توصیه چشمی به مدیران استقلال: اگر نمی‌توانید، بروید

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
53
بازیکن تیم استقلال با انتقاد شدید از شرایط این تیم و مسئولان باشگاه گفت: دارند استقلال را از قطب فوتبال ایران دور می کنند؛ آقایان اگر نمی توانید مشکلات را حل کنید از این تیم بروید.

به گزارش خبرنگار مهر، روزبه چشمی در حاشیه تمرین استقلال در جمع خبرنگاران حاضر شد و حسابی از شرایط این تیم انتقاد کرد.وی گفت: یک روز باید در زمین شماره ۳ تمرین کنیم، یک روز باید روی چمن مصنوعی باشیم و یک روز در زمین پژوهشگاه نفت. مشکلات خیلی زیاد است. اگر بخواهیم می‌توانیم یک ساعت در این باره صحبت کنیم. درباره مشکلات زمین، امکانات و پول.چشمی افزود: لیگ برتر به دلیل تیم ملی ۵۰ تا ۶۰ روز تعطیل بود. بعد از ۵۰ روز حتماً باید اعتصاب شود و اتفاقات بدی بیفتد که بخواهند پول بدهند؟ در این ۵۰ روز چه کار می‌کردید؟ همانطور که گفتم یک روز مدام تمرین زمین را عوض می‌کنند، یک روز در زمین آزادی هستیم، یک روز در زمین پژوهشگاه و یک روز در چمن مصنوعی. این استقلال ایران و استقلال تهران است. شخصیت تیم را با این کارها پایین می‌آورند.مدافع هافبک تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: اگر بعد از بازی با تراکتورسازی، به داوری اعتراض می‌کنیم، به این دلیل است که استقلال را دارند از قطب فوتبال ایران دور می‌کنند. زمین تمرین، لباس، مسائل مالی و … به یک تیم شخصیت می‌دهد. چطور می‌شود یک بازیکن بگیریم اما نتوانیم از آن استفاده کنیم (آیاندا پاتوسی).

وی تصریح کرد: متأسفانه شخصیت استقلال را کوچک می‌کنند. من اگر یک روز ببینم بد هستم، از این تیم می‌روم تا حتی اگر یک نفر نام خوبی از من در ذهنش دارد، آن را پاک نکند. شما یا نمی‌توانید امکانات و پول بیاورید و یا نمی‌گذارند. یا از باشگاه بروید یا مشکلات را بگویید.

چشمی در ادامه به مشکلات کادر تدارکات و پزشکی استقلال هم اشاره کرد و گفت: ماساژور ما ۲۰ میلیون تومان قرارداد دارد اما پنج ماه پیش سه تا پنج میلیون تومان پول گرفته است. مگر می‌شود؟ شما در هفته یا در روز چقدر هزینه می‌کنید که ماساژور ما پنج ماه پیش سه میلیون تومان گرفته است؟

خبرنگاری از چشمی پرسید که آیا این مشکلات را با مسئولان باشگاه در میان گذاشته‌اید؟ بازیکن استقلال پاسخ داد: در هر جلسه‌ای که آقای فتحی بوده، ما دانه‌دانه مشکلات را گفته‌ایم اما اتفاقی رخ نداده است. اینکه ما حرف بزنیم و آنها بگویند رسیدگی می‌کنیم و مشکلات حل می‌شود، چه فایده‌ای دارد؟ خروجی این صحبت‌ها چه می‌شود؟ آیا شما تلاش کردید که پول بیاورید و زمین تمرین را فراهم کنید؟ با «حل شدن هم شدن» مشکلات حل نمی‌شود. وی ادامه داد: اگر مدیرعامل باشگاه نمی‌تواند مشکلات را حل کند، بیاید شفاف بگوید به این دلیل این فرد یا این ارگان نمی‌گذارند. نمی‌گویم با رفتن مدیرعامل و آمدن نفر جدید، مشکلات حل می‌شود. باید مشخص شود که مشکل کجاست؟ کسانی که قراردادهای ۴۰-۳۰ میلیون تومانی داشته‌اند، تا الان فقط ۲۰-۱۰ درصد پول گرفته‌اند. شب عید هم که از راه رسید. حالا حتماً می‌گویند اسپانسر سنگ می‌اندازد و یا بانک تعطیل است و بروید آن‌طرف سال بیایید.