خط ارتباطی مردم با اطلاعات

پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
53
چگونه درآمد شهرداری از عوارض طرح ترافیک کاهش یافته است؟

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرده که درآمد شهرداری از محل فروش طرح ترافیک نسبت به مدت مشابه سال قبل میلیارد‌ها تومان کاهش یافته است. سال گذشته از طریق سازمان نظام‌پزشکی مجوز طرح ترافیک دریافت کردم و بابت آن از اردیبهشت‌ماه ۹۶ تا یک سال مبلغ ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پرداختم و از ابتدای امسال نیز از این بابت تاکنون حدود ۴ میلیون تومان پرداخته‌ام که تا اردیبهشت‌ماه آینده احتمالاً به ۶ میلیون تومان می‌رسد. با این حال چگونه می‌گویند که درآمد شهرداری از محل وصول عوارض محدوده ترافیک کاهش یافته است؟

پزشک دارنده مجوز طرح ترافیک

پای شهروندان را به سردر تاریخی مشق باز نکنند!

این‌که شهرداری تهران تصمیم گرفته است «میدان مشق» پایتخت را از اول بهمن‌ماه بر روی مردم بگشاید، به نظر من تصمیم نادرستی است که موجب آسیب‌دیدن دروازه تاریخی این میدان می‌شود. امروزه در منطقه ۱۲ شهرداری و مرکز تهران تعداد خیلی کمی از آثار و بناهای تاریخی دوران قاجار باقی مانده است که نیاز به حفاظت و نگهداری دارند و در مورد «میدان مشق» هم بهتر است از خیابان ۳۰ تیر راهی به این محل باز شود تا سر در تاریخی آن برای نسل‌های آینده هم سالم باقی بماند.

یک شهروند قدیمی تهرانی

چرا فروشگاه‌های قدس بازگشایی نمی‌شود؟

چند سالی است که به دلایل نامعلوم فروشگاه‌‌های زنجیره‌ای قدس در خیابان ولی‌عصر (عج) تقاطع زرتشت و میدان‌های امام‌حسین‌(ع) و خراسان تعطیل شده‌اند و ساختمان‌هایشان خاک می‌خورند. مالک یا مالکان این فروشگاه‌ها که گفته می‌شود بنیاد مستضعفان است، ضمن اطلاع‌رسانی درباره دلایل تعطیلی این فروشگاه‌ها، بهتر است در مورد بازگشایی آن‌ها که به سهم خود نقش قابل ملاحظه‌ای در تأمین و توزیع مایحتاج مردم به قیمت مناسب دارند، اقدام کنند.

شهروندی از تهران

پخش برنامه‌های مسابقات فوتبال آسیا همزمان نباشد

در رابطه با مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا ۲ برنامه «فوتبال آسیایی» از شبکه ورزش و برنامه دیگری در همین زمینه از شبکه ۳ سیما به صورت همزمان پخش می‌شود که بینندگان را برای تماشای آن‌ها بر سر دو راهی قرار می‌دهد! ضروری است صداوسیما زمان پخش یکی از برنامه‌های یاد شده را تغییر دهد تا تماشای هر ۲ برنامه برای علاقه‌مندان فوتبال امکان‌پذیر باشد.

پرویز کهنسال ـ اسلامشهر

یک پیام به خواننده روزنامه اطلاعات!

از خواننده گرامی روزنامه اطلاعات در همدان تقاضا می‌شود هنگام بیان پیام‌های خود رادیو را خاموش و یا صدای آن را آنقدر کم کند که همراه با پیام ایشان، همزمان در پیامگیر خط ارتباطی ضبط نشود و قابل شنیدن و پیاده‌سازی باشد!

خط ارتباطی مردم با اطلاعات

چرا امدادرسانی با تأخیر انجام گرفت؟

پنجشنبه ۱۳ دی ماه از حوالی ساعت ۱۲ ظهر به مدت تقریبی ۶۰ دقیقه در جاده دماوند ـ فیروزکوه در برف و بوران گرفتار شدیم که در آن هوای خیلی سرد تماس‌های‌مان با اورژانس و پلیس ۱۱۰ برای دریافت کمک به جایی نرسید و فقط هلال‌احمر دماوند ما را دلداری داد که اگر وضعیت خیلی اضطراری است، به محل آمبولانس بفرستند که تشکر کردیم. سؤال اینجا است که امدادگران طرح زمستانی جاده‌ها در چنین مواقعی چرا دیر به محل می‌رسند و به مسافران در راه مانده کمک می‌کنند؟

مسافری از استان مازندران

دلیل انتشار بوی نامطبوع در تهران را اعلام دارند

از روزی که بویی نامطبوع در تهران پخش شد تاکنون علیرغم وجود نهادها و سازمان‌هایی مانند محیط زیست، آتش‌نشانی و پدافند غیرعامل، دلیل آن اعلام نشده است که امیدواریم برای پایان دادن به شایعات، نظر کارشناسان در این مورد اعلام شود.

شهروندی از تهران

آیا مسئولان هم در افزایش قیمت‌ها سهیم هستند؟

یک شیشه مایع دستشویی اوه را ۲۰ روز پیش به قیمت ۷ هزار و ۲۰۰ تومان خریدم که همین محصول ۸ هزار و ۶۵۰ تومان شده و قیمت آن هم روی شیشه‌اش درج شده است. آیا مسئولان با این قیمت‌گذاری‌ها موافقند و به افزایش نرخ اجناس کمک می‌کنند یا تولیدکنندگان خودسرانه قیمت محصولاتشان را بالا می‌برند؟

مصرف‌کننده محصولات بهداشتی

سارقان حرفه‌ای هم مانند مفسدان اقتصادی اعدام شوند

به عنوان یک کشتی‌گیر پیشکسوت و ملی‌پوش سابق معتقدم وقتی مفسدان اقتصادی که علیرغم خلافکاری‌هایشان برای عده‌ای اشتغال هم ایجاد کرده‌اند اعدام می‌شوند، چرا باید سارقان حرفه‌ای پس از اینهمه آزار و اذیت مردم و وارد ساختن خسارت‌های قابل توجه مالی و روحی به شهروندان، هرچند وقت یکبار در زندان بخورندو بخوابند و دگربار جرایم‌شان را تکرار کنند؟ اگر این سارقان جنایت‌پیشه هم مانند مفسدان اقتصادی به جرم فساد فی‌الارض اعدام شوند، به تأمین امنیت مردم کمک بزرگی خواهد شد.

عضو سابق تیم ملی کشتی

گشت مشترک بازرسان تعزیرات و بهداشت و درمان

بهتر است بازرسان سازمان تعزیرات و وزارت بهداشت و درمان همراه باهم به بازدید از واحدهای صنفی و بررسی عملکرد آن‌ها بپردازند تا در عین حال که قیمت مصوب محصولات‌شان بررسی می‌شود، مسائل بهداشتی واحدها هم مورد توجه قرار گیرد.

تلفن به خط ارتباطی

مسئولان با شکنجه‌های روحی مردم هم مبارزه کنند!

به نظر من مسئولان صرفاً نباید به شکنجه‌های جسمی افراد توجه نشان دهند، بلکه برای مبارزه با شکنجه‌های روحی مردم هم باید فکری کنند!‌ ازجمله بعضی از برنامه‌هایی که تلویزیون پخش می‌شود و یا افزایش تورم و گرانی‌ها و همچنین جلوگیری از ورود خانم‌ها به استادیوم‌های ورزشی برای تماشای مسابقات هر کدام به نوعی شکنجه روحی محسوب می‌شود که باید خاتمه یابند!

شهروندی از تهران

پاسخ مسئولان

پاسخ شرکت مترو درباره تعویض کتاب در ایستگاه‌ها

احتراماً، خواهشمند است درخصوص مطلب مندرج در آن روزنامه، شنبه مورخ ۱۵ر۱۰ر۱۳۹۷ با عنوان« اسامی ایستگاه‌های تعویض کتاب در مترو را اعلام کنند» پاسخ زیر به چاپ برسد:

ضمن تشکر از آن روزنامه وزین به اطلاع می‌رساند. درخصوص طرح تعویض کتاب‌های کهنه با کتاب‌های چاپ جدید در ایستگاه‌های مترو در حال حاضر از سوی این شرکت هیچ اطلاعیه‌ای صادر و یا اقدام رسمی انجام نشده است. گفتنی است که در هفته موسوم به «کتاب و کتاب خوانی» این شرکت با هدف تشویق و ترغیب مردم و همچنین ترویج فرهنگ مطالعه با مشارکت و هماهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، اقدام به توزیع رایگان کتاب بین مسافران محترم در تعدادی از ایستگاه‌های منتخب کرده است.

محسن محمدیان

مشاور مدیرعامل و مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل

پاسخ شرکت واحد اتوبوسرانی در خصوص موارد پیاده‌کردن مسافران خارج از ایستگاه‌ها

با سلام، احتراماً با عنایت به مطلب مندرج در آن روزنامه به تاریخ ۱۰ر۱۰ر۹۷ با عنوان «خارج از ایستگاه‌ها مسافر سوار و پیاده نکنند»، ضمن تشکر از دقت نظر شهروند گرامی اعلام می‌دارد نظارت بر ارائه خدمات حمل و نقلی به شهروندان محترم در تمامی خطوط اتوبوسرانی طبق برنامه زمانبندی، به وسیله سامانه هوشمند مدیریت ناوگان و همچنین سایت نظارت تصویری انجام می‌شود و در صورت انحراف از برنامه زمانبندی و تخلفات دیگر به عوامل مربوطه تذکر داده می‌شود. لذا جهت رفاه حال شهروندان گرامی و تکریم ارباب رجوع به عوامل مربوطه در خصوص نظارت بیشتر بر اجرای برنامه زمانبندی و سرویس‌رسانی مطلوب توجه داده شد.

محمدرضا رضایی‌منش ـ مشاور فرهنگی و اجتماعی

مدیرعامل و مدیر روابط عمومی