پرورش روح عدالتخواهی باید در رأی قاضی متبلور باشد

پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
46
سرویس شهرستان‌ها: دادستان انتظامی قضات گفت: ۹۹درصد قضات در سلامت کامل اخلاقی، عملکردی و رفتاری هستند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد موحد دادستان انتظامی قضات، در آیین تجلیل از قضات برتر استان مرکزی که در سالن شهید بهشتی دادگستری این استان برگزار شد، افزود: آسیب قضات ما در استان‌ها کمتر از یک درصد است. ۹۹درصد قضات در سلامت کامل اخلاقی، عملکردی و رفتاری هستند و بازرسی انجام شده در استان مرکزی نیز همین آمار را نشان می‌دهد.

او اظهارداشت: رأی باید به جامعه روح عدالتخواهی را القا کند. پرورش روح عدالتخواهی باید در رأی ما متبلور باشد، اگر صدور رأی با این شاخصه‌ها همراه نباشد، رأی اسلامی نیست. در پرورش روح عدالتخواهی همه سهیم هستند. از این بین سهم قضات از همه بیشتر و سنگین‌تر است.

وی گفت: قضاوت دارای اهمیت و قداست است، اهمیتش در قالب توجه قاضی به آبروی افراد در خانواده و محله صدق می‌کند.

موحد با اشاره به ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی، اضافه کرد: هر چه داریم از فرهنگ نبوی، علوی، خمینی و خون شهدا داریم. دشمن از مدت‌ها قبل اعلام کرده است اجازه نخواهیم داد انقلاب به ۴۰سال خود برسد؛ اما به کوری چشم دشمنان امسال جشن پیروزی انقلاب را با شکوه‌تر از سال‌های قبل برگزار خواهیم کرد.وی افزود: مردم برای انقلاب سرمایه گذاشتند و از همه چیز گذشتند. ما در مقابل سرمایه‌های عظیم چه می‌کنیم؟ چه مقدار به ارزش‌های انقلاب و ثمرات خون شهدا توجه می‌کنیم؟ نماز جمعه یکی از ثمرات خون شهداست، برای حضور در این آیین عبادی ـ سیاسی چقدر تلاش می‌کنیم؟ حضور قضات و دیگر مجموعه دادگستری‌ها در راهپیمایی‌های روز قدس و ۲۲ بهمن امری ضروری است.