گفت: همان زمان به آقای رئیس‌جمهوری اطمینان دادیم که با همین منابع و مصارف می توانیم کشور را درسال ۱۳۹۷ به درستی اداره کنیم و اعلام کردیم که جای هیچگونه نگرانی نیست و چنین هم شد.معاون رئیس جمهوری گفت : از ۳۸۶ هزار میلیارد تومان رقم بودجه سال۱۳۹۷، صددرصد آن محقق شد و در عین حال که توانستیم منابع و مصارف را به درستی مدیریت کنیم و بیش از ۵۴ هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی را هم پرداخت کردیم.

رشد اقتصادی کشور در سال ۹۷ با احتساب نفت منفی ۹ر۴ درصد و بدون نفت هم منفی ۴ر۲ درصد بوده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز آمار ایران، محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ١٣٩٠ در سال ١٣٩٧ به رقم ٧١٣٠٢٢۵ میلیارد ریال با نفت و ۵٧٣۴٧٠٢ میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسیده است که نشان از رشد منفی ۹ر۴ درصدی محصول ناخالص داخلی با نفت و منفی ۴ر۲ درصدی محصول ناخالص داخلی بدون نفت در سال ١٣٩٧ دارد.

نتایج مذکور حاکی از آن است که در سال ١٣٩٧ رشته فعالیت‌های گروه کشاورزی منفی ۵ر۱ درصد، گروه صنعت منفی ۶ر۹ درصد و گروه خدمات منفی ۰۲ر۰ درصد نسبت به سال ۹۶ بوده است.

مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر درآمدهای مستقیم درقالب دولایحه مجزا در حال نهایی شدن است. گفت: ساماندهی معافیت‌ها و افزایش پایه‌های مالیاتی در دستور کار است.

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفتگو با مهر ضمن اعلام این مطلب گفت: در لایحه جامع مالیات بر درآمدهای مستقیم چند مبحث در نظر گرفته شده و دو موضوع مهم ساماندهی معافیت‌های مالیاتی و افزایش پایه‌های مالیاتی از طرق مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.

همچنین معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی در گفتگو با فارس با اشاره به آمار تعداد اظهارنامه‌های مالیاتی عملکرد سال ۹۷ مؤدیان اظهار داشت: تا تاریخ ۲۵ خرداد اظهارنامه‌هایی که به صورت سیستمی ارسال شده، در مجموع بالغ بر یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۷۷۱ مورد بوده است.

نادر جنتی به تفکیک اظهارنامه‌های تسلیمی اشاره کرد و یادآور شد: در این مدت بالغ بر ۸ هزار و ۶۴۱ اظهارنامه مربوط به اشخاص حقوقی وصول شده همچنین در بخش اشخاص حقیقی، اظهارنامه‌های مشاغل مربوط به گروه اول ۱۵ هزار و ۱۳۰ مورد ثبت شد.

وی با بیان اینکه گروه دوم مربوط به مشاغل هم تاکنون ۳۵ هزار و ۴۵۹ اظهارنامه تسلیم کرده‌اند، اضافه کرد: گروه سوم مشاغل ۵۶۷ هزار و ۲۶۴ اظهارنامه و همچنین گروه سوم مشاغل که مشمولان تبصره ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم بوده و برای آنها مالیات مقطوع درنظر گرفته شده است، تاکنون ۷۶۷ هزار و ۲۷۷ اظهارنامه ارائه کرده‌اند.

معاون سازمان امور مالیاتی با اشاره به مودیان و اشخاص حقیقی و حقوقی در مورد ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۹۷ گفت:‌ به نظام مهندسی، کانون وکلا، کارشناسان رسمی دادگستری، سردفتران، دفتریاران، صرافان و همه مودیانی که طبق قانون مالیات های مستقیم مکلفند تا پایان خرداد اظهارنامه های مالیاتی خود را تسلیم کنند، توصیه و تأکید می شود که با توجه به فرصت بسیار کوتاه باقیمانده تا پایان خرداد سریعاً اظهار نامه های خود را به صورت سیستمی و سریع و آسان ارسال کرده و به روزهای پایانی خرداد که ممکن است به علت تراکم و ازدیاد ورود کاربران به سامانه شرایط ارسال را سخت تر کند، موکول نکنند.

به گفته جنتی، البته مشاغل مشمول گروه سوم موضوع ماده دو آیین نامه اجرایی ماده ٩٥ قانون مالیات های مستقیم که مبلغ فروش و خدمات آنها در سال ٩٧ کمتر از ٨٢٨ میلیون تومان است می توانند فرم مربوط به تبصره ماده ١٠٠ را که در سامانه تعبیه شده است را انتخاب، تکمیل و ارسال کرده و مالیات سال ٩٧خود را مطابق دستورالعمل سازمان به صورت مقطوع پرداخت کنند.

 

جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط اقتصادی با همسایگان شمالی خود به موافقت نامه اوراسیا می پیوندد.

این مطلب را دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو دیروز در دومین همایش چشم انداز همکاری‌های تجاری و فرهنگی ایران و نواحی فدرال قفقاز شمالی و فدراسیون روسیه که در تهران برپا شده است، اعلام کرد و افزود: با پیوستن ایران به اوراسیا امکان صادرات ۸۰۰قلم کالا به روسیه فراهم می‌شود. البته خوشبختانه لایحه الحاق ایران به این موافقت‌نامه به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است و ما منتظر تصمیم شورای نگهبان هستیم.

وی افزود: بنا داریم از محل وامی که فدراسیون روسیه برای ایران تدارک دیده است نیروگاه ۱۴۰۰مگاواتی هرمزگان را احداث و راه آهن تهران – گرمسار را برقی کنیم. از طرف دیگر ایران تصمیم دارد امکانات ترانزیتی خود را برای صادرات و افزایش مبادلات در اختیار روسیه قرار دهد تا آن‌ها از مسیر‌های کوتاه تری محصولاتشان را به آب‌های آزاد و سپس به کشور‌های هدف منتقل کنند.

وزیر نیرو گفت:​ اتصال ریلی ایران به جمهوری آذربایجان با احداث قطعه رشت به آستارا می‌تواند زمینه ساز فعالیت بیشتر ایران و روسیه باشد.

وی با اشاره به اهمیت امضای قرارداد برای ترانزیت غلات بین ایران و روسیه افزود: باید تلاش کنیم موانع این قرارداد برداشته شود، زیرا با این کار ایران می‌تواند هاب منطقه در صادرات غلات به کشور‌های شمالی به ویژه روسیه شود. اردکانیان در ادامه اتصال برق ایران به روسیه را هم از دیگر روابط تجاری بین دو کشور دانست و با اظهار اینکه این اتصال از طریق ارمنستان و تاجیکستان باید به زودی برقرار شود، پیش بینی کرد که فردا در خاتمه این اجلاس توافقات مهمی میان جمهوری اسلامی ایران و قفقاز شمالی منعقد شود.

وی با توجه به همکاری‌های مناسب دو کشور در بخش کشاورزی گفت: تنها در یکی از استان‌های قفقاز شمالی حدود ۲۰ هزار هکتار از اراضی منطقه در اختیار ما قرار گرفته است تا با استفاده از آب و منابع طبیعی آن‌ بتوانیم محصول وارد ایران کرده و در مقابل ما هم تولیدات خود را با استفاده از معافیت‌های موجود به بازارهای این مناطق صادر کنیم.وزیر نیرو گفت: اجلاس اخیر دو کشور در قالب ۱۳ کمیته کاری در عرصه‌های حمل‌ونقل، صنعت، معدن، بهداشت، کشاورزی، دارو، انرژی، گردشگری و… برگزار شده که بیش از ۳۰۰ نفر از فعالان اقتصادی روسیه در آن حضور دارند. وی با اشاره به اینکه وزارت نیرو درصدد تسهیل ارتباط بخش‌های خصوصی ایران و روسیه است، گفت: روسیه سال گذشته بالغ بر ۲۵۰ میلیارد دلار واردات داشت که مطمئنا پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا می‌تواند سهم ایران در بازار روسیه را افزایش دهد.

اردکانیان با تاکید بر اینکه ظرفیت مبادله میان دو کشور به شدت قابلیت افزایش دارد، بیان کرد: امیدواریم با استفاده از ضوابط موجود و کانال اوراسیا بتوانیم عدد مبادلات میان دو کشور را افزایش داده و امکان ترانزیتی را برای صادرات محصولات کشورهای عضو اوراسیا فراهم کنیم.

وی با اشاره به مسائل بانکی موجود میان دو کشور ادامه داد: مذاکرات فشرده‌ای میان بانک مرکزی کشورمان با همکاران مرتبط در کشور روسیه در حال انجام است و به زودی کارگروه مشترک این موضوع در تهران تشکیل خواهد شد که در تلاشیم با حل و فصل مسائل سیستم بانکی شاهد تسهیل روابط میان دو کشور باشیم.

وزیر نیرو ادامه داد: علاوه بر این امسال کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری کشورهای ارمنستان، افغانستان و تاجیکستان با همکاری وزارت نیرو برگزار خواهد شد.دسرگئی چباتاریف وزیر ناحیه فدرال قفقاز شمالی هم در این همایش گفت: ما علاقمند به توسعه صنعت حمل و نقل در کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب و همچنین ایجاد کریدور انرژی با ایران هستیم.

وی منطقه قفقاز را علاقه‌مند به توسعه روابط اقتصادی با ایران دانست و گفت: ما به دنبال ایجاد روابط گردشگری با ایران هستیم و می توانیم در حوزه کشاورزی، محصولاتی مثل گوشت قرمز و غلات را به ایران صادر و انواع میوه ها را از ایران وارد کنیم.وزیر ناحیه فدرال قفقاز شمالی گفت: مبادلات تجاری ایران و روسیه در سال ۲۰۱۸معادل یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار بوده که این رقم نسبت به سال ۲۰۱۷دو درصد افزایش داشته است در حالیکه امیدواریم این حجم تجاری تا سه برابر افزایش یابد.

وی با تاکید بر توسعه طرح راه آهن ایران و روسیه گفت: ما باید ارتباط زمینی و دریایی را تقویت کنیم البته در ماه آگوست قرار است ملاقات‌هایی در سطح بالا بین ایران و جمهوری آذربایجان و روسیه انجام شود.

چباتاریف گفت: حمل کالا از طریق ایران به جمهوری آذربایجان، جمهوری ارمنستان و اقلیم کردستان و کریدور شرق و غرب که از قفقاز شمالی عبور می‌کند هم بسیار مهم است.گزارش خبرنگارما حاکیست: به موازات این همایش سه روزه در تهران، پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه با حضور مقامات دو کشور در شهر‌های تهران و اصفهان برگزار شد.در حاشیه این دو اجلاس سومین کارگروه همکاری‌های استانی ایران و قفقاز شمالی با حضور معاون نخست وزیر جمهوری داغستان و هشت وزیر منطقه‌ای (وزرای اقتصادی جمهوری‌های اوستیای شمالی، قره‌چای چرکسیا، کاباردینو بالکاریا، چواش، استاورپل، آستاراخان، اولیانفسک و اورلفسک) در تهران برپا شده است.

ناحیه فدرال قفقاز شمالی متشکل از جمهوری‌های داغستان، اینگوشتیا، کاباردینا بالکاریا، اوستیای شمالی، چچن و قره چای چرکسیا و خطه استاورپل بوده که با جمعیت حدود ۱۰میلیون نفر، هفت درصد جمعیت روسیه را در بر می‌گیرد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش به معاون برنامه ریزی و توسعه منابع دستور داد تا نسبت به تفکیک و استقلال مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی از دفتر وزارتی اقدام شود.

به گزارش ایرنا، سید جواد حسینی در مذاکره با رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور مبنی بر تفکیک و استقلال مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی از دفتر وزارتی، معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع این وزارتخانه را موظف به پیگیری و اقدام تا حصول نتیجه کرد.همچنین وی در حکمی «شاپور محمد زاده» را به عنوان سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی منصوب کرد .

معاون سابق سازمان برنامه و بودجه گفت: برخی خانواده‌ها ۱۰درصد کل هزینه زندگی را بابت آموزش می پردازند و بیش از ۹درصد خانواده‌های ایرانی برای تحصیل فرزندانشان باید وسایل زندگی را بفروشند و از محل درآمدهای عادی خود نمی‌توانند خرج تحصیل را بدهند. باید دولت به آن توجه کند.

به گزارش مهر، محمدرضا واعظ مهدوی در برنامه تلویزیونی پرسشگر با بیان اینکه بیش از ۱۵میلیون دانش آموز در بیش از ۱۰۰هزار مدرسه داریم، گفت: چالش اساسی در شرایط فعلی پوشش آموزش و پرورش است. بیش از ۹۸.۶درصد جمعیت واجب التعلیم در دوره ابتدایی تحت پوشش قرار دارند. این نرخ در دوره دبیرستان ۸۰درصد است.

وی افزود: آیا توزیع این ۱.۴درصد عدم پوشش در همه کشور یکسان است؟ در استان سیستان و بلوچستان بیش از ۶درصد عدم پوشش داریم. علاوه بر این اتباع کشورهای بیگانه یا کودکان دارای مادر ایرانی و پدر خارجی هستند که شناسنامه ندارند و شاید ده‌ها هزار کودک و جوان ایرانی داریم که نمی‌توانند به مدرسه بروند. واعظ مهدوی درباره راه حل مشکلات معوقات عقب مانده فرهنگیان گفت: مسائل آموزش و پرورش از مسائل کل کشور جدا نیست. نگاه دولت باید اصلاح شود و تا زمانی نگاه این باشد که در آموزش و پرورش پول حرام می‌شود این روند اصلاح نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ایران کشوری جوان و باسواد است، اظهار داشت: تفاوت بین هزینه‌ها و درآمدهای دولت ۱۳۰هزار میلیارد تومان است. ۹۵هزار میلیارد تومان فقط حقوق و دستمزد و ۱۲۰هزار میلیاردتومان هزینه رفاه اجتماعی است که تقریباً معادل کل درآمدهای دولت است. صرفه جویی که می‌توان انجام داد جوابگوی این مابه التفاوت نیست. دولت باید روی درآمدها کار کند. بیش از ۵۰هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم.