دلجویی شهردار کرمان از کودک مظلوم

پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
106
سرویس شهرستان‌ها: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان درباره آخرین جزئیات کلیپ کودک آزاری منتشر شده در فضای مجازی گفت: به عنوان مدعی‌العموم به موضوع ورود کرده‌ایم و متهمان تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند و متهم اصلی بازداشت شده است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، دادخدا سالاری افزود: با توجه به مشاهده و رصد فیلمی در فضای مجازی توسط معاونت امور فضای مجازی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان با موضوع کودک‌آزاری، بلافاصله از سوی معاونت مربوطه اعلام جرم شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان تاکید کرد: تمام افرادی که در این رابطه کوتاهی، قصور و جرمی انجام داده‌اند تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت. وی اضافه کرد: فضای مجازی به صورت مستمر و شبانه‌روزی کنترل و رصد می‌شود و در صورت وقوع جرم اقدامات مقتضی در جهت مقابله با جرائم انجام خواهد گرفت.

کلیپی حاوی تصاویری از آزار و اذیت با محتوای خورانیدن گل به ۲ کودک کار در فضای مجازی استان کرمان منتشر شد و موجب رنجش و تخریب افکار عمومی در شهر کرمان شده است.

به دنبال این گزارش در شبکه‌های اجتماعی محمد جواد فدایی استاندار کرمان دستور لازم برای پیگیری موضوع را از طرق مختلف از جمله شهرداری کرمان و مدیران کل حراست و بازرسی استانداری صادر کرد و خواستار برخورد شدید با خاطیان شد.

شهردار کرمان هم با بررسی لازم سریعا دستور اخراج فرد خاطی را که از کارمندان یکی از شرکت‌های پیمانکاری شهرداری کرمان بود صادر کرد و دستور پیگیری‌های لازم را داد و همچنین از کودکان آزار دیده دلجویی کرد.