اخبار کوتاه

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
84
۱۳ متهم اعتراضات مرداد ۹۷ به حبس محکوم شدند

سرویس خبر: شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب ۱۳ نفر از افراد دستگیر شده در تجمعات و اعتراضات مرداد ۹۷ را به شش ماه تا یک سال حبس محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران این افراد را به اتهام اقدام علیه امنیت کشور از طریق حضور در تجمعات غیر قانونی به حبس محکوم کرده است.

دادگاه انقلاب در حکم خود با استناد به ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی و رعایت مواد ۳۷ و ۳۸ این قانون و به لحاظ اظهار ندامت و پشیمانی، پنج نفر از متهمان را با احتساب ایام بازداشت قبلی به تحمل یکسال حبس و هشت متهم دیگر را به تحمل شش ماه حبس محکوم کرد.

از این سیزده متهم، پنج نفر زن و بقیه مرد هستند.

افتتاح بیمارستان صحرایی نیروی دریایی در مرز بوشهر و هرمزگان

سرویس شهرستان‌ها: بیمارستان صحرایی امام خمینی(ره) برای خدمات‌رسانی رایگان به محرومان در مرز استان‌های بوشهر و هرمزگان با حضور فرمانده نیروی دریایی سپاه افتتاح شد.فرمانداری بهداری شمال خلیج فارس نیروی دریایی گفت: این بیمارستان به همت نیروی دریایی سپاه راه‌اندازی شده است و تا ۱۸ بهمن در ۱۴ بخش تخصصی و عمومی به مردم منطقه پارسیان خدمات رایگان ارائه می‌دهد.

خودرو امام جمعه نهاوند واژگون شد

همدان: فرمانده انتظامی نهاوند گفت: خودرو سواری پژو ۴۰۵ حجت‌الاسلام‌ عباسعلی مغیثی امام جمعه نهاوند هنگام تردد در جاده شوشاب واژگون شد.

سرهنگ شااحمد ساکی افزود: امام جمعه نهاوند در تماس تلفنی خبر واژگونی خودرو را اطلاع‌ داد.

به گزارش ایرنا، فرمانده انتظامی نهاوند گفت: به گفته امام جمعه نهاوند وی در حال عزیمت به جلسه‌ای بوده که در میان راه از لغو شدن این جلسه خبر می‌دهند.‏ساکی اضافه کرد: حجت‌الاسلام مغیثی هنگام دور زدن برای بازگشت به نهاوند دچار سانحه شده و خودرو وی واژگون شد.

سه تن از اعضای خانواده امام جمعه توسط خودروهای عبوری به بیمارستان قدوسی نهاوند منتقل شدند و خود امام جمعه مصدوم نشده بود.وی با بیان اینکه امام جمعه راننده خودرو بود، اضافه کرد: لغزندگی جاده عامل بروز این سانحه بوده است.

‏ مرگ خاموش ۲ نفر در کاشمر

سرویس شهرستان‌ها: دو نفر در کاشمربر اثر انتشار گاز منواکسید کربن جان باختند.حادثه در روستای عشرت‌آباد از توابع بخش مرکزی کاشمر رخ داد. جانباختگان مرد ۶۷ و همسر ۶۵ساله‌اش بودند.

جان باختن موتورسوار زیرچرخ‌های اتوبوس

سرویس حوادث: مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ از مرگ یک موتورسوار براثر بی‌مبالاتی خبرداد.

صبح دیروزدر محور شرق به غرب خیابان جمهوری یک موتورسیکلت در خط ویژه واژگون شد و یک اتوبوس شرکت واحد با راکب آن برخورد کرد. بر اثر عبور چرخ اتوبوس از روی موتورسوار که بر زمین افتاده بود، این فرد در محل حادثه جان خود را از دست داد.

شمار قربانیان حادثه شکسته شدن سد در برزیل به ۱۲۱ نفر رسید

برزیل: مقامات برزیل اعلام کردند: شمار قربانیان حادثه شکسته شدن سد در منطقه برومادینیو در جنوب شرق برزیل از ۱۱۵ نفر به ۱۲۱ نفر افزایش یافت. شمار افراد مفقود شده نیز به بیش از ۲۰۰ نفر رسیده است.آتش‌نشانان ایالت میناس گرایس برزیل در نهمین روز پس از وقوع این حادثه اعلام کردند ۲۲۶ نفر همچنان مفقود هستند و جسد ۹۳ نفر نیز شناسایی شده است.

کشف ۴۰ مومیایی ۱۹۰۰ ساله در مصر

مصر: وزارت آثار باستانی مصر اعلام کرد: پس از کشف یک مقبره باستانی در منطقه «تونا الجبل» بیش از ۴۰ مومیایی جدید کشف شده است که قدمت آن به دوران «بطلمیوس» و حدود ۱۹۰۰ سال پیش باز می‌گردد.

تعداد مومیایی‌های کشف شده در مجموع به ۴۰ عدد می‌رسد که اجساد آن با پارچه‌های کتان مومیایی شده‌ است و هر یک از این اجساد کشف شده در گروه‌های سنی مختلفی قرار دارد.

همچنین در برخی تابوت‌ها چند دست نوشته با خط «دموتیک» وجود دارد که یکی از خطوط باستانی مصر به شمار می‌رود.شیوه دفن مومیایی‌ها با یکدیگر تفاوت دارد، برخی روی زمین رها و برخی دیگر در تابوت‌های سنگی یا چوبی دفن شده‌اند.

‏ خروج قطار از ریل در هند ۷ کشته و ۳۰ زخمی داشت

هند: بر اثر خروج ۱۱ واگن قطار «سیمانچال اکسپرس» از ریل در ایالت بیهار هند، ۷ نفر کشته و بیش از ۳۰ نفر مجروح شدند.

قطار درحالی که با سرعت زیاد به سوی دهلی نو حرکت می‌کرد، از ریل خارج شد. چندین واگن این قطار کاملا تخریب شده است.وجود شکاف در ریل، احتمالاً دلیل وقوع این حادثه بوده است.